На початку липня ц. р. Верховною Радою України був прийнятий Закон «Про засади запобігання і протидії корупції в Україні». Як він впроваджується в життя? На запитання журналіста погодився відповісти прокурор Нововоронцовського району, радник юстиції Денис БІБІК.
— Денисе Вікторовичу, розкажіть, будь ласка, як втілюється в життя антикорупційний закон в окремо взятому сільському районі?
— Немає підстав стверджувати, що правоохоронці району, в т. ч. прокуратура, закривали очі на корупційні діяння службових осіб! Та слід визнати, що з прийняттям нового закону розширилася кількість суб'єктів, які можуть понести відповідальність за вчинення правопорушень. Сказане хочу підкріпити фактами. Два но- воворонцовських підприємства — АТОВ «МТС» і «Тавр&я» — допустили серйозні затримки з виплатою своїм працівникам зарплати. Перше заборгувало 150 тисяч гривень, друге — аж півмільйона! Прокуратура району, за результатами перевірок, порушила кримінальні справи проти керівників вищеназваних підприємств. Також нами вжито заходів представницького характеру: заявлено позовів на суму 190 тисяч гривень. За їх наслідками працівникам двох підприємств уже виплачено заборгованість по зарплаті на суму 120 тис. грн. Жоден найманий працівник не повинен працювати за тарілку супу та шматок хліба або отримувати запізнілу платню, та ще й в конвертах!
Новий антикорупційний закон вніс суттєвий прорив у законодавче поле. Раніше, аби ефективно локалізувати ті чи інші діяння корупціонера, слід було порушувати кримінальну справу та розслідувати її не один тиждень. А тепер законодавець вимагає від прокурора в триденний термін вирішити питання про відсторонення службової особи від посади.
Як стало відомо зі скупих повідомлень, у районі не все гаразд з раціональним використанням державних коштів та допускаються зловживання на державній службі. Будемо Вам вдячні, якщо підкріпите відповідь конкретними фактами.
За період з вересня до грудня 2010 року службові особи редакції рай газети «Вісті», котрі несли персональну відповідальність за фінансовий стан, банально привласнювали готівкові кошти від реклами та бюджетні. А це майже 50 тисяч гривень! Та це ще не все! Ними ж з редакції були вкрадені два комп'ютери, сканер, телевізор «Самсунг». Такі «чесні» працівники опинилися за порогом редакції, а найближчим часом на них чекає сумний фінал — лава підсудних. Редакційне майно вже повернуто, а вирок суду поставить крапку в цій скандальній історії.
Денисе Вікторовичу, хотілося б почути від Вас й про неналежне виконання службових обов'язків деякими посадовцями! Якщо ж, звичайно, такі випадки були.
Наведу конкретний приклад. Колишній слідчий Нововоронцовського райвідділу внутрішніх справ Б., шляхом приховування від реєстрації тяжкого злочину, внаслідок якого в до- рожньо-транспортній пригоді загинула людина, допустив, що винна особа могла уникнути кримінальної відповідальності. Прокуратурою району цей кричущий факт було викрито. Порушено карну справу зі вчинення ДТП та перевищення владних повноважень співробітником міліції.
Не секрет, що в районі трапляються факти порушення земельного законодавства. Як впливає прокуратура району на цю злободенну проблему?
В рамках закону ми не епізодично, а постійно, відстежуємо діяльність сільських та селищної рад щодо дотримання ними земельного законодавства. Особлива увага приділяється таким' проблемам, як використання та охорона землі. Аби не бути голослівним, наведу свіжий факт. За позовами районної прокуратури відбулося повернення 40 гектарів землі в державну власність в селах Біляївці та Хрещенівці. Ау селян, котрі не один рік стояли в черзі на отримання земельного паю, нарешті здійсняться мрії!
Якщо службові особи не в ладу з законами, їм не місце в затишних офісах та крутих авто. За свої протиправні дії вони повинні нести кару! Винятків та поблажок нікому не буде!
ВІЗИТНА КАРТКА. Денис Бібік закінчив юридичний факультет Національної академії МВС України та Національну академію Генеральної прокуратури України. В органах прокуратури Херсонської області працює з 1999 року: слідчий прокуратури Скадовського району і Комсомольського району міста Херсона, старший слідчий прокуратури Комсомольського району. Півтора року в апараті прокуратури області обіймав посаду прокурора відділу з нагляду за дотриманням законів органами внутрішніх справ. 5 років працював заступником прокурора Суворовського району обласного центру. З перших місяців перебування на посаді прокурора Нововоронцовського району (грудень 2010 року) не лише захищає інтереси держави та її громадян, а й веде безкомпромісну боротьбу з антигромадськими проявами. Дружина Наталя — приватний підприємець, мають донечку Анастасію, третьокласницю.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |