Відомо, що доволі значна частка суб'єктів господарювання намагається у різний спосіб мінімізувати свої податкові зобов'язання. Найпоширеніший з них — виплата заробітної плати у «конвертах». До того ж, деякі громадяни отримують настільки «високу платню», що не можуть сказати «ні» нелегальному заробітку «жадібному» підприємцю. Однак податкова області постійно проводить різні заходи щодо викорінення такого негативно явища серед підприємців. Серед таких заходів є розміщення соціальної реклами (біл-борди), проведення масово-роз'яснювальної роботи з підприємцями та контрольно-пе- ревірочні.
Саме при контрольній роботі у Білозерському районі під час обстеження виробничого цеху підприємця «К» податківці виявили 7 осіб, безпосередньо задіяних у випіканні хлібобулочних виробів. Усі вони — трудові нелегали. Працюють на пекарні від 1 місяця до року. За відпрацьований час їм виплачено майже 32 тис. грн. заробітної плати без утримання податку на доходи фізичних осіб та необхідних відрахувань до соціальних фондів.
Роботодавцю донараховано 8,8 тис. грн. основного платежу та штрафних санкцій. Наразі матеріали перебувають у прокуратурі району.
У сусідньому, Бериславському районі, податківці провели позапланову документальну перевірку фізичної особи — підприємця за матеріалами прокуратури. Підозри щодо тінізаци робочої сили підтвердилися. У столярному цеху приватного підприємця протягом 2008 — 2010 pp. працювало 5 найманих осіб без укладання письмових трудових угод. За цей період робітники отримали заробітну плату у загальному розмірі 39 тис. грн. Виплати проводилися без відображення у податковому обліку та без складання розрахункових відомостей. Звісно, що й податки, належні до сплати в бюджет, пов'язані з використанням найманої праці, підприємець не сплачував.
За результатами перевірки, фізичній особі — підприємцю донараховано 15,2 тис. грн. податків та платежів. Матеріали перевірки направлені до районної прокуратури.
На жаль, ці факти непоодинокі, а швидше — типові. Тобто, проблема видачі зарплати «у конвертах» усе більше набуває характеру соціального явища. Ось чому органи державної податкової служби області у своїй практичній роботі зосереджені на такі актуальні завдання: постійно виявляти і, головне, упереджувати приховувані («тіньові) доходи та руйнувати схеми ухилення суб'єктів господарчої діяльності від оподаткування, в цілому, а також щодо перевірки дотримання вимог чинного законодавства при виплаті зарплатні, зокрема.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |