Пік демографічної кризи, який припав на першу половину 1990-х і логічно мав би отримати відголосок нинішнього літа під час вступноїу вигляді катастрофічного дефіциту абітурієнтів (їх кількість фактично скоротилася наполовину), насправді суттєво не завадив вузам планомірно набрати потрібну кількість першокурсників. Хоч держава цьогоріч і скоротила в середньому на 15% обсяги замовлення на підготовку фахівців за рахунок бюджетних коштів, втім, найбільш здібним абітурієнтам таки поталанило потрапили до числа студентів і здобувати освіту за кошти держави.
На початку серпня підбивають перші підсумки вступної кампанії. Скажімо, в Херсонському державному університеті рекомендували до зарахування першу партію майбутніх студентів — тих, хто навчатиметься за бюджетні кошти. Одночасно тут ще тривали творчі конкурси на окремі спеціальності для абітурієнтів, котрі вступають на заочне відділення.
Наразі справжню, а не імпровізовану, прес-конференцію для майбутніх студентів Інституту української філології та журналістики дав ректор ХДУ, голова приймальної комісії університету професор Олег Мішуков. Щоправда, пріоритет ставити питання гостеві тут надали не присутнім журналістам, а саме абітурієнтам. Адае від їх хисту до журналістської творчості залежатиме майбутнє в омріяній професії.
За словами Олега Васильовича, нинішня вступна видалася напрочуд виваженою, завчасно підготовленою, без зайвих революційних змін у її процесі.
Навіть перехід до системи «Електронний вступ» (подача документів через мережу інтернет) став інноваційним сприянням передусім для самих абітурієнтів, котрим не потрібно було витрачати час та кошти на поїздку до Херсона. Значно полегшилася і робота безпосередньо для самої приймальної комісії, яка працювала вже з готовими надісланими в електронному вигляді документами, зменшувалися черги під її дверима. Понад 260 заяв на вступ до вузу прийняті в електронній версії. Здебільшого цією зручністю скористалися абітурієнти з віддалених регіонів: Івано-Франківщини, Сумщини, Київщини, Донеччини, Житомирщини. Приємно радувала і якість підготовлених документів, які зазвичай вже не потребували уточнень чи доповнень. Вікова категорія вступників коливалася від 16 до 45 років. Збільшилася кількість осіб, котрі обрали для вступу лише одну спеціальність, хоч більшість і подавали документи у кілька вузів.
ХДУ зараз готує фахівців за 45 спеціальностями і, за словами ректора, не збирається зупинятися на досягнутому, послідовно і цілеспрямовано відкриваючи нові. Наразі за 4—5 років тут може з'явитися медичний напрям підготовки, потреба в спеціалістах якого є доволі нагальною на півдні. «Можливо, почнемо з підготовки педіатрів, — припускає Олег Мішуков. — Готуємося до цього виважено, напрацьовуємо зв'язки, підбираємо викладацький склад, який би зміг справитися з вагомим завданням». Серед нововведень нинішнього навчального року ректор називає перехід навчання першокурсників на 100-бальну систему оцінювання, важливе місце в цьому відводиться заохоченню студентів до індивідуальної наукової праці. Продовжуватиме демократично розвиватися і студентське самоврядування, на яке вуз цього року виділив 100 тисяч гривень. 600 безкоштовними путівками до спортивно-оздоровчої бази «Буревісник» в Лазурному нагороджені найуспішніші студенти. Нарешті кардинально вирішиться і проблема з гарячим харчуванням у вузі. Так, фірма «Оскар» найближчим часом планує інвестувати 5 мільйонів гривень на відкриття в університеті кафе на 600 осіб із окремими залами для студентів та викладачів.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |