27 липня в залі засідань районної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Куркотілова О.П. відбулася нарада з питань розв'язання проблем, що виникають у ході виконання місцевих бюджетів. На нараду були запрошені голови Олексіївської, Гладківської, Збур'ївської, Добро- пільської, Краснознам'янської, Новософіївської, Нововолодимирівської, Садівської та Чорноморської сільських рад, по яких є реальна загроза невиконання річних планових показників по доходах. Голови Гладківської (Форощук О.В.) та Збур'ївської (Степанок C.B.) сільських рад проігнорували зазначений захід, напевне в них були більш важливіші справи, ніж наповнення сільських бюджетів.
В ході наради начальник державної податкової інспекції в Голопристанському районі Коротких C.B., начальник фінансового управління районної державної адміністрації Богданова Г.Р. та присутні сільські голови висловлювали своє бачення щодо поліпшення стану надходжень доходів до місцевих бюджетів. Розглядали питання: отримання додаткових надходжень до місцевих бюджетів; використання землі та природних ресурсів; легалізація найманих працівників, зайнятих на сільськогосподарських роботах; фінансування дитячих садків та інших бюджетних установ. Від того, наскільки будуть наповнені місцеві бюджети, залежить утримання соціальної сфери. Отже, наповнювати бюджет нашого району не так вже і просто, а звідси і увага до нього особлива. Районна влада розуміє, що без допомоги сільських рад, злагодженої їх роботи, відповідального ставлення до своїх посадових обов'язків, перш за все сільських голів, не буде ефективного результату. Адже хто краще від працівників сільської ради знає, як і чим живе село, як працюють сільськогосподарські, приватні підприємства, фермерські господарства на території сільської ради, а отже і знає, хто і як сплачує податки.
За підсумками наради були визначені пріоритетні завдання. Одне з головних — провести масштабну інвентаризацію земель в стислі терміни, щоб кожен гектар працював на бюджет. Опрацьовані заходи щодо додаткових надходжень до бюджету, що дасть змогу додатково отримати близько 70,0 тис. фн. Також розглянуті питання щодо економії бюджетних коштів, в результаті яких в сільських бюджетах залишиться 79,6 тис. грн, що дасть змогу фінансувати першочергові видатки, такі як оплата енергоносіїв, харчування в дитячих садках та ін. Для визначення більш дієвих методів з наповнення місцевих бюджетів прийнято рішення в серпні поточного року провести нараду за участю сільських голів та керівників всіх владних структур району. Адже наповнення місцевих бюджетів — головна запорука реалізації соціальних програм: будуть кошти в бюджеті — буде у наших людей питна вода, освітлені вулиці, покращиться якість навчання наших дітей в школах, медичне та культурне забезпечення населення.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |