Цього року хлібна нива щедро віддячила каховським трударям за їхню мудрість, старанність, працьовитість: зібрано 130,5 тисячі тонн зерна з середньою врожайністю 36 центнерів з гектара. Прихильною до хлібороба видалася минула осінь: той, хто скористався сприятливими погодними умовами для посіву озимих, забезпечив собі щедрий ужинок. Тим паче, що пізня весна змусила похвилюватися, на зміну морозному березню прийшов дощовий квітень: у перші два тижні випала місячна норма опадів.
Посіяти ярі зернові в повному обсязі за таких умов не вдалося. А потім вчасні, в період наливання зерна, довгождані дощі навіть на богарі додали сили тугому колосу.
Щедрий врожай забезпечив також комплекс агротехнічних заходів: підживлення посівів, хімічне прополювання і боротьба з клопом — шкідливою черепашкою.
А щоб уникнути втрат зерна — як в кількості, так і в якості — було здійснено організаційну роботу, націлену на збирання хліба в оптимальні строки. Косовиця, яка розпочалася 29 червня, за умови дощової погоди спонукала хліборобів виробити відповідну тактику жнив, щоб використати кожну погожу днину протягом перших двох тижнів. А в розпал жнив щодня намолочувалося по 10 і більше тисяч тонн зерна.
Всього на хлібних ланах працювали 222 комбайни, в тому числі 70 — додатково залучених. Сучасна зернозбиральна техніка також стала запорукою успішних жнив.
Слід зазначити, що основною культурою в структурі зернових залишається озима пшениця: на площі 21,4 тисячі гектара зібрано 87 тисяч тонн з середньою урожайністю 40,6 ц/га (торік мали по 31,9 ц/га). А на зрошенні урожайність сягала і 70 центнерів з гектара. Крім того, зібрано 11,9 тисячі тонн озимого і 31,1 тисячі тонн ярого ячменю, по 36,2 і 27,6 ц/га відповідно.
Найкращих слів подяки за самовіддану хліборобську працю заслуговують справжні майстри високих врожаїв: ДПДГ «Аска- нійське» (по 52,1 центнера на 1827 гектарах), ДПДГ «Каховське» (50,2 центнера на 2363 га), СТОВ «Агротекс-Миколаїв» (40,2 центнера на 1980 га), TOB «Гелі- ос» (по 44 центнери на 841 га), СТОВ «Таврійська перспектива» (по 38,2 центнера на 1540 га), ПП «Дніпро-А-Агро» (по 64 центнери на 394 гектарах, фермерське господарство «Травень» (по 50 центнерів на 543 га), TOB «Фрі- дом Фарм Інт.» (по 46,6 центнера на 409 га). Свій внесок у спільний коровай зробили також невеликі фермерські господарства — «Смерічка», «Лейка», «Халімон» та інші, забезпечивши високу урожайність — понад 50 ц/га. По 66,1 ц/га отримано в TOB ТД «Продексім».
Це далеко не повний перелік господарств, де дбають про землю і врожай по-хазяйськи, з дотриманням вимог агротехніки, застосуванням новітніх технологій і насіння найкращих сортів.
Саме їх спільними зусиллями завдання по виробництву зерна Каховщина перевиконала на 19 тисяч тонн.
Однак, на жаль, в районі є такі господарі, у котрих врожайність не сягла й 20 центнерів на круг. Це -TOB «Агро-Дон», ПП «Агро- Максі», ПП «Русь», ПП «Гаван плюс», TOB «Д-3 «Агропроект», ПП «Потенціал Агро», TOB «Супернива», ФГ «Пролісок», «Руно», «Саілпан», «Восход», «КСВ»... За гучною назвою — нікчемні результати. А все — через порушення технології вирощування зернових. Від різного ставлення до хліборобської справи — і різні результати господарювання.
Збирання ранніх сільгосп- культур завершилося, але польові роботи не припиняються. Триває підготовка грунту під посів озимих на ЗО тисячах гектарів: закладається новий урожай — 2012. Наближається косовиця пізніх зернових — соняшника і сої (відповідно 13,7 тисячі і 29,8 тисячі гектарів). Розпочалися й овочеві жнива: на 8,2 тисячі гектарів дозріває городина, якою так славиться Каховський край.
Шановні землероби Каховщини!
Вітаю вас сердечно з першою перемогою, бажаю вам нових успіхів і досягнень, щоб ваша невтомна праця окупилася сторицею, принесла достаток і радість.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |