28 липня в державі відзначалася річниця Хрещення Русі-України. Цього дня пройшли урочисті Богослужіння у церквах, під час яких згадували великого і мудрого правителя — князя Володимира Святославовича. Саме завдяки йому відбулися радикальні зміни задля забезпечення порядку та стабільності. Князь зробив вибір на користь християнства а не поганства, і Київська Русь стала рівноправним партнером для європейських держав. Крім хрещення, державник провів ряд важливих реформ в освіті, науці, культурі.
З нагоди річниці хрещення Русі України до громадян держави звернувся з відкритим листом Президент Віктор Янукович, в якому звернув увагу на важливість духовного розвитку, наголосив, що шлях до процвітання і добробуту в суспільстві пролягає не лише через економічне зростання та громадську єдність. Ці важливі складові поступу країни не можуть бути самодостатніми поза високою мораллю і духовним розвитком суспільства. В.Янукович наголосив: «Віра завжди була для нашого народу життєдайною силою, яка допомагала вистояти та зберегти свою ідентичність, збагачувала її святістю духа і благочестям. Ми пишаємося своєю багатою духовною спадщиною, цінуємо, відроджуємо і примножуємо її...».
У Голій Пристані цього дня лунали духовні піснеспіви в каплиці на честь святого рівноапостольного князя Володимира. Відзначити храмове свято сюди прийшли ві- ряни, представники районної влади. Урочисту Службу Божу очолив настоятель Свято-Катерининського собору міста Херсона протоієрей Петро Коваль. Йому співслужив голопристанський благочинний протоієрей Володимир Буднік та 15 священнослужителів з району.
Під час святкової Літургії до парафіян звернувся голова єпархіального відділу по співпраці із засобами масової інформації протоієрей Валентин Гроховський. Він наголосив на тому, що звернення служителів Церкви до міської влади стосовно язичницького ідола Дажбога не залишилося поза увагою: божка прибрали з території районного центру. Отець Валентин процитував Біблію: «Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я — Господь, Богтрій, Бог заздрісний, що карає за провину батьків на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Мене, і що чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Мене, і хто тримається Моїх заповідей» (Вих. 20:4-6), закликав не жартувати з Богом, заграючи з поганством, бо за тим стоїть Боже прокляття.
Духівництво, мирян, голопристанців та гостей міста привітав на храмовому святі голова районної державної адміністрації Олексій Морев. Він нагадав про те, що саме у стародавньому Києві, на схилах сивого Дніпра, князь Володимир Великий навіки долучив нашу країну до законів добра і справедливості, до принципів християнської цивілізації. Тож Указом Президента України від 25 липня 2008 року № 668/2008 встановлено День Хрещення Київської Русі-України, який щороку відзначається 28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира — хрестителя Київської Русі.
Олексій Морев відзначив те, що органи виконавчої влади та місцевого самоврядування тісно співпрацюють з релігійними громадами на благо жителів Голо- пристанщини. Торік було започатковано щорічний відкритий фестиваль дзвонарів, кількість учасників якого планується постійно збільшувати. Районна державна адміністрація та районна рада позитивно від- реагували на численні звернення віруючих стосовно ремонту дороги (виділено 600 тис. грн) біля Свято- Духівського храму.
Відзначення на рівні району Водохреща, Різдва, Великодня, Трійці, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня Перемоги, річниці Чорнобильської катастрофи та Міжнародного дня пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф, дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні, річниці початку Великої Вітчизняної війни не обходиться без тісної взаємодії влади і Церкви, безпосередньої участі благочинного протоієрея Володимира Будніка.
Голова райдержадміністрації побажав вірянам щедрої Божої благодаті, духовної наснаги, добробуту, родинного щастя та успіхів у реалізації на Голопристанщині високих задумів, адже вона є «золотими» воротами Херсонщини.
По закінченні святкової Літургії відбувся Хресний Хід навколо будівлі нового Свято-Володимирівського храму. Голопристанці молилися за те, аби ця святиня стала справжнім осередком духовності, щоб у рідному місті більше ніколи не було проявів відродження поганства, а панувала Божа благодать.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |