Географічно Україна йсправді європейська держава, причому немала за територією і населенням. Кроки ж до Євросоюзу, які останнім часом намагаються робити більш прискореними темпами, визначатимуться насамперед готовністю владних структур різних рівнів працювати по-європейськи.
А «владні структури» — це рівень людей, котрі приходять туди працювати, зазвичай маючи просто вищу освіту, і з чиновниками країн Заходу аж ніяк позмагатися не можуть, позаяк тих готують спеціально, навчаючи насамперед корпоративній культурі та конфліктології.
Але з чогось починати треба і у нас в Україні, і у нашому районі зокрема, адже Каланчацький район разом зі Скадовським включено до пілотного проекту «Розвиток конкуретноспроможного регіону». Його успіх залежатиме від кожного чиновника.
Саме з цих міркувань навчати кадри, які працюють у владних структурах району приїхали спеціалісти Південно-регіонального відділення Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, створеного у Херсоні.
Навіть коротка лекція засвідчила, що, по-перше, до Євросоюзу за багатьма показниками нам ще далеко, а, по-друге, якість змін у законодавстві, які конче потрібні, залежатиме від пропозицій практиків. Тим більше тепер, коли доопрацьовується Закон «Про державну службу».
Ще з 2007 року намагаються реалізувати в Україні адміністративну реформу, що означає насамперед перебудову та скорочення кількості владних інституцій, робота яких дуже часто дублюється. Це забирає і державні кошти, і, образно кажучи — терпіння громадян. А кінцевий результат будь-якої реформи повинен означати поліпшення умов та зручностей для населення.
Визначено райони, які залучені до пілотного проекту з апробації засад адміністративної реформи. У нашій області — це Білозер- ський. Над цим працює спеціально створений Центр при Головдержслужбі, а у ньому молоді фахівці, які володіють не лише сучасними комп'ютерними технологіями, а й іноземними мовами. Але практичного досвіду їм бракує.
Виходить, якщо не можемо самі, треба вчитися в інших. А інші — у далекому зарубіжжі. Через різноманітні проекти вони можуть надати методичну, практичну і фінансову допомогу.
І щоб поменше було сумнівів у нашій спроможності щось зробити без належної фінансової підтримки з боку держави, потрібно все-таки брати участь у цих проектах. Під час розмови лектори навели чимало прикладів, як участь громад у проектах значно поліпшила стан справ навіть у невеликих населених пунктах.
В Україні віднедавна почали навчати менеджменту, готувати магістрів, але порядок оцінювання роботи державних службовців потребує удосконалення. Тож розроблено новий його проект, запровадження якого, хоч і не одразу, все ж дозволить диференціювати оплату праці державних службовців, і це залежатиме не тільки від посади чи стажу, а від якості роботи.
Отже, сподівання на краще є. і надія — це на сьогодні головне, що домінує у нашому житті.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |