ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ПІДГОТУВАЛИ ШКОЛИ, ПІДГОТУЄМО І ПОЛЯ!
25.08.2011 / Газета: Акценти / № 32 / Тираж: 5000

18 серпня, перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації — керівник апарату, В'ячеслав Білий провів засідання Колегії ОДА, під час якого основну увагу було акцентовано на питаннях соціально-економічного розвитку регіону

На початку засідання було представлено новопризначеного заступника голови ОДА з питань агропромислової політики, екології, використання природних ресурсів та переробної промисловості, Михайла Мельника, який раніше працював заступником директора департаменту розвитку аграрного ринку. Сільськогосподарський блок органів влади Херсонської області неодноразово піддавався критиці з боку Кабінету Міністрів України. Однією з причин негативної оцінки була реалізації проекту будівництва оптового ринку сільгосппродукції. А зміна керівника структурної ланки має дати можливість по-новому оцінити проблеми та знайти шляхи їх вирішення.

Під час Колегії розглядали питання щодо готовності обласних закладів освіти до нового навчального року. Заступник начальника управління освіти і науки ОДА Євгенія Кулькіна зазначила, що обласне управління вживає всіх заходів щодо реалізації освітньої державної політики, забезпечення належного рівня життєдіяльності закладів освіти упродовж усього навчального року, поліпшення стану шкільних будівель та інженерних комунікацій

«Для створення сприятливих умов для адаптації дитини, яка лише розпочинає навчання, в області було проведено Всеукраїнську благодійну акцію «Дай руку, першокласнику!», — розповіла Євгенія Петрівна. — В рамках акції для першокласників було проведено облаштування кімнат для денного відпочинку в групах подовженого дня, в класних кімнатах організовано ігрові зони, відведено окремі приміщення для організації рухливих ігор з необхідним обладнанням, спортивним інвентарем, обладнано також гардероби і створено належні умови для харчування цієї категорії учнів».

В ОДА стверджують, що значну увагу приділяли і зміцненню здоров'я школярів у літній період, так в області діяв 471 табір системи освіти, а в межах підготовки до оздоровчої кампанії 2011 року було збільшено мережу пришкільних таборів. Тому цього року дітей, які оздоровлялись та відпочивали, було майже на три тисячі більше, ніж минулого року.

«У межах підготовки матеріально- технічної бази навчальних закладів області було заплановано провести капітальні ремонти та реконструкцію на 78 об'єктах освіти, і ця робота вже виконана», — запевняють чиновники.

Вагомим аспектом у підготовці до нового навчального року в управлінні називають стан кадрового забезпечення. Цього року за рахунок прибуття 266 молодих спеціалістів — випускників вищих педагогічних навчальних закладів, у школах області «закрито» усі наявні вакансії.

Утім, в галузі є й проблеми.

Кількість учнів у школах Висо- копільського району цього року, у порівнянні з 2000 р, скоротилася більше, ніж у 2 рази — з 3 тисяч до

1,5 тисячі осіб. Про це на засіданні колегії повідомила Голова Високопільської райради, Людмила Ку- цева «Якщо раніше, в 90-х роках, ми реорганізовували школи з неповних середніх в повні, то зараз навпаки. Тому необхідний процес оптимізації. Учні з деяких шкіл зможуть отримати освіту в інших селах якісніше».

Як зазначила пані Євгенія, під, так звану, «оптимізацію» цього року у Високопільському районі потрапили 5 шкіл.

У Херсоні 1-го вересня навчальний рік розпочнеться для 32 тис школярів, з яких більше трьох тисяч — першокласники. Наприкінці ж минулого навчального року в Херсоні налічувалося майже 31 тис школярів, з яких — одна тисяча — закінчили 11-й клас.

Обговорили на Колегії і роль Головного управління агропромислового розвитку. Сьогодні основним завданням Управління є впровадження науково обґрунтованих сівозмін з метою збільшення площ під посіви озимини, підвищення родючості ґрунтів та ефективного використання ріллі.

Начальник управління, Анатолій Носик повідомив, що наразі сільгосптоваровиробніїки області завершили збирання ранніх зернових культур.

«З площі 700 тис. га отримано валовий збір зерна 2 мільйони 263 тисяч тонн із середньою врожайністю 32 ц/га, — зазначив пан Носик. — Це перше місце по урожайності серед областей степової зони. Найвищу урожайність в умовах цього року отримали сільгосптоваровиробники Но- вотроїцького району, Велико- лепетиського, Каховського та Нововоронцовського. А найнижчу — в Цюрупинському та Високопільському районах».

Члени Колегії вирішили, що під цьогорічні посіви необхідно максимально збільшити посівні площі озимої пшениці як найбільш продуктивної та стратегічної культури — до 600 тис. га.

Було також розглянуто питання про стиль та методи організації діяльності місцевих органів виконавчої влади у Великоолек- сандрівському районі. В'ячеслав Білий зазначив, що робота місцевої райдержадміністрації щодо виконання Програми соціального, економічного і культурного розвитку та підтримання стабільної суспільно-політичної ситуації в районі потребує суттєвого вдосконалення, координації та контролю з боку керівництва. Мовляв, РДА має серйозні недоліки і не досягає прогнозованих показників. Щоб змінити ситуацію, необхідно ефективніше застосовувати стратегічне планування та всебічне бачення головних проблем району.

По кожному розглянутому питанню були прийняті відповідні рішення та підготовлені проекти розпоряджень Голови ОДА.

Автор: Маргарита КОВАЛЕНКО


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту