ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ШКОЛИ ТЕЖ ГОТУЮТЬСЯ?
18.08.2011 / Газета: Акценти / № 31 / Тираж: 5000

Закінчується літо, а з ним закінчуються і літні шкільні канікули. А поки йти ще відпочивають та оздоровлюються, школи міста активно готуються до нового навчального року. Адже необхідно і поточні ремонтні роботи провести, і покрівлю відремонтувати, і обновити шкільні приміщення.

«У всіх закладах освіти міста закінчуються роботи по поточних та капітальних ремонтах класних кімнат, приміщень, їдалень, коридорів, групових кімнат, — розповідає начальник матеріально-технічного центру при управлінні освіти Херсонського міськвиконкому Дмитро Чаплинський. — Ремонт завершено майже на 95%. За кошти міського бюджету, а їх у поточному році було 1 306 тис грн, виконано капремонт крівель удвох школах і двох дитсадках; капремонт системи опалення — у двох школах і двох садках; в одному садку — капремонт харчоблоку і пральні; ще в одній школі — ремонт системи водопостачання.

Також реконструйовано котельню у дитсадку № 14, тут замість застарілих котлів, які розташовувались безпосередньо на території закладу, ми встановили нове, сучасне обладнання за межами садка.

З метою економії бюджетних коштів ми встановили 25 лічильників тепла на загальну суму 213 тис грн. На сьогодні вже встановлено 65 таких лічильників, а треба 98 (це ті, що обслуговуються централізовано, решта мають автономні газові котельні).

Також за рахунок бюджетних коштів встановили металопластикові вікна у 9 загальноосвітніх закладах та 4 садках (це близько 600 тис грн). Пріоритетність встановлення вікон визначаємо по найбільш холодних класах та групових кімнатах (згідно аналізу проходження опалювального періоду). Тобто встановлюємо вікна там, де взимку найхолодніше. За тим же принципом встановлюються і лічильники тепла.

Частково відремонтовано крівлю у 12 освітніх закладах. Удвох школах виконали ремонт холів; харчоблоки відремонтували у чотирьох. Спортивні та актові зали поновили теж у чотирьох».

Ті кошти з міського бюджету, які виділяють саме на загальноосвітні заклади, використовують лише там, де без ремонту не обійтись, зазначив Дмитро Олексійович. Це стосується шкіл, що мають приписи санстанції, котельні, які вже не працюють тощо.

«Більше 80% закладів вже мають паспорти готовності опалювальних систем, адже основне наше завдання — підготувати заклади до опалювального періоду, — стверджує пан Чаплинський. — Звісно, грошей не вистачає. Ми вибрали лише ті об'єкти, які були найважливішими. Це ті заклади, де необхідним був ремонт крівлі, де котельні та їдальні вже просто не могли працювати. Тобто кошти спрямовували на найбільш проблемні заклади. Відкласти довелось ремонт покрівель там, де це було можливо».

Звичайно, в школах залучають і батьківські кошти. Маскують під «благодійні внески», «фонди комітетів», але — залучають.

Під час робочого виїзду міського голови Володимира Сальдо до освітніх закладів мер зазначив, що гроші, які здають батьки, також направляються на виконання ремонтних робіт.

Цікаво, що Володимир Васильович говорив про поєднання батьківських коштів та бюджетних, при цьому зазначивши, що бюджет — це гроші тих же батьків. Без відповіді залишилось питання, чому ж вони повинні платити двічі?

Що ж, з матеріально-технічною базою херсонських шкіл все більш- менш зрозуміло. А ось інформацію про те, наскільки загальноосвітні заклади забезпечені підручниками, отримати не вдалось. На момент підписання номеру до друку нам так і не вдалося отримати офіційну інформацію від начальника Управління освіти пана Юрія Ніконова, кажуть був дуже зайнятий (може гроші батьківські підраховував). Як би там не було, але без його підпису нам інформацію так і не надали.

Тож, можемо припустити, що і з цим питанням у учнів будуть проблеми. І сподіватися на 100% забезпечення підручниками не доведеться. Отже і тут батькам доведеться платити зі свого гаманця. Навіть якщо цифри, які (хотілось би вірити) все ж оприлюднить Управління освіти, будуть говорити про ПОВНУ готовність шкіл до навчального року,

кожна сім я так чи інакше вже готує гаманці.., А наскільки готовність шкіл відповідатиме рапорту пана Ніконова про «готовність», батьки та учні перевірятимуть на собі вже у жовтні, коли підуть перші дощі, і потечуть перші дахи, а у листопаді, коли стовпчик термометра впаде до нульових позначок -замерзлою водою у склянках, як це було у минулі роки?

Крім того, можемо припустити: якщо навіть зараз, за 2 тижні до початку навчального року, немає офіційних звітів, то не все так добре «у королівстві датському»...

Автор: Маргарита КОВАЛЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту