Станом на 1 липня в сільгосппідприємствах Каховського району і в особистих господарствах сільських жителів налічувалося 6370 голів великої рогатої худоби (в тому числі 4200 корів), 21250 — свиней, 5715 — овець і кіз, 366,5 тисячі — птиці всіх видів. У порівнянні з минулим роком зменшилося поголів'я великої рогатої худоби (на 881 голову, в тому числі 500 корів), побільшало свиней (на 420 голів), овець і кіз (на 790), птиці (на 10,1 тисячі). З початку року поголів'я великої рогатої худоби знизилося ще на 881 голову, зокрема, поменшало корів (на півтисячі голів). Ця тенденція не змогла не позначитися на виробництві і реалізації тваринницької продукції: м'ясо живою вагою — 3645 тонн (+11 тонн у порівнянні з відповідним періодом минулого року), молоко — 11800 тонн (-1246 тонн), яйця — 29,1 мільйона штук (+0,2 тисячі LUT.), вовна — 24,2 тонни (+2,5 тонни).
На сьогодні форпостами тваринницької галузі залишаються нечисленні сільгосппідприємства, які займаються крупнотоварним виробництвом і показують зразки високоефективної праці. Так, в ДПДГ «Асканійське» доярка Лариса Новак з початку року надоїла від кожної корови по 3950 кілограмів молока (се- редньорайонний показник — 2985 кг), телятниця Світлана Мельникова отримала по 710 грамів середньодобового приросту. У цьому ж господарстві отримано по 140 ягнят на сотню вівцематок, настриг вовни — 7,6 кілограма на вівцю (кращим чабаном по праву вважається Павло Юрченко). Помітно зросло поголів'я свиней у TOB «Фрідом Фарм Бекон», де з початку року отримано 7985 поросят (третина приросту поголів'я по всьому району). Старанні трудівниці Віра Седик й Ірина Гарматюк на групі ремонту поголів'я добиваються по 650-670 грамів середньодобового приросту ваги. Більше тисячі поросят отримано і в ДПДГ «Каховське», де на групі холостих і супоросних свиноматок старанно трудиться Віктор Барон.
Однак левова частка поголів'я худоби утримується в особистих господарствах сільських жителів. Тим паче, що для них молоко — часто єдине джерело стабільного доходу.
В Каховському районі уже другий рік, як створена комісія по закупівлі молока від населення молокопереробними підприємствами, до складу якої входять головний зоотехнік управління агропромислового розвитку, фахівці управління ветмедицини та інспекції якості й формування сільськогосподарської продукції. Щороку в районі розробляються заходи в рамках Програми по створенню та підготовці громадських пасовищ для забезпечення кормами спілок власників худоби. Створено 15 таких спілок: у Дмитрівській, Коробківській, Костогризівській, Малокаховській, Роздоль- ненській, Семенівській сільських радах;-у За- озерненській сільраді налічується дві спілки,. Слобідській — 4, Чор- нянській — 3. На території району працюють 22 пункти штучного запліднення (майже при кожній сільській раді): 15 з них обслуговує ВАТ «Херсон облп лем підприємство», ще 7 — TOB «Асканія-генетик». Триває робота по ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин.
У районі повним ходом ведуться кормозаготівлі: на сьогодні вже заготовлено 9570 тонн сіна, 40810 тонн фуражного зерна, 11370 тонн соломи, що значно більше від плану. Триває заготівля сінажу, силосу, коренеплодів.
Однак простежується тенденція у порівнянні з минулим роком до зменшення поголів'я великої рогатої худоби(-399 голів), зокрема — корів (-185) у приватній власності селян. Селяни віддають перевагу утриманню свиней, овець, кіз, птиці. Особливо помітно спад поголів'я на території Кам'янської і Тавричанської сільських рад. Значно поменшало на початок року свиней і в Малокаховській сільській раді.
Чим зумовлена така ситуація?
Зокрема, тим, що відсутня виплата для надання державної підтримки згідно з Постановами Кабінету Міністрів України від 20 березня 2011 року N° 246 та від 27 квітня 2011 року № 523 «Про нарахування податку на додану вартість, що сплачується до державного бюджету переробними підприємствами за реалізовані ними молоко, молочну сировину та молочні продукти, м ясо і м'ясопродукти, іншу продукцію переробки тварин, закуплених у живій вазі, а також виплати і використання коштів, що надійшли від його сплати». Розрахунки зі здавачами продукції молокопереробні підприємства здійснюють у базисному відношенні без нарахування дотації за молоко, оскільки вона з початку року не надходить. Постанови Кабміну не діють, державна підтримка сільгоспвиробника відсутня.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |