ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Обережно: гострі кишкові інфекції
15.08.2011 / Газета: Голопристанський вісник / № 32 / Тираж: 2200

У Голопристанському районі за 6 місяців поточного року відмічається зростання захворюваності на гострі кишкові інфекції на 1,5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Показники становлять 47 випадків при середньообласному 66,5 на 100 тисяч населення. Реєструються випадки по поліклінічному відділенні ЦРЛ -12, Новозбур'їв- ській та Залізнопортівській лікарських амбулаторіях — по 3 та інші.

В процесі розслідування кожного випадку захворюваності на гострі кишкові інфекції спеціалістами райСЕС встановлені причини, виявлені фактори передачі. В цілому до захворювання привели швидкопсувні продукти харчування домашнього приготування: котлети, відбивні, салати, заправлені майонезом, молоко та молочні продукти, ковбасні вироби. Значний вплив на виникнення гострих кишкових інфекцій в поточному році відіграли продукти моря, які реалізувалися приватними особами на узбережжі Чорного моря — креветки, шашлики з мідій, ропа- нів та інші. В усіх випадках мало місце порушення умов та термінів зберігання зазначених продуктів, а також деколи недотримувалась технологія приготування страв, правил особистої пгієни.

Гострі кишкові інфекції, на жаль, трапляються дедалі частіше, особливо коли на вулиці спека в ЗО градусів і більше. Хоч як це банально звучить, але для того, щоб захистити себе і близьких від кишкових інфекцій, не потрібно докладати особливих зусиль. Я впевнена, що уважне ставлення до особистої гігієни вбереже вас від неприємностей. Раджу, перш за все, мити руки перед тим, як сісти за стіл, після відвідування вбиральні, контакту з тваринами, з фошима — це суттєво знизить ризик захворювання. Не зайве звернути увагу на руки та нігті продавців у продуктових магазинах. Вони мають бути чистими, а нігті короткими. Окрім того, працівник торгівлі повинен набирати продукти, приміром, печиво, в одноразових рукавичках чи спеціальною лопаткою. Щодо зберігання продуктів харчування, то їх треба тримати в холодильнику під спеціальною плівкою. Борошняні вироби та солодощі зберігати тільки в хлібниці, подалі від мух. Якщо після обіду залишився салат, його краще викинути. Салат пускає сік, це свідчить про те, що в ньому розвиваються патогенні бактерії. В спеку бажано обходити стороною кулінарні відділи супермаркетів та «вуличну» їжу. Не важко здогадатися, що пиріжок із м'ясом, що продається «з асфальту» — накопичувач шкідливих мікробів. Вибираючи м'ясні та молочні продукти, варто віддавати перевагу фабричному пакуванню та обов'язково звернути увагу на термін придатності. Продукти, які щять сирими, потрібно ретельно мити, а ті, що потребують термічної обробки, — проварювати. При приготуванні страв краще використовувати різні дошки для нарізання м'яса, риби та овочів. Проте, якщо ви не вберегли себе чи близьких, потрібно вміти відрізнити гостру кишкову інфекцію від звичайного отруєння.

Найбільш згадувана останнім часом інфекція — холера. Її збудником є холерний вібріон. Джерело—риба, молюски, креветки, хвора людина. Симптоми захворювання — сильна діарея (пронос), яка не супроводжується болем в животі, блювання, відсутність нудоти, сильна спрага та судоми.

Сальмонельоз. Ми можемо «зловити» цю інфекцію, випивши молока, з'ївши масла, м'яса та яєць, від хворої людини. Симптоми захворювання — підвищення температури до 38- 39 °С впродовж 1 -З діб, головна біль, слабкість, ломота в тілі, потім з'являється біль біля пупка, сильна блювота та діарея.

Дизентерія — в наш організм вона може потрапити через воду із забруднених водойм, немиті фрукти, від хворої людини. Симптоми — підвищення температури до 38-39°С, болі в нижній частині живота і сильна діарея. Якщо після вживання їжі з'явилися перелічені симптоми, необхідно викликати «швидку допомогу». До прибуття лікарів варто випити сорбент, який зв'яже залишки токсинів. Проте не варто зупиняти блювоту і діарею, оскільки це захисні реакції організму, з допомогою яких він намагається вивести токсини.

Автор: Тетяна АРУТІНА, інструктор санітарної освіти ДЗ «Голопристанська райСЕС»


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту