ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ШКОЛАМ — ЗАТИШОК I ТЕПЛО
15.08.2011 / Газета: Каховська зоря / № 65-66 / Тираж: 8000

Невдовзі шкільний дзвоник знову покличе сільську дітвору за парти. Навчальні заклади району розкриють дружні обійми 3281 учню, із них 315 — переступлять поріг школи вперше.

Як сільські школи готуються до нового навчального року? — з таким запитанням ми звернулися до заступника голови Каховської райдержадміністра- ції Ольги ВАКУЛИЧ.

Найперше завдання — створити і забезпечити якомога кращі умови школярам у їхній другій домівці для навчання і виховання.

Для виконання поточних ремонтів у 2011 році з районного бюджету виділено 40,5 тис. грн. та планується залучити понад 100,0 тис. грн. позабюджетних коштів. На капітальні ремонти та придбання предметів довгострокового використання передбачено і виділено з районного бюджету 518,603 тис. грн.

З цих коштів планується виконати капітальні ремонти систем опалення у Новокам'янській, Заозерненській, Архан- гельськослобідській, Дмитрівській, Мар'я- нівській та покрівлі у Новокам'янській школах. У Малокаховській школі ці роботи вже розпочато.

А що вже зроблено?

- Поступово в загальноосвітніх закладах здійснюється заміна застарілого котельного обладнання. Так, у червні 2011 року придбано чотири котли опалення для Дмитрівського, Мар'янівського, Новокам'янського, Заозерненського навчальних закладів загальною вартістю 42,8 тис. грн. Замінено теплообмінник котла опалення у Любимівській ЗОШ І-ІІІ ст. №2. У Сергіївській ЗОШ І-ІІ ст. розпочато роботи по улаштуванню внутрішніх санвузлів.

Здійснено поточний ремонт електричних мереж. У чотирнадцяти загальноосвітніх закладах замінено 444 застарілі прилади освітлення на нові — сучасні, енергозберігаючі.

На поточний ремонт технологічного обладнання харчоблоків та їдалень шкіл виділено41,7тис. грн.: закуплено 18холодильників, 4 водонагрівачі, жарову шафу для Коробківської ЗОШ І-ІІІ ст., електричні плити для Любимівської ЗОШ І-ІІІ ст. — д/з №2 та Архангельськослобідської ЗОШ І-ІІІ ст. На 40 тис. грн. придбано посуд.

Крім того, для забезпечення тепла і затишку в зимовий період 664,1 тис. грн, спрямовано на закупівлю пічного палива, 1132,4 тис. грн. виділено на розрахунки за водопостачання, електричну енергію та природний газ. Ще у квітні-травні 2011 року до шкіл району завезено 515 тонн вугілля, з серпня розпочато заготівлю дров.

Не минаємо увагою вісім шкільних автобусів, які на 100% забезпечують підвезення до 12 загальноосвітніх закладів 456 учнів та 19 учителів із 22 населених пунктів району. Всі вони відремонтовані й готові вийти на звичний маршрут. До речі, не можу у зв'язку з цим не відзначити колектив Федорівської школи, який обладнав належним чином для свого автобуса спеціальний бокс.

-Ольго Леонідівно, Ви згадали про позабюджетні кошти. Що мається на увазі?

Справа в тому, що самих лише бюджетних коштів замало, особливо, якщо врахувати бажання створити дійсно найліпші умови для наших дітей. Звернулися за допомогою до сільгоспвиробників Каховського району, попросили підставити плече, адже в цих школах колись вони навчалися самі, а тепер здобувають освіту їхні діти. Йдеться про формування соціально відповідального бізнесу, — і в цьому є чималі досягнення. Варто зазначити, що жодна школа в районі не залишалася без опіки спонсорів і меценатів, кожна з них має шефа і отримує відчутну допомогу. Ще один вагомий доказ: якщо позаминулого року було залучено 343 тис. грн..торік — 634 тис. грн., за 6 місяців поточного — 552 тис. грн.

За рахунок позабюджетних коштів виконано поточні ремонти, встановлено металопластикові вікна Та двері, закуплено господарчі товари, посуд, тюль, дизельне пальне, електричні товари та меблі.

Також з цієї суми на харчування дітей у період навчального року та під час літнього відпочинку використано 245 тис. грн., для активного відпочинку та організації дозвілля дітей були організовані екскурсії.

Намічено замінити вікна у Архангель- ськослобідській ЗОШ І — III ст., капітально відремонтувати систему опалення Чорно- морівського дитячого садка.

Шкільні класи готуються до нового навчального року силами й за кошт батьків. Не залишаються осторонь і самі школярі: під час літніх канікул доглядають за територією школи, тому кожне шкільне подвір'я навіть у найбільшу спеку потопає в квітах.

Будь-ласка, кілька прикладів такої допомоги.

Зразок подала директор ДПДГ «Асканійське» В.Найдьонова, яка вже багато років піклується про школу й дитсадок Тавричанки. Кожен клас закріплено за певним виробничим підрозділом та особисто за його керівником.

Прикладом спільної турботи про підростаюче покоління є й Кам'янська школа. За рахунок бюджетних коштів розпочато ремонт покрівлі, ДПДГ «Каховське» виконує заміну 12 вікон, фермерське господарство «Труд» закупило лінолеум для їдальні, який постелено силами педколективу і техперсоналу школи.

У Червоноперекопській школі ПП «Ми- халевич» взяло під своє крило один з початкових класів і повністю виконало капітальний ремонт, устаткувавши також новими партами, стільцями, сучасною класною дошкою, а ПП «Діамант» забезпечило школу будматеріалами й інструментом.

І це далеко не повний перелік добросердих наших помічників.

Попереду, на перспективу, ще багато роботи: газифікація Кам'янської та Новокам'янської ЗОШ І-ІІІ ст., Сергіївської ЗОШ І-ІІ ст., капітального ремонту покрівель потребують Василівська, Тавричанська, Дмитрівська ЗОШ І-ІІ! ст., належить облаштувати внутрішніми туалетами сім загальноосвітніх навчальних закладів.

Тому важливим напрямком для успішного функціонування навчальних закладів є активна співпраця відділу освіти, керівників навчальних закладів з сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності по залученню позабюджетних коштів.

Користуючись нагодою, хочу висловити глибоку вдячність педагогічним колек-» тивам і технічному персоналу шкіл, шефам та батькам наших школярів за їхню спільну роботу, важливість якої важко переоцінити. Бо це турбота про наших дітей, про наше майбутнє.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту