ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Сесія районної ради
22.08.2011 / Газета: Каховська зоря / № 67-68 / Тираж: 8000

На розгляд IX районної ради, в роботі якої взяли участь 28 депутатів, винесено 20 питань. Відкриваючи засідання, голова районної ради М.Крупін зазначив, що всі питання розглянуто президією ради і постійними депутатськими комісіями, а підготовлені проекти рішень, як велить Закон України про доступ до публічної інформації, оприлюднено в засобах масової інформації, зокрема на сайті центральної районної бібліотеки.

Депутат В.Менисенко вніс пропозицію доповісти, як народні обранці відвідують сесію і з якої причини пропускають її засідання. Головуючий погодився з тим, що є такі депутати, які були всього на двох сесіях, і повідомив, що у своєму звіті про підсумки роботи за рік неодмінно проаналізує виконання депутатських обов'язків. Вирішено такий аналіз заслухати на наступній сесії.

В.Мельничук висловив стурбованість долею монумента «Легендарна тачанка» і попросив дати відповідь на звернення представників громадськості з цього приводу. Також депутата непокоїв неконтрольований хімобробіток полів, і звернувся з закликом не забувати ветеранів будівельної галузі і в День працівників водного господарства.

М.Крупін відповів, що остання сесія обласної ради прийняла звернення до Верховної Ради України щодо участі держави у ремонті пам'ятника, а обласний, міський і районний бюджети також повинні бути готові до співфінансування робіт. Розмову продовжив голова райдержадміністрації В.Сторчак, зазначивши, що «Тачанка» — це загальна гордість. Свідчення тому: бажання учасників недавньої всеукраїнської наради з овочівництва горіли бажанням побачити монумент. їм випала така нагода, але, на жаль, на відстані.

Він теж поділяє занепокоєння тим, як здійснюється обробіток полів, але зазначив, що за порядком мають слідкувати самі господарі — сільські голови. А що в районі немає будівельних підрозділів, то це питання часу — вони мають бути!

Доповідь начальника відділу освіти райдержадміністрації В.Грушка про стан розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти району за минулий навчальний рік та пріоритетні завдання на рік наступний була досить змістовною і цікавою, але викликала ряд запитань у депутатів. Так, Л.Бутирін передав думку жителів Сокирків і їхнє побажання: на місці школи відкрити магазин і тим самим зберегти будівлю. М.Крупін на це відповів, що можна буде розглянути на сесії можливість передачі школи у комунальну власність сільської ради. Але навів переконливий аргумент недоцільності такого кроку: «З часом школа працюватиме знову. Але якщо село її втратить, то згодом зникне і саме».

Не обійдено увагою і відновлення дитсадка у Волинському: на ці потреби з районного і сільського бюджетів виділено відповідно 70 і 39 тисяч гривень і цими коштами слід розумно розпорядитися. Крім того, Прем'єр-міністр України М.Азаров відкрито заявив, що вважає справою честі вирішити проблему з дитсадками, тому треба заздалегідь готувати проектно- кошторисну документацію.

Тривогу про майбутнє нації висловив В.Менисенко, поділившись враженнями від знайомства з багатодітною родиною Романових у Семенівці. Сім'я, в якій зростають прекрасні діти, соціально не захищена: тимчасова робота по трудових угодах позбавляє її субсидій та інших соціальних виплат. А мати-героїня й досі не отримала заслужену державну нагороду, з якою її ніхто, звичайно ж, і не привітав. Депутата немало здивувало й те, що не скористалися нагодою під час останнього візиту Президента України В.Януковича, щоб прискорити будівництво школи майбутнього у Любимівці: подали б главі державі листа з проханням, а він неодмінно дав би доручення і це питання стояло б на контролі. Таким же чином можна було б потурбуватися і про будівництво дитсадка у Чорнянці.

Ще активніша дискусія розгорнулася після доповіді першого заступника голови райдержадміністрації В.Балабанова про хід виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку району за І півріччя.

Депутат обласної ради А.Носенко порушив питання про підвищення розміру орендної плати до 5 відсотків: як виконується обіцянка? М.Крупін повідомив, що заклик районної влади і членів Партії регіонів підтримали чимало землекористувачів. Самі ж ініціатори, скажімо, Ю.Горстка, М.Ткаченко і Г.Апексанян, навіть не переглядаючи договори оренди, почали розрахунки за новою процентною ставкою із власниками земельних паїв на території Арахангельськослобідської сільської ради. Однак в районі налічується 32 землекористувачі, які не сплачують і по три відсотки...

А В.Сторчак провів паралель між станом розрахунків за оренду землі і тим, як вона використовується. І зазначив, що невдовзі вийде закон про сівозміни, за виконанням якого стежитиме департамент по контролю за використанням землі. І якщо земля заростатиме бур'янами або, як це нерідко буває, соняшник сіється по соняшнику, то вона вилучатиметься у недбайливих господарів через суд.

В депутата О.Мельниченка викликало тривогу масове спалювання стерні і численні випадки загорання (а то й навмисного підпалу) сухої трави: у вогні цих пожеж гинуть і без того зріджені лісосмуги. На жаль, як було сказано у відповідь, боротьба з цим лихом через недосконале законодавство не дає належного результату.

Ще однією наболілою проблемою залишається автобусне сполучення із селами району: ситуація з кожним роком стає все гіршою, Каховське АТП не справляється зі своїми обов'язками. Тому є необхідність заслухати директора автопідприємства і, можливо, навіть відмовитися від його послуг, віддавши перевагу конкурентам.

Далі сесія затвердила звіт начальника фінансового управління райдержадміністрації Н.Татунової про виконання районного бюджету у першому півріччі та внесла до нього ряд змін. Взято до відома інформацію начальника Каховського райвідділу, внутрішніх справ В. Немерець та Каховського міжрайонного прокурора І.Насонова про стан законності і боротьби зі злочинністю, — її детально було розглянуто на засіданні депутатських комісій.

Затверджено статут Каховської центральної районної лікарні в новій редакції — відповідно до змін, пов'язаних з реформуванням системи охорони здоров'я. Також прийнято рішення про реформування Чор- нянської дільничної лікарні в амбулаторію загальної практики — сімейної медицини.

Затверджено ряд цільових програм: «Екологія — 2015», підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, організації трудового суперництва серед сільгосппідприємств усіх форм власності, організації роботи громадських формувань з охорони громадського порядку.

Однак не лише земними турботами переймалися депутати районної ради, а й духовними.

Так, було розглянуто звернення депутата районної ради В.Менисенка про вшанування пам'яті видатного українського поета, прозаїка, публіциста, заслуженого діяча мистецтв, лауреата премії імені Андрія Малишка, уродженця с.Семенівка Миколи Івановича Братана і присвоєння його імені Каховській районній об'єднаній бібліотеці та встановлення меморіальної дошки.

Каховській районній державній адміністрації та керівництву КУ «Каховська районна об'єднана бібліотека» доручено вивчити питання в місячний термін і на чергове засідання сесії районної ради підготувати необхідні документи.

Також сесія затвердила районну програму вшанування пам'яті воїна- і інтернаціоналіста О.Дишловенка, який загинув під час бойових дій в Афганістані і 1 посмертно нагороджений орденом Червоного Прапора.

Спільними зусиллями райдержадміністрації, Червоноперекопської сільської і ради і товариства воїнів-інтернаціоналістів на могилі солдата в його рідній Подівці буде встановлено пам'ятний знак. Загальний кошторис програми — 15,6 тисячі гривень.

Керівники міської та районної організацій воїнів-інтернаціоналістів О.Назарук та К.Мєшков передали депутатам сердечну вдячність і низький уклін від солдатських матерів. Це дійсно великої ваги рішення, бо йдеться не лише про вшанування солдата, а про патріотичне виховання підростаючого покоління; майбутнє є у того, хто пам'ятає минуле.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту