ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
«Гоп-стоп» по-депутатськи
11.08.2011 / Газета: Новий день / № 33 / Тираж: 36600

Скарги депутата Бериславської районної ради виявилися звичайнісінькою брехнею

Жертвою «дивного вчинку» з боку членів робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення Бериславської рай- держадміністрації нещодавно став депутат місцевої райради від «Фронту змін», житель села Тараса Шевченка Віктор Спіжов. За його словами, перевіряючі зупинили його трактор і почали «ганятися по засіяному приватному полю». Один із членів робочої групи — інспектор Держтехнагляду по Бериславському району Володимир Машинський — начебто в грубій формі пред'явив йому претензії щодо несвоєчасного проходження техогляду трактора і на чотири години заблокував роботу техніки. «І це при тому, що графік проведення техогляду не було належним чином доведено», — підкреслював шановний депутат.

Скарга Віктора Спіжова надрукована в «Новому дні» («Гоп-стоп посеред поля» у «НД» №23/2011). За викладеними у ній фактами була проведена службова перевірка, і з'ясувалося, що в словах депутата — ані слова правди!

— Жодного секрету в здійсненні перевірок робочої групи немає. Її виїзд здійснюється відповідно до графіка, затвердженого першим заступником голови Бериславської райдержадміністрації Юрієм Сидоренком. Ці графіки були надруковані в районній газеті «Маяк» 15 січня п. р. Тож скарга про те, що Спіжова не попередили, не відповідає дійсності, — говорить Володимир Машинський. — У даному ж випадку підставою для зупинення трактора була відсутність на ньому державного номерного знака. Усі члени робочої групи відрекомендувалися особі, яка керувала трактором. Ним був пан Немеренко, а зовсім не Віктор Спіжов. На мою вимогу надати реєстраційні документи на трактор та посвідчення тракториста Немеренко відповів, що таких документів у нього немає. Коли за 20 хвилин на місце приїхав гр-н Спіжов, він теж відмовився надавати будь- які документи. Оскільки експлуатація трактора, не зареєстрованого в Держтех- нагляді, заборонена законом, мною було видано припис Віктору Спіжову, яким я зобов'язав господаря у місячний термін зареєструвати транспортний засіб у встановленому порядку і заборонив його експлуатацію до виконання вимог припису. На все це знадобилося лише 40 хвилин, але ніяк не 4 години.

«До того ж, важко уявити собі можливість переслідування трактора по полю, підготовленому до сівби, на ВАЗ-21093, в салоні якого знаходилося п'ятеро осіб», — додав Володимир Машинський. За його словами, Спіжов також відмовився підписувати акт обстеження робочої комісії з питань легалізації робочих місць, пояснивши, що людина на тракторі — не його працівник, а просто «допомагає» сіяти соняшник «по великій дружбі».

— Поводився Спіжов досить нахабно. Коли він приїхав на поле, замість привітання заявив: «Я — депутат райради!» — згадує начальник управління праці та соц- захисту населення Бериславської РДА Інна Коваленко. — Втім, після нашої перевірки Спіжов офіційно зареєстрував підприємницьку діяльність, працевлаштував 5 осіб. Тобто робота комісії принесла свої результати.

За словами Інни Коваленко, це єдиний випадок агресивного поводження фермера під час перевірки. «За діючим законодавством за кожного виявленого нелегального робітника господар має сплатити 34 тис. грн. штрафу. До цього ще у нас справа не доходила — ми даємо час для усунення порушень. Був випадок, коли в одному з меблевих салонів Берислава ми виявили нелегала, а невдовзі там офіційно працевлашту- вали двох осіб одразу. Сплачувати такий великий штраф ніхто не хоче. Загалом з початку року ми провели 44 засідання робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення, у 70 підприємствах і господарствах виявили 248 не- зареєстрованих осіб, із яких уже легалізовано 161», — додала Інна Коваленко.

Відсутність жодного слова правди у заяві депутата Спіжова підтверджує юрист інспекції Держтехнагляду Херсонської ОДА Микола Корнєєв. «Ми ретельно перевіряли разом із Бери- славською районною прокуратурою всі викладені ним факти і з'ясували, що все це — цілковита брехня. Так і запишіть, — підкреслив Микола Корнєєв. — Мені не зрозуміло, навіщо депутату райради свідомо поширювати неправдиву інформацію. Тим більше, що згодом усі недоліки, викладені в приписах, були ним усунуті. Якщо цей депутат хотів зробити собі піар на безпідставному обвинуваченні членів районної робочої комісії, то він вийшов дуже сумнівним. Адже тепер усі побачили, чого насправді варте слово такого народного обранця».

Автор: Олег БАТУРІН


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту