ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Строкатість є, але позитиву більше
22.08.2011 / Газета: Голопристанський вісник / № 33 / Тираж: 2200

Питання про належну підготовку об'єктів соціальної сфери та всього господарського комплексу до роботи в осінньо-зимовий період вже невдовзі стане предметом обговорення на засіданнях депутатських комісій, сесії райради. Тож у вівторок, 16 серпня, голова районної ради Г.В. Попов, головний спеціаліст з питань приватизації юридичного відділу Ю.В. Миргород і головний спеціаліст по роботі з радами відділу організаційної роботи виконавчого апарату І.В. Орлик здійснили перший об'їзд 4 територіальних громад, де знайомилися зі станом справ по кожному об'єкту. Голова райради також зустрівся і мав розмову з апаратом Великокардашин- ської і Таврійської сільських рад.

В цілому враження від побаченого залишилося строкатим, хоча й сільради були саме такі, що справляються з виконанням бюджету, та й об'єкти соціальної сфери функціонують в нормальному режимі. Втім, проблеми, а то й недоліки в роботі відразу були названі, обговорені з представниками сільських рад.

Охорона здоров'я. Після 9-річного «відлучення» сільські заклади охорони здоров'я знову повернуті під крило свого профільного міністерства і перші 7,5 місяців намагаються ввійти в потрібне русло тих вимог, які на сьогодні пред'являються до медичних працівників. Проте оте довге перебування під опікою сільрад, коли частину коштів, виділених на заклади охорони здоров'я, перерозподілялися сесіями на інші потреби, ще не один рік відгукуватиметься дірявим і непере- критим дахом, гнилою підлогою, повною відсутністю централізованого водопостачання та водовідведення, телефонного зв'язку або подачею води до лікувально- профілактичного закладу по графіку, без надвірних туалетів, бо більшість сільських закладів саме й передані в такому стані. Тож змінити це за нинішній рік абсолютно не вдасться, оскільки з потреби на капітальні ремонти 1 млн 635 тис. грн з районного бюджету не виділено ні копійки. Торік же капітальні видатки становили 1 млн 136,8 тис. грн по факту.

ФАП і 2 ФП, що на території Великокар- дашинської сільради, опалюються природним газом, немає тут проблеми й з кадрами (у Кардашинці тільки молодий спеціаліст знаходиться нині на лікарняному по вагітності і пологах). Проте, до Великокар- дашинського ФАПу сільрада так і не спромоглася підвести централізоване водопостачання.

У Малих Копанях проблема значно глибша. Виявляється, медичні працівники минулої зими у буквальному сенсі перебивалися з опаленням, і не знають, як будуть зимувати нинішнього разу. Справа в тім, що сільрада... приватизувала приміщення лікарської амбулаторії як квартиру, а місцеві депутати не погодилися передати його в комунальне підпорядкування району. Проте ні торік, ні зараз не заготувала вугілля, дрова для опалення місцева влада. Чому ж таке ставлення до тих людей, які працюють тут або приходять на лікувальні процедури?

Гладківська лікарська амбулаторія запальної практики сімейної медицини налічує в штаті 17 чоловік, бо тут працює й лікар- стоматолог, є лабораторія. Єдиною проблемою, що відмічають медпрацівники, є тимчасова відсутність тестів для визначення цукру в крові. Власне, виникла вона не випадково, оскільки під районну програму «Цукровий діабет» ще не виділено з райбюджету жодної гривні. Також і наявний медтранспорт знаходиться ще в стадії передачі.

Ззовні компактною будівлею виглядає Таврійська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, але й вона не відповідає потрібного переліку кабінетів ЛПЗ. Його завідуюча розповіла, що й до зими тут готові, и для постійного моніторингу діток до року та вагітних мають в роботі комп'ютерну техніку. По суті, в усіх цих ЛПЗ проведені поточні ремонти, для аптечки невідкладної меддопомоги є необхідні медикаменти.

Освіта. Ще запах фарб і застійне повітря не покинули приміщень загальноосвітніх закладів — вони очікують на головне свято — початок навчального року. Ве- ликокардашинська ЗОШ прийматиме понад 110 чоловік, 17 з яких прийдуть в перший клас, 10 — в 11-й. У Малокардашин- ській всього навчатиметься 62 учні, і пер- шачків поки що 5, у Кардашинській їх 6. Тенденція в них селах така, що учнів «зманює» райцентр, що зовсім поблизу. Тож і підведення газопроводу постійно знаходиться під знаком питання.

Малокопанівська ЗОШ в останні роки змінилась, мені особисто чимось нагадала одну з міських шкіл. Усе тут до ладу, відчувається дбайливе ставлення керівника. Подібна думка була й при відвіданні Гладківської ЗОШ. Електрооп^лення значно змінило цей заклад, хоча на сьогодні є дороговартісним. Спортивний зал є теплим, світлим і, мабуть, найкращим в районі. На жаль, цієї зимової пори знову про себе тут нагадала проблема 10-річної давнини — потік дах, який зводить нанівець ремонтні роботи всередині приміщення. Та й проблему внутрішнього туалету також порушують батьки.

Таврійська ЗОШ приємно здивувала розмахом проведених ремонтних робіт і допомогою батьків при цьому. 27 тис. фн зібрали вони, які використані для заміни дверей у двох класах, лінолеуму в кабінеті хімії, заміні вікон у кількох класах.

Що стосується дитсадків, то від них найбільше позитиву: скрізь вони ошатні, і по всьому видно, що це єдиний соціальний об'єкт сільрад, в який вкладалось і вкладається найбільше коштів.

У Гладківській «Ялинці» територія загалом сіра, бо тут мріють ще про власну помпу. Але натомість райдужною плямою вже з явився спортивно-ігровий комплекс за 78 тис. фн, який придбав керівник СВК ім. Шевченка М.І. Робейко за співфінан- сування в 34 тис. фн сільради. Гарні ДНЗ і в Таврійському, і у Великій Кардашинці, і в Малих Копанях. Проблема, як і скрізь, — на відкриття додаткових фуп потрібні кошти з райбюджету.

Культура. Заклади цієї сфери — це головний біль, мабуть, всієї культури України. З бібліотекарі Великокарда- шинської сільради працюють на 0,5 ставки. Жодного періодичного видання з 2009 року (в т. ч. і «Голопристан- ського вісника») так і не вдалося там побачити. Потребують ремонту дахів будинки культури в Гладківці та Малих Копанях.

Та що говорити про заклади загалом, коли в Малих Копанях проти сільради і того ж «храму культури» після колишньої контори господарства бовваніють бур'яни і рештки каміння...

Голова райради Г.В. Попов разом із спеціалістами наступного дня побував у Дол- матівській, Добропільській, Нововолодимирівській сільрадах.

Автор: Людмила ЄРЕМЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту