ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Абітурієнти в ролі журналістів
04.08.2011 / Газета: Новий день / № 32 / Тираж: 36600

В Інституті філологи та журналістики Херсонського державного університету минулого тижня абітурієнти складали вступний іспит на спеціальність «Журналістика». Цього року він видався не лише оригінальним, а й приємно несподіваним: було організовано прес-конференцію на тему: «Інститут філологіїта журналістики ХДУ: теорія і практика». Майже сотня хлопців і дівчат отримали унікальну можливість побувати у ролі журналістів і поставити запитання керівництву, викладачам і навіть випускникам ІФЖ, які сьогодні працюють у сфері мас-медіа.

До участі у прес-конференціі були запрошені директор Інституту філології та журналістики, доктор філологічних наук, професор Володимир Олексенко, заслужений журналіст України, доцент кафедри журналістики ІФЖ, головний редактор газети «Акценти» та художній директор радіо «АСК» Сергій Осолодкін, а також журналісти: Тетяна Підгородецька (газета «Новий день»), Віра Підлісна (телеканал «ХЕРСОН плюс») та Олена Кучерява (газета «Акценти» і ТРК «АСК»).

— Скажу вам відверто, що наші колеги не знали, що братимуть участь у прес-конференції у якості учасників, — зауважив Сергій Осолодкін, який виступив і ведучим заходу. Перше слово, і, мабуть, найбільш очікуване абітурієнтами, було надано директорові інституту. Адже очільник ІФЖ далеко не кожного дня дає прес-конференції.

— Спеціальність «Журналістика» в нашому Інституті відкрито трохи більше 10 років тому, — розповів Володимир Павлович. — Фундаментом для цього стало започаткуван- ня на спеціальності «Українська мова і література» спеціалізації «Редагування освітніх видань (Основи журналістики)». А вже у 2005 році ми відкрили кафедру журналістики і, відповідно, спеціальність. З кожним роком кількість студентів у нас зростає. На сьогодні маємо три випуски за спеціальністю «Журналістика», і якщо в першому випуску було 6 випускників, то цього року ми випустили вже 15. Зараз, відповідно до ліцензії, на І—III курсах вчаться вже по 25 чоловік, і в університеті ставиться питання про збільшення ліцензійного обсягу.

Дуже цікаво з вуст Володимира Павловича було дізнатися, хто викладає на кафедрі журналістики, у яких засобах масової інформації студенти проходять практику і чи різноманітним є студентське життя в Інституті філології і журналістики загалом. А випускниці- журналістки не лише доповнили виступ директора ІФЖ своїми спогадами про студентські роки, а й спонукали абітурієнтів до численних запитань щодо терміну їхнього навчання, професійних якостей журналіста, свободи слова в Україні, небезпечних моментів в журналістській діяльності тощо. Півторагодинна прес- конференція промайнула з неабиякою легкістю. Адже спілкування було дуже живим, невимушеним і змістовним. Здавалося, хлопці та дівчата на деякий час навіть забули, що усе це — лише вступний іспит. Аїм, щоб стати студентами, треба ще написати дуже хороші звіти про цей захід.

Цього року на І курсі стаціонарного відділення ІФЖ, на спеціальності «Журналістика», лише 10 бюджетних місць і 15 контрактних. Заявок було подано майже 100. Та хочеться вірити, що навіть ті, кому не пощастить стати студентом зараз, все ж таки не зрадять своєму вибору. Власне, цього абітурієнтам і побажали учасники прес-конференції.

Автор: Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту