11 серпня Херсонщина зустрічала учасників Всеукраїнської наради з розвитку овочівництва.
На базі Головного управління головного Каховського магістрального каналу Каховського району в с. Любимівка відбулася пленарна частина наради, під час якої виступив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олександр Сень. Він, зокрема, розповів про стан та перспективи розвитку галузі овочівництва в Україні й наголосив на необхідності впровадження новітніх технологій у вирощуванні овочів. Також важливими питаннями розвитку галузі залишаються зберігання продукції та формування мережі збуту, зокрема, створення оптових ринків.
Питання інноваційного розвитку агропромислового розвитку у своєму виступі розкрив перший заступник голови обласної державної адміністрації — керівник апарату Вячеслав Білий, і наголосив, що Херсонщина,Насамперед, аграрний регіон.
За 2010 рік в області вартість виробленої валової продукції в рослинництві становить 3085,2 млн. грн., з них вартість овоче-баштан- ної продукції 1211,3 млн., що становить майже 40% від загальної вартості. При цьому площа, зайнята під посівами овочево-баштанних культур, становить лише 4% загальної площі ріллі по області, тобто кожен овочево-баштанний гектар у рослинництві дав у 8 разів більше валової продукції, ніж гектар під іншими сільгоспкультурами.
У 2011 році планується зібрати 1,7 млн. тонн овоче-баштанних культур та картоплі, в тому числі 1 млн. тонн овочів.
Вячеслав Білий також зазначив, що створення ло- гістичних центрів та оптових ринків сільськогосподарської продукції на території Херсонської області сприятиме виведенню з тіні та легалізації товаропотоків, у тому числі вирощеної населенням, та прозорому формуванню ціни на основі попиту і пропозиції, що дасть змогу забезпечити населення овочевою продукцією в осінньо-зимовий період.
Під час пленарної частини виступив директор Департаменту економічного розвитку і аграрного ринку Сергій Кваша. Він розкрив питання державної підтримки розбудови оптових сільськогосподарських ринків. Про наукове забезпечення галузі овочівництва та баштанництва доповів академік Національної академії аграрних наук Владислав Кравченко. Досвідом індустріального вирощування овочів і розвитку логістики поділився Генеральний директор ПрАТ «Чумак» Карл Стурен. Будучи знаним експертом-практиком з овочівництва і профільної переробки, Карл Стурен гаряче підтримав у своєму виступі необхідність створення на Херсонщині оптового ринку сільськогосподарської продукції.
В програмі Всеукраїнської наради також було передбачено проведення практичної частини. Учасники заходу мали змогу ознайомитися з технікою агропромислового виробництва та інших галузей підприємства «ПетроНік», оглянути стенди виробничих підприємств Херсонщини, пояснення по яким надавав перший заступник голови обласної державної адміністрації — керівник апарату Вячеслав Білий.
Учасники наради також ознайомилися з ходом будівництва логі- стичного центру зі сховищем для зберігання свіжих овочів і фруктів, оглянули поля із застосуванням комбайнового збирання цибулі та моркви фермерського господарства «Каховське», поля по вирощуванню капусти фермерського господарства «Едельвейс». З технологією краплинного зрошення ознайомили представники TOB «Ірігатор».
Крім того, учасникам наради було продемонстровано поля з селекційними дослідженнями у вирощуванні овочевих культур селекційно-випробувальної станції «Нумерс» TOB «Байер». На ПрАТ «Чумак» присутні ознайомилися з переробкою тбматів і новітніми технологіями.
В заході крім вищезазначених посадовців узяли участь заступники голів обласних державних адміністрацій з питань АПК, начальники головних управлінь агропромислового розвитку облдержадміністрацій, директори департаментів Мінагрополітики України та керівники підвідомчих організацій міністерства, науковці НААНУ, представники Держводагенства України, Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад, керівники профільних асоціацій, оптових сільськогосподарських ринків, агропідприємств, що займаються вирощуванням, зберіганням та переробкою овочевої продукції.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |