Третього серпня, з робочою поїздкою, у Херсоні перебував Міністр аграрної політики та продовольства України, Микола Присяжнюк, який відвідав Херсонський машинобудівний завод і разом з керівництвом області оглянув цехи, в яких збирають комбайни та іншу сільгосптехніку.
Після оглядин комбайнового заводу пан Присяжнюк поспілкувався з пресою. Розпочав, звісно ж, з приємного — з привітань щодо рекордного врожаю зернових. Потиснув з цього приводу руку губернаторові, Миколі Костяку та висловив сподівання, що Херсонщина і надалі триматиме такі ж високі показники. При цьому він зауважив «Маю надію, що Херсонщина постачатиме не лише зерно, але й овочі. Ми, з Вашим губернатором, проаналізували«ціну від поля до споживача через ринки. Сьогодні, на превеликий жаль, оптові мережі повільно беруть нашу продукцію, тому що вона не має відповідного товарного вигляду і підготовки. Зараз ми будемо комплексно підходити до вирішення цієї проблеми, це дасть нам можливість мати якісні і доступні для споживачів овочі».
І все ж головною метою візиту Міністра АПК була перевірка стану сільськогосподарського машинобудування на Херсонщині. На Херсонському машзаводі Миколі Присяжнюку показали комбайни Скіф-230, Скіф-250 та Скіф-250Р, розповіли про їхні особливості та показники. Зараз ці комбайни лише випробовують, у цьогорічній зернозбиральній кампанії, на Херсонщині, були задіяні лише 2 машини. Коштують ці комбайни від 1 млн 250 тисяч гривень, «Розхвалювали» комбайни перед Міністром голова TOB НВП «Херсонський машинобудівний завод», Олександр Олійник та головний конструктор цього заводу, Валентин Шуринов.
На їхню розповідь Микола Присяжнюк зауважив, що для збирання таких великих врожаїв потрібно також збільшувати кількість техніки. Тому наступного року 10% комбайнів, випущених на TOB «Херсонський машинобудівний завод» буде передано сільгоспвиробникам Херсонської області.
Цікавить тільки таке питання: чи потрібні нашим сільгоспвиробникам комбайни «Скіф» та «Славутич», особливо за таку ціну? Незважаючи на те, що пан Олійник переконував Міністра, у начебто, факті, що «достатня кількість комбайнів вироблених на нашому заводі працює на полях Херсонщини», насправді ж фермери нашої області уперто продовжують користуватися комбайнами іноземного виробництва. В основному це техніка, що вже була у користуванні і як обходиться фермерам значно дешевше. Наприклад, комбайн німецького виробництва «KLAAS», досить поважного віку, можна придбати від 80 до 100 тисяч гривень, та незважаючи на «вік» — комбайн справляється зі своїми завданнями — врожай збирає вправно, чисто, майже без втрат.
А ті, хто може собі дозволити «розкіш» купувати нову техніку — на українські комбайни свою увагу навіть не звертають — дорого, неохайно, мало ефективно, і купують натомість нові американські «JOHN DEERE», що коштують від 100 тисяч американських доларів — дешевше, ніж вітчизняні, але, як стверджують сільгоспвиробники, працюють без проблем досить тривалий час (а херсонські комбайни, за свідченням пана Шуринова, повертають з поломками вже через 3 роки).
Результатом візиту високопоставленої особи до нашого міста стало те, що Микола Присяжнюк домовився з керівництвом Херсонського машзаводу про закупівлю Міністерством АПК близько 300 комбайнів для зернозбиральної кампанії наступного року. Зі свого боку пан Олійник пообіцяв, що за цей час працівники заводу виготовлять цю кількість комбайнів.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |