ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Від зміни керівників заборгованість не зменшується
29.08.2011 / Газета: Вісник Олешшя / № 69-70 / Тираж: 3416

На останньому засіданні колегії Цюрупинської райдержадміністрації, яке проводив перший заступник голови РДА Вадим Безносенко, детально розглянуто стан підготовки до сівби озимих (інформував начальник управління агропромислового розвитку РДА Ігор Сьомченко) тут, за словами доповідача, проблем нема; а також стан погашення заборгованості із заробітної плати в районі за перше півріччя ц.р. — інформувала начальник управління праці та соцзахисту населення РДА Тетяна Височина. Це питання, за оцінкою Вадима Безносенка, і є головним із внесених на розгляд колегії.

Стан справ із погашенням заборгованості по виплаті заробітної плати дійсно тривожний: борги не скорочуються, а наростають. Притому що найприкріше — борги в основному є «активами» підприємств комунальної власності.

Втім, послухаємо доповідача.

«Загальна заборгованість із виплати заробітної плати, говорить Тетяна Височина, складає 928,4 тис. грн. Борги економічно активних підприємств (тобто таких, що працюють. — Ред.) складають 852,1 тис. грн., або 91,8 %, із них 751,5 тис. грн. — це борги, які утворилися на економічно активних комунальних підприємствах міської та районної рад, відповідно МКП «Водоканал» — 598,2тис. грн. (на 1 січня 2011 року- 207,5 тис. грн.), КП Цюрупинська районна аптека № 20 -153,3 тис. грн. (на 1 січня 2011 року — 76,0 тис. грн.)».

Серед боржників досі фігурує МКП «Цюрупинськтеплокомуненер- го», але це підприємство, як зазначила Т.Височна, «визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру згідно Постанови Господарського суду Херсонської області від 20 квітня 2010 року. Майнові активи виставлені на відкриті торги. По мірі реалізації майнових активів проводитиметься розрахунок з боргами по заробітній платі, зазначила Т. Височина, і додала: не отримано очікуваного результату в ході виконання завдань Кабінету Міністрів. Зростання боргів відносно 1 січня 2011 року по підприємствах комунальної власності склало 467,8 тис. грн.

На підприємстві МКП «Водоканал» заборгованість в обсязі 161,4 тис. грн утворилась іще в червні 2009 року. Тодішній його директор В.Шатохін ігнорував рекомендації тимчасової комісії щодо необхідності скорочення кількості адміністративного персоналу до економічно обгрунтованого; одержання заробітної плати працівниками МКП «Водоканал» не через касу підприємства, а через банк; проведення через банківські установи розрахунків за надані населенню послуги; зниження видаткової частини на господарські витрати; активізація роботи із населенням по сплаті за надані послуги із водопостачання та водовідведення; вжиття дієвих заходів щодо погашення заборгованості по заробітній платі та активізації претензійно-по- зовної роботи з боржниками».

Як зазначила Т.Височина, МКП «Водоканал» є власністю територіальної громади міста Цюрупинська, тому притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників підприємств, укладання і розірвання контрактів з ними — це компетенція міської ради. 31 березня поточного року контракт з В.Шатохіним розірвано, виконуючим обов'язки директора призначено головного інженера Ю.Остроухова, а з 8 червня керівником підприємства призначено Б. Прокопішина. Але практика періодичної зміни керівників підприємства позитивних наслідків не дала. Що й засвідчують цифри: станом на 1 серпня ц.р. по міському комунальному підприємству «Водоканал» заборгованість із заробітної плати не ліквідована і складає 598,2тис.грн.

На підприємстві виплачується поточна заробітна плата, за червень-ли- пень -133,6 тис.грн., проводиться ревізія по платниках за послуги водопостачання та водовідведення. Підготовлено ЗО позовів до районного суду по примусовому стягненню з боржників боргів за користування послугами водопостачання та водовідведення. Надано графік погашення заборгованості з 1 липня 2011 року по 1 січня 2012 року, але в липні графік не виконано і навіть збільшено існуючу заборгованість», зазначила Т.Височина.

Керівництву МКП «Водоканал» в черговий раз рекомендовано: активізувати роботу з населенням по сплаті за надані послуги з водопостачання та водовідведення; посилити претензійно-позовну роботу з боржниками; активізувати роботу по затвердженню економічно обгрунтованих тарифів на послуги водопостачання та водовідведення — (планується на вересень розгляд нових тарифів); забезпечити проплату поточних платежів та погашення заборгованості до управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі; проводити виплату заробітної плати через банківські установи.

А Цюрупинському міському голові, посадовим особам місцевого самоврядування вжити дієвих заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати по кожному комунальному підприємству», підсумувала Тетяна Височина.

Будучи присутньою на засіданні колегії, заступник міського голови Натапія Молнар, зазначила, що борги «Водоканалу» дійсно виключна «заслуга» колишнього директора В.Шатохіна, який не прислуховував- ся ні до рекомендацій тимчасової комісії, ні до вимог керівництва міської ради; по-волюнтаристськи підійшов до визначення оплати праці собі й найближчому оточенню, що й спричинило, по суті, колапс підприємства. Діяльність МКП «Водоканал» вивчав контрольно-ревізійний відділ облКРУ, сподіваємось, що правоохоронні органи, говорить Н.Молнар, дадуть оцінку діяльності тодішнього керівництва підприємства.

На запитання В. Безносенка — коли ж будуть погашені борги, Н.Молнар зауважила, що до 1 січня 2012 року питання буде вирішене. Не виключено, зауважила Н.Молнар, що МКП «Водоканал» буде оголошено банкрутом.

Щодо боргів КП «Цюрупинська районна аптека №20», то, за словами заступника голови районної ради Сергія Васильєва, питання має бути вирішене у найближчий час, й аптека запрацює через 4-5 тижнів; інвестор знайдений, він готовий включитись у роботу, зараз триває переговорний процес.

Є один боржник і серед комерційних підприємств — це донедавна ВАТ, а нині ПАТ імені Фрунзе (колись однойменний радгосп-заводу Великих Копанях). Обставини, які призвели до появи заборгованості по заробітній платі у ВАТ (ПАТ), зазначалось на засіданні колегії, — це погодні умови 2010 року. Разом з тим, повільно вирішуються справи про стягнення коштів з боржників на користь ПАТ ім. Фрунзе згідно рішень Цюрупинсько- го районного та Господарського судів вХерсонській області. Що, очевидно, залежить не від керівництва ПАТ не від управління праці та соцзахисту, а від інших структур.

Колегія проголосувала розпорядження, у якому намічено шляхи погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту