ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Не манна з неба, проте на користь
22.08.2011 / Газета: Високе поле / № 33 / Тираж: 800

Добробут населення, рівень його життя в сучасній системі цінностей є доволі надійним мірилом не лише суспільного багатства, але й його справедливого та рівномірного розподілу. Одним із результатів аграрної реформи, як і всіх інших у період системної трансформації, мало стати зростання добробуту жителів села. І це напевно в стратегічному вимірі. Повільно, але невпинно у районі розвивається сільське господарство, вірніше сказати фермерські, приватні господарства, товариства з обмеженою відповідальністю. А чи зростає при цьому добробут селян?

Хоча прибуток з паїв, земельний та майновий наділи суттєво поповнюють сімейний бюджет, селянин сьогодні говорить, що не відчуває ніяких економічних перетворень. Особливо це стосується мешканців віддалених сіл. Власне у них найбільше відчуття незадоволення від життя.

Попри те, що районною радою систематично робляться виїзди на території сільських рад, мешканці віддалених сіл все ж вважають, що їм влада приділяє замало уваги. Тож голова районної ради Любов Куцевол ініціювала захід «День віддаленого села». На ньому хоч і співатимуть пісні, але після обговорення та вирішення нагальних проблем селян з керівниками району.

11 серпня голова райради, запросивши усю чиновницьку рать, — представників районних управлінь: Пенсійного фонду, соцзахисту; районного відділу Держкомзему, дільничного інспектора та сільського голову Олега Будніка — День села вирішила розпочати з Свободного Пригір'ївської сільської ради.

Мешканці села, в якому налічується всього близько 70 осіб, зібравшись біля сільського клубу, мали можливість поспілкуватися з керівниками району, поставити чимало питань і отримати зрозумілу інформацію про земельну реформу, приватизацію, оформлення субсидій, пенсійних нарахувань та ін.

Одним з головних питань, яке цікавило селян, було автобусне сполучення до міста Інгульця. Як повідомлялося раніше, більшість населення цієї сторони району працює, навчається та купує товари саме в м. Інгулець. Крім того, порушувалися питання виплати компенсацій дітям війни, ціни на скраплений газ, який жителі купують по 270 грн за балон та ціни на дрова, лісники пропонують їх населенню по 2000 грн за тракторний причіп. Невирішеною проблемою у Свободному є ФАП. Він потребує негайного ремонту та поповнення медикаментами. Цікавило також громадян підвищення рівня життя на селі.

Пройнявшись проблемами селян, Любов Куцевол запевнила, що сільський розвиток, підвищення життєвого рівня, медичного обслуговування є одним з головних завдань влади на сьогоднішній день. Село — це живий суспільний організм, який змінюється і модернізується.

Невирішуваних питань не буває, є тільки різні шляхи рішення. Справа в тому, що територія Пригір'ївської сільради межує з Дніпропетровською та Миколаївською областями, і деякі питання потребують вирішення на обласному рівні. Тому для цього потрібно більше часу. Більшість питань взяті головою на контроль і найближчим часом мають вирішитися.

Але не тільки від влади слід вимагати дій, а самим мешканцям треба підвищувати рівень свого життя: повикошувати траву, яка заснувала навіть автобусну зупинку, упорядкувати кладовище та пам'ятник загиблим у роки війни. Адже людина, незалежно від того, в якій місцевості живе, повинна прагнути до цивілізованого існування.

Місцеве самоврядування, яке має бути рушієм розвитку сільських територій, поставлене в таке фінансове становище, що інакше, якжебраком, його не назвеш, вважає Любов Куцевол.

Оглянувши медичний пункт, який потребує негайного ремонту, поспілкувавшись, та запросивши до співпраці місцевих сільгоспвиробників, голова запропонувала до 29 серпня провести необхідні ремонтні роботи.

Змістовним вийшов і діалог мешканців з начальником відділу Держкомзему Тетяною Музичко. Обговоривши усі актуальні питання земельної реформи, дехто розвіяв свої побоювання, щодо ринку землі, дехто розмірковує над перевагами.

Автор: Оксана ПАСІЧНИК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту