На базі фермерського господарства «Мега», яке має землі та технічне оснащення на території Благодатівської сільської ради, минулого тижня відбулася агрономічна конференція, метою якої було підбити підсумки збирання ранніх зернових у районі та визначитися із основними завданнями осінньої посівної кампанії. Це господарство для показової частини заходу обрали недаремно: серед подібних собґта й серед решти великих сільгоспформувань воно отримало нинішніх жнив високу врожайність ранніх зернових культур — 31 центнер з гектара, і в підготовці ґрунту до сівби тут максимально намагаються дотримуватися всіх агротехнічних вимог. Учасники агроконфе- ренції відвідали поля ФГ «Мега». Вони побачили, як готують ґрунт до осінньої сівби: проводять ранню оранку, обробляють землю після збирання озимого ячменю, а також, як утримують чорні пари. Доречно наголосити, що взагалі в обробітку цього фермерського господарства, яким керує Ігор Пашнюк, знаходиться більше 3-х тисяч гектарів сільгоспугідь, з них чимала частина — близько 1200 гектарів — на території Благодатівської сільради. Тут же знаходиться і механізований тік ФГ, де теж після його реконструкції побували учасники агроконференції — керівники, спеціалісти сільгосппідприємств ра-йону, фермерських господарств, сільські та селищні голови, землевпорядники рад, також запрошені представники комерційних структур, що займаються реалізацією сільгосппродукції, техніки і засобів захисту рослин, представники банків, наукових установ, що співпрацюють із сільгосптоваровиробниками. Отож, захід одержався не лише цікавим у пізнавальному плані, а й вельми корисним у плані налагодження нових партнерських зв'язків.
Не лише у полі ФГ «Мега», а й на нещодавно реконструйовану мехтоку цього господарства є на що подивитися. Одинад цять одиниць сільськогосподарсько техніки в основному потужної, серед якої кілька зернозбиральних комбайнів відомих марок «Джон Дір», «Клаас», «Мега». Значить і великоолександрівські фермери не пасуть задніх в освоєнні нових, більш прогресивних методах вирощування й збирання сільськогосподарських культур.
Під час пленарної частини, яка відбулася у Благодатівському Будинку культури, голова районної держадміністрації В'ячес- лав Литвин подякував усім аграріям Вели- коолександрівщини за плідну працю, результатом якої став довгоочікуваний ужинок — понад 150 тисяч тонн ранніх зернових культур.
Перед учасниками агрономічної конференції виступили В.Хомік, інспектор захисту рослин, І.Цвігуненко, начальник насіннєвої інспекції, В.Бурбело, начальник управління агропромислового розвитку РДА, його заступник Б.Білоконь, Ю.Кондратюк, головний агроном СТОВ «Перше травня», представники комерційних структур та науковці. Всі вони, кожен у своїй царині, ділилися власним досвідом, враженнями від цьогорічної жнивної кампанії, наголошували на її недоліках та перевагах у порівнянні з попередніми, розповідали про сучасні прогресивні технології вирощування ранніх зернових культур, про якість посівмату та перспективні сорти озимих і ярих зернових. їх у міру своїх фінансових і технічних можливостей намагаються втілити й великоолександрівські аграрії, а підтвердженням цього є гарний цьогорічний урожай.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |