Потреби місцевих громад у вирішенні соціальних питань вимагають все більше і більше коштів. Сьогодні вагомим джерелом поповнення бюджетів місцевих рад може стати плата за оренду землі. І не випадково. Земля — це головний ресурс існування і розвитку сільської громади. Отже, змінити ситуацію може лише зміна розміру орендної плати за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв).
Районна державна адміністрація, як орендодавець земель державної власності, з метою зменшення дефіциту місцевих бюджетів, а також на виконання Указу Президента України проводить роботу щодо встановлення для земель сільськогосподарського призначення ставку орендної плати не менше 3 % від нормативної грошової оцінки землі у відповідності статей 21 Закону України «Про оренду землі» та 762 Цивільного кодексу України, згідно з яким розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі.
Наразі проводиться робота з орендарями на предмет перегляду орендної ставки. Починаючи з 21 липня 2011 року, за дорученням голови районної державної адміністрації Є. О. Устинова, відбулися наради за участі першого заступника голови районної державної адміністрації, представників податкової інспекції, відділу Держ- комзему та голів місцевих рад району, на які запросили орендарів земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, ставки орендної плати в яких менші 3 % від нормативної грошової оцінки землі.
Чимало власників землі з розумінням поставилися до перегляду орендних відносин з районною державною адміністрацією, зважаючи на те, що незначне підняття ставок орендної плати дасть можливість поповнити бюджети місцевих громад та спрямувати отримані кошти на проведення поточних ремонтів дитячих садків, шкіл, закладів охорони здоров'я.
На даний час переглянуто понад 80 договорів оренди землі, що дає можливість збільшити фінансові надходження у місцеві бюджети більш ніж на 400 тис. фивень на рік.
На жаль, є й такі орендарі, які до цього часу ще не визначилися.
Не зрозуміла позиція і тих землевласників, які є депутатами районної ради — П. М. Маркобо- ка та В.І. Соценка. Хто, як не вони, повинні бути «флагманами» у цій справі?
Сподіваємося, що приклад перших стане для інших орендарів початком перебудови і формування інноваційних поглядів на розвиток економіки району та забезпечить стабільний соціально-економічний розвиток кожного населеного пункту.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |