9 серпня відбулася нарада за підсумками збирання в районі ранніх зернових культур. Захід пройшов у знаному завдяки хліборобським традиціям селі — Чулаківці і зібрав сільгосптоваровиробників різних форм власності, голів територіальних громад Голопристанщини.
Відкрив нараду перший заступник голови районної державної адміністрації Олексій Куркотілов, подякував усім, хто зібрався у гля- дацькій залі сільського будинку культури за те, що знайшли час для того, аби разом поговорити на тему жнив. Він також висловив приємність, що аграріїв району не треба чомусь учити, а навпаки — треба учитися у них, дякувати за ефективну та суспільно-корисну працю.
Олексій Павлович нагадав про вагомий успіх Херсонщини: цього- річ в області зібрано ранніх зернових найбільше в Україні. Це відбулося завдяки трудівникам землі, а також виваженій політиці керівництва держави, і хоча допомога агропромисловому комплексу з її боку не була такою ефективною, як хотілось би, проте виробникам сільськогосподарської продукції ніхто не заважав працювати, досягати високих показників. Тепер треба подумати про врожай наступного року, адже можливість закласти надійний фундамент під нього є і нею треба обов'язково скористатися. Треба також приділити належну увагу співпраці органів місцевого самоврядування з керівниками базових господарств стосовно наповнення бюджетів, утримання об'єктів соціальної сфери.
Тепло привітала учасників наради господиня — чулаківський сільський голова Світлана Корольова, піднесла першому заступнику голови РДА та голові районної ради Геннадію Попову духмяний коровай з хліба нового врожаю. Звертаючись до загалу, керівник представницької гілки влади району зазначив, що підтримка районною радою аграрного сектору є безпрецедентною. Голопристанщина є зоною ризикованого землеробства, оскільки без зрошення неможливо отримати високий врожай.
Тому важливим питанням у вирішенні економічних проблем району є використання зрошувальної системи, задля збереження якої районною радою проводяться певні заходи.
Неабиякої популярності набув конкурс на кращий обробіток грунту, започаткований райрадою в 2007 році. З метою відродження на селі традицій з визначення кращого орача, пропаганди професії механізатора серед молоді та залучення її до роботи в господарствах протягом чотирьох років поспіль, у співпраці з сільськими радами, управлінням АПР РДА, редакцією «Голопристан- ського вісника» цей конкурс проводився на полях господарств Чу- лаківської, Новософіївської, Ново- збур'ївської, Чорноморської територіальних громад. Геннадій Васильович висловив упевненість, що конкурс відбудеться і у цьому році, оскільки розвиток аграрного потенціалу Голопристанщини — один з найважливіших пріоритетів як місцевої влади, так і влади держави. Насамкінець, висловивши учасникам зібрання вдячність за нелегку працю, Геннадій Попов підкреслив: якої б форми не було господарство, воно ніколи не матиме успіху без таланту керівників, працелюбства кожного, хто трудиться на землі.
Докладно про підсумки жнивної кампанії на нараді розповів начальник управління АПР РДА Володимир Мінєєв. За його інформацією, відповідно до програми економічного, соціального та культурного розвитку району на 2011 рік сіль- госптоваровиробники планували виробити 120,5 тис. тонн зерна, у тому числі ранніх зернових 94,3 тонни. Всього на жнивах працювало 196 зернозбиральних комбайнів, навантаження на один агрегат складало 209 га. У результаті цьогорічний врожай ранніх зернових склав 120,8 тис. тонн, що складає 128,1% до показників плану. Урожайність склала 30,1 ц/ га, у тому числі озимої пшениці зібрано 78,6 тис. тонн при врожайності 33,3 ц/га, озимого ячменю — 16,4 тис. тонн при врожайності 28,5 ц/га, ярого ячменю — тис. тонн при врожайності 24,6 ц/га, вівса — 1,08 тис. тонн при врожайності 24,1 ц/га, гороху — 510 тонн при врожайності ц/га. Крім того, намолочено 4,1 тис. тонн озимого ріпаку при врожайності 8,0 ц/га.
Дотримання технології вирощування, використання посівного матеріалу кращих сортів та високих репродукцій сприяло отриманню найвищої врожайності озимої пшениці в ГІП «Органік систем» — 62,0 ц/га, ФГ «Тюльпан» — 55,0 ц/ га, ФГ «Терра» — 44,1 ц/га, ФГ «Аделаїда» — 41,1 ц/га, ФГ «Бджілка» — 40,0 ц/га, СВК імені Горького — 36,6 ц/га, СВК імені Шевченка — 30,6 ц/га, СТОВ «Росія» — 30,2 ц/га. Найбільший валовий збір зерна отримали: СВК імені Горького — 7380 тонн, ФГ «Аделаїда» — 5375 тонн, СВК імені Шевченка — 4673 тонни, СТОВ «Росія» — 3157 тонн, АФ «Югагросервіс» — 3394 тонни, ПП «Органік систем» — 2372 тонни.
Невикористаними резервами в збільшенні валового збору зернових треба назвати значну строкатість урожайності серед господарств району. Великих втрат завдають низька культура землеробства та ігнорування вимог агротехніки. Якщо, скажімо, в СВК імені Шевченка (М.І. Робейко), де І чи не найнижчий у районі вміст гумусу в грунті зі- I брали з площі 1521 га по 30,7 ц/га озимої пше- і ниці, то в ПСП «Союз» з площі І 65 га тільки 10,8 ц/га, ФГ «Світла- на-В» з площі 83 І га — 10,2 ц/га, і ПСП «Батьківщи- і на» з площі 150 і га — 15 ц/га, TOB «Трипілля агро І плюс» з площі І 622 га — 13,4 ц/ Ira. Комплекс причин, що обумовив низьку врожайність ран- і нїх зернових у цих та інших господарствах, полягає саме у порушенні агротехнічних вимог вирощування зернових культур, де соняшник складає до 30%, а подеколи до 50% ріллі.
Володимир Мінєєв також зупинився на питаннях формування регіональних запасів зерна, проведення розрахунків за оренду майнових та земельних часток (паїв), дотримання правил пожежної безпеки, збільшення посівних площ озимої пшениці під врожай наступного року, забезпечення аграріїв добривами тощо.
Питання збільшення посівних площ озимої пшениці також торкнувся у своєму виступі заступник начальника — начальник відділу організації виробництва сільськогосподарської продукції управління АПР РДА Олександр Бурлаков. На його думку, в господарствах району необхідно відпрацювати структуру посівних площ на 2012 рік з таким розрахунком, щоб зернова група становила до 50% від ріллі. А це означає, що треба дуже серйозно підійти до підбору попередників, забезпечити належний догляд за парами.
Голова чулаківського ФГ «Аделаїда», депутат Херсонської обласної ради Сергій Рибалко поділився досвідом роботи свого господарства, торкнувся важливих питань щодо вирощування різних сільськогосподарських культур. Про проблему вологозабезпечен- ня грунтів на Півдні України вів мову директор Інституту південного овочівництва та баштанництва Володимир Лимар.
Перший заступник голови РДА відповів на запитання аграріїв, зокрема щодо Закону про ринок землі. Він звернувся до присутніх на нараді з проханням визначитися стосовно святкування Дня працівників сільського господарства, належно відзначити річницю Незалежності України, допомогти порадою у створенні районної дошки пошани, посприяти у забезпеченні шкіл продуктами харчування. Насамкінець Олексій Павлович зазначив, що попереду і у сіль- госптоваровиробників, і у керівників органів місцевого самоврядування, і у районної влади дуже багато роботи. Тож треба мобілізувати усі свої сили, уміння, досвід, бо за нас її ніхто не зробить.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |