«Вчорашній», тобто зібраний, хліб уЖе в коморі, а майбутній — у думках, планах. Плани ці ще не зовсім вивірені, бо їх втілення залежить від багатьох факторів — природних, фінансових, людських.
Втім, як здавна кажуть у народі: «На Бога надійся, а сам не плошай». Які б сюрпризи не підносила природа і погода, хлібороб змушений шукати вихід. Та вихід цей треба шукати не інтуїтивно, а науково обгрунтовано.
Ті зерновиробники, котрі дружать з наукою, переваги відчувають повсякчас.
Ось і наприкінці минулого тижня в управлінні агропромислового розвитку району відбулася агроконференція, на якій підсумовано результати збирання ранніх зернових культур.
Начальник управління Бойко І.О. повідомила присутнім, що збирали нинішніх жнив ранні зернові на площі 21404 гектари, у тому числі 15696 — озимих культур ( з них 12789 га пшениці), решта — ярі.
На зернозборі працював 101 комбайн, крім цього, було залучено 16 імпортних комбайнів у TOB «Таврида- Плюс», 3 одиниці з Миколаівщини працювало на полях TOB «Сан -Агро», а ще 10 було надано TOB «Державна продовольчо-зернова корпорація України МТС». Загалом, навантаження на один комбайн складало 158 гектарів, що дало змогу справитися порівняно швидко і зберегти урожай.
Намолочено 10993 тонни озимого ячменю (урожайність 38,1 цнт/га), 16960 ярового ячменю (ур.30,2 ц/ га), 41134 т озимої пшениці (32,2 ц/га) та 20 тонн вівса при урожайності 13 ц/ га. Всього районний ужинок складає 69151 тонна ранніх зернових, тоді як торік було 33726. Та й урожайність майже удвічі вища.
За показником урожайності наш район утримує дев'яте місце в області.
Найкращий доробок на жнивах мають TOB «Таврида-Плюс». Тут зібрано майже 20 тис.т. зерна при урожайності 42,7 ц/га. При цьому озимі — ячмінь та пшениця- перевищили цей показник.
Серед фермерських господарств найвищий намолот з гектара у «Південному», де ярового ячменю зібрано по 31,3 ц/га, озимої пшениці 42,2, озимого Ячменю — по 50 ц/га. Вищу від середньорайонної урожайність мають хлібороби TOB «Злато Таврії(35,6) та TOB СП «Українські рисові системи» (40,5).
А ось для колективів ПАТ «Червоний чабан», ПрАТ АПО «Красний чабан», ВАТ «БМУ-24», «Райагрохім», TOB «Рис України» показники не такі втішні.
Жнивуватимуть ще у районі посіви рису, якого є понад 4,4 тисячі гектарів.
Але, як зазначила і.О.Бойко, не менш важливий, напружений і дуже від- повідальний період чекає попереду на сільських трударів — сівба озимих. У районі відпрацьовується структура посівних площ на 2012 рік з таким розрахунком, щоб зернова група займала не менше 50% до ріллі.
Отож, аби виконати такі намітки радилися керівники господарств та агрономи з науковими працівниками Інституту землеробства південного регіону НААН. Зацікавлено слухали рекомендації щодо осіннього комплексу робіт на зерновому полі: використання нових сортів озимої пшениці та ячменю, визначення запасу вологи у грунті, попередників, строків висіву від науковців, кандидатів наук: завідувачки лабораторії селекції пшениці Усик Л.О., лабораторії зернових культур Зайця С.О.,зав.лабораторії обробітку грунту Марковської О.Є та зав.ла- бораторії по сівозмінах Коваленка A.M.
Присутні почули також думку науковців щодо утримання у районі чорних парів, визначення площ під посів озимини, інформацію щодо проведення аналізу грунтів та забезпечення добривами.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |