Друга фаза Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» стартувала у Херсонській області з підписання угоди про партнерство між обласною державною адміністрацією, обласною радою та Програмою розвитку ООН в рамках проведення регіонального семінару — презентації Проекту, який відбувся 14 липня 2011 року в облдержадміністрації за участі голови обласної державної адміністрації Миколи Костяка, голови обласної ради Віктора Пелиха, Міжнародного менеджеру Проекту Джейсінгха Саха, керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації, голів рай- держадміністрацій, районних, сільських та селищних рад, представників громадських організацій, бізнес-структур, вищих навчальних закладів.
Голопристанський район з поміж 16 районів, що взяли участь у конкурсі, за рішенням комісії з відбору районів, за участю старшого програмного менеджера ПРООН Оксани Реміги, заступника голови обласної державної адміністрації Василя Котенкова, заступника начальника управління капітального будівництва Сергія Собчука та представників Проекту, увійшов до вісімки районів Херсонської області, що протягом 2011-2014 років співпрацюватимуть із Проектом.
Умови участі у Проекті будуть представлені у всіх сільських радах (з населенням до 10 тис. осіб), де мешканці зможуть організуватись у громаду, визначити пріоритети для покращення умов проживання та запропонувати для фінансування один проект з покращення умов проживання. У кожному районі на конкурсній основі буде відібрано 5 проектів для фінансування.
Пріоритетними сферами для підтримки громадських ініціатив є: охорона здоров'я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів); енергетика (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновних джерел енергії тощо); навколишнє середовище (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо); комунальне водопостачання; підтримка малого бізнесу (розвиток сільськогосподарських/обслуговуючих кооперативів).
Максимальна сума гранту на проекти з відновлення комунальної інфраструктури становитиме $10000. Проекти виконуватимуться на умовах співфінансування 50% (Проект), 45% (місцеві бюджети), 5% (громади).
Максимальна сума гранту на енергоощадні проекти буде збільшена до $20000 і може становити до 70% вартості Проекту; 25% — внесок місцевого бюджету, а 5% — внесок громади. Загалом, на енергоощадні технології, інноваційні та альтернативні джерела енергії буде витрачено близько 30% загального бюджету Проекту.
Протягом 2008-2011 роках Проект допоміг Добропільській, Геройській, Чорноморській, Новозбур'їв- ській, Олексіївській сільським громадам покращити спільними зусиллями мешканців, суб'єктів господарювання у партнерстві з місцевою владою діяльність соціальних об'єктів (ФАП, школа, сільський будинок культури, дошкільні навчальні заклади).
Проект мобілізував більше тисячі мешканців сільських територій, які самоорганізувались в організації громад (ОГ) і активно Включились в проектну роботу з метою поліпшення власних умов життя.
Сільські голови, голови громадський організацій району мають нагоду долучитися до нової фази Проекту, взявши участь у конкурсі, який буде оголошено 5 вересня 2011 року о 10 годині в залі засідань районної державної адміністрації під час проведення презентації Проекту та підписання Угоди про партнерство між районною державною адміністрацією, районною радою та Програмою розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |