На минулій сесії міський голова Василь Плотніков поставив на голосування проект постанови про «створення нових комунальних підприємств», що на зрозумілій мові означає банкрутство діючих.
Рішення прийнято, справа за малим: оголосити саму процедуру банкрутства. Такий привід знайдеться, як уже знаходився тричі стосовно комунгоспу — та ж заборгованість перед Пенсійним фондом. Банкру- тять же комунгосп учетверте! А ось «Водоканал» — по першому разу.
Це тим більш дивно, що, як стало відомо «ВО» вже після сесії, постійна депутатська комісія Вячеслава Бєтєва так круто питання — про «створення нових підприємств» — не ставила. Навпаки, депутати вважають, що за умови легалізації всіх доходів комунальних підприємств із загрози банкрутства їх можна вивести протягом року.
Однак перший заступник міського голови Сергій Пінькас подав своє бачення цієї процедури — мовляв, таким чином сама міськрада врятується від боргів.
Те, що, як декларує С.Пінькас, підприємства по-новому пройдуть перереєстрацію, одержать ліцензії і до них перейдуть усі активи діючих — дуже добре. Тільки на кого списати більш ніж 6 млн. грн. боргів? Адже «нові підприємства» правонаступниками цих боргів не стають.
І на це також дав відповідь Сергій Володимирович: держава спише. Такі лазівки, як він висловився, в нашому недосконалому законодавстві поки що є. Підтримав цю думку і міський голова Василь Плотніков.
Тоді давайте дамо відповідь на питання: а що таке держава? Виявляється, це ми з вами. Значить, комунальні борги спишуть на нас. А це ляже додатковим тягарем на ті ж тарифи та ціни за воду, тепло та ін.
Прийняте на сесії рішення про «створення нових підприємств» майже день у день співпало із закінченням строку дії наказу по комунгоспу про попередження звільнення працівників. Тепер вони просто опинились на вулиці.
Якщо легалізувати доходи та затвердити економічно обгрунтовані та- рифи, у керівників комунальних підприємств вистачило б коштів закрити всі свої проблеми, говорили депутати. Однак вони пальцем не ворушать і ворушити не будуть, одер- жавши вказівку з міськради про «створення нових підприємств». Іде умисне підведення комунальних підприємств під банкрутство, вважає депутат О.Скибінський. Спершу «закрили» підприємства «своїми» кадровими призначеннями, потім скоротили «наших» людей, а тепер просто додавлюють, вішаючи лапшу, що цюрупинці погано працюють. А де працювати?
Як пояснив перший заступник міського голови, усі ці нововведення викликані необхідністю привести оптимізовану структуру комунальних підприємств до вимог уніфікованої системи тарифів, запропонованої урядом. При цьому запевнив, що робота комунальників лише поліпшиться.
«Але ж це ви нам говорили буквально з перших днів своєї діяльності в Цюрупинську, — сказав депутатО.Скибінський. — У січні, коли ви переконували нас проголосувати за реформи, ми зовсім по-іншому уявляли їх картину. І, можливо б, аби не ваші реформи, не довелося б сьогодні говорити про банкрутство».
Депутат нагадав, що раніше комунгосп уже пережив реформи 1996- го, 2004-го та 2009-го років, однак ситуація не поліпшилась. Це призвело лише до нерозберихи та підвищення тарифів при наданні послуг.
Та, схоже, що на користь новітнім реформаторам це так і не пішло, підкреслив О.Скибінський.
Голова постійної депутатської комісії В.Бєтєв наполягав визнати факт «умисного доведення комунальних підприємств до банкруства». і назвати імена винуватців.
Тоді головуючий на сесії В. Плотніков учинив буквально «показову порку» незговірливому депутату, аби й іншим не кортілоікритикувати «унікальні» реформи.
Та непередбачуваного не сталося. За «створення нових підприємств» проголосували навіть критики реформ. Тепер у нової команди є можливість золотими буквами вписати свої імена на уламках комунального господарства Цюрупинська.
Адже саме із нестачі фінансування робіт з благоустрою, які передали херсонським комунальним структурам, на думку депутатів, наш комунгосп фактично і довели до банкрутства. Про це, зокрема, говорив В.Бєтєв.
Депутати звернули увагу на те, що в історії з реформуванням комунального господарства Цюрупинська набув моди той факт, що банкрутство підприємств починається, як правило, з приходом нового міського голови або керівника підприємства.
Судячи з розмови, що відбулась на сесії з приводу створення так званого цільового фонду для підтримки малоімущих при установці альтернативних джерел опалення, незаконний вплив на заявників, коли дозволи видаються лише в обмін на згоду внести певну «доброчинну» суму (її розмір буде визначено пізніше), є в розумінні організаторів акції абсолютно нормальним.
Один із депутатів нерішуче звернув увагу на юридичний бік справи. Мовляв, а як хтось звернеться із скаргою в прокуратуру?
Організатори пообіцяли вести роботу в коректній формі. На фоні того, що кількість заяв більшає, ці відмови ніяк не будуть адекватні реакції тієї людини, якій запропонують платити ще й за когось. І хоча законність створення такого фонду практично ніким з депутатів не ставилась під сумнів, за що вони дружно й проголосували, питань залишається багато. Кому і скільки платити? За яким критерієм визначати, бідак це чи багатій? І, головне, що скаже прокуратура з приводу такого «доброчинства», якщо хтось із заявників звернеться до неї?
P.S. Питання про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки землі в межах Цюрупинської міської ради, яке так непокоїть підприємців міста, про що вони заявляли в минулому номері нашої газети, на позачергову сесію міськради 29 липня не виносилось.
Хто на нас із мітлою піде...
У Сумах відзначені бійки між конкуруючими двірниками
У місті відзначені випадки конфліктів між працівниками комунального підприємства «Сумижитло» і приватних жеків за право обслуговування території.
Доходить до того, що їхні двірники й наші вже починають битися. Ми наклеюємо оголошення, вони зриваються, — заявив на нараді 1 серпня директор КП «Сумижитла» Євгеній Степаненко.
Виходить, вірною дорогою йдемо, якщо так борються за обслуговування територій, — зрадів мер Сум Геннадій Минаєв. — Та тільки поїзд приватних жеків уже пішов.
Начальник міськуправління ЖКГ Ярослав Куц підтвердив, що платити за обслуговування житла жителям потрібно буде саме «Су- мижитлу», яке направить квитанції.
Нагадаємо, що перемігши в конкурсі на право обслуговування житла, КП «Сумижитло» з 1 липня взяло на обслуговування території, на яких раніше працювали приватні жеки. Однак ті не хочуть іти з територій, які обслуговують.
Володимир МИХАЙЛІВСЬКИЙ.
(Суми).
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |