Міністерство внутрішніх справ України цього року проводить оптимізацію підвідомчих навчальних закладів, у межах якої відбувається ліквідація Херсонського юридичного інституту Харківського національного університету внутрішніх справ. Курсантам вишу буде надана можливість завершити навчання і отримати обрану спеціальність
Конкретні причини ліквідації інституту в офіційній інформації не називаються, а в кулуарах влади говорять, що на базі колишніх вишів будуть відкриті навчальні заклади для дітей загиблих міліціонерів, сиріт та вихідців з багатодітних міліцейських сімей.
Про закриття Херсонського навчального закладу його співробітників попередили ще 15 червня, тоді ж стало відомо, що курсантів для подальшого навчання переведуть у Харків.
Народний депутат України, Катерина Самойлик свого часу пропонувала відкрити в Херсоні філію Одеської національної юридичної академії. На думку Катерини Семенівни, кадровий потенціал вишу дозволив би це зробити. Але голова Херсонської обласної державної адміністрації, Микола Костяк повідомив, що обласна влада розглядала варіант передачі бази міліцейського вишу Херсонському державному університету, однак позитивно оцінювалось і створення філії Одеської академії.
«Нарешті прояснилась ситуація з нашим інститутом, — каже ексголова студентської ради вишу, Валентина Кісельова. — Ті студенти, які залишились у виші, будуть переведені до Харкова, для них там зробили додаткові аудиторії. Їх повинні перевести у такому ж складі, такими ж групами. Ціна контракту залишається та ж, що була тут, але якщо хтось захоче перевестись на заочне відділення, для нього ціна буде харківська. Також наших студентів можуть перевести до миколаївського філіалу Одеської національної юридичної академії, там обіцяють теж залишити контракт таким же, як був».
Якщо хтось з курсантів не хоче, або не може перевестись у Харків чи Миколаїв, але прагне продовжити навчання в якомусь із Херсонських університетів, зараз він вже не має жодної можливості це зробити. Пані Валентина стверджує, що про переведення студенти школи міліції дізнались надто пізно, вступні кампанії у всіх вишах вже завершились. І подати документи на вступ вже не можна: «Якщо студент все ж вирішує перевестись до харківського вишу, його чекають додаткові проблеми — житло ніхто надавати не збирається. В гуртожитку, звичайно, виділили кілька місць, але, очевидно, потрапити туди буде дуже складно.
Основна проблема в тому, що курсантам повідомили про переведення в кінці червня. А доля решти студентів була невідомою. Говорили, що юридичний факультет залишиться, заберуть лише головний корпус інституту. І так «тягнули» до останнього, лише 8 серпня сказали, що студентів все-таки перевели до Харкова. А будівлю нашого вишу передають на баланс обласного УМВС».
Викладачі вишу, які пройшли відповідну атестацію, після ліквідації зможуть працевлаштуватись у Херсонські райвідділи міліції. А ті, хто не атестований, змушені будуть самостійно шукати роботу.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.022Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |