Щороку за часів незалежності нашої держави напередодні свята, а цьогоріч — 20-х роковин
відбуваються ярмарки з продажу сільськогосподарської продукції для жителів Херсона.
Підприємства нашого району були закріплені за ринком «Корабел», але для насичення товарами різних груп ВАТ «Ка- ланчацький маслозвод» чекали покупці Таврійського мікрорайону. Тут вироби каланчацьких заводчан користуються особливим попитом.
А працівники ВАТ «Калан- чацький комбінат хлібопродуктів» порадували містян широким асортиментом хлібобулочних виробів.
Свою продукцію пропонувало і СТОВ «Таврида-Плюс».
Перший раз у ярмарку взяло участь переробне підприємство «Арроз»(с.Новоолександрівка), херсонцям теж стали до вподоби крупи в асортименті.
А ось фермерське господарство «Агроепектр» уже знане в Херсоні. Торік його керівнику вручено Подяку міського голови Сальдо В.В.
Тож хочеться приєднатися до подяк херсонців і сказати «спасибі» за хорошу продукцію керівникам Ружицькій Людмилі і Пантеліївні, Котелевичу Олексію Івановичу, Трубачу Павлу Юрійовичу, Реуту Євгену Дмитровичу та Кручині Сергію Григоровичу за любов до обраної справи та відповідальність, а учасникам самодіяльного колективу «Горлиця» Новокиївського будинку культури — за веселі пісні, якими супроводжувалася торгівля.
Від редакції: готуючи до друку цей матеріал, ми мали змогу заглянути у тепер уже історичні документи, розпорядження голови районної державної адміністрації від 22 серпня 1997 року «Про проведення святкових ярмарків».
На відзначення 6-ї річниці незалежності України передбачалося провести 23 серпня ярмарки у Капанчаку, Мирному та Хорлах.
Районному споживчому товариству, ВАТ «Каланчацький маслозавод», «Харчосмакова фабрика», консервному заводу, комбінату хлібопродуктів, господарствам належало забезпечити накопичення продовольчих і непродовольчих товарів, а також — напівфабрикатів, кулінарних, кондитерських виробів та організувати на ринках торгівлю ними.
Крім того, окремі господарства доставляли продукцію і на ринки м.Херсона. їх колону очолював заступник голови райдержадміністрації, начальник управління сільського господарства і продовольства.
Окремо було складено графік завезення сільгосппродуктів на ринки Каланчака, Мирного та Хорлів. Господарствам рекомендувапи завезти по 100-200 кілограмів м'яса, також — птицю, овочі і фрукти, баштанні культури, зерно і крупи, борошно, олію.
Зазначалися й реалізаційні ціни. Свинина — 3 гривні, яловичина — 2.50, овочі — ЗО копійок, фрукти — 50-60 коп., крупи, борошно — 60 коп., олія — 1.30 грн.
Уже через 3 роки, у 2000-му, темпи ярмаркування дещо знизизилися. У прийнятому головою райдержадміністрації розпорядженні зазначалося, що з повною відповідальністю до цього заходу поставились голови правлінь АТЗТ «Каланчацький», СТОВ «Партизан», «Ключовий», «Нива», СВК «Серп і Молот».
Активну участь у ярмарку брали і промислові підприємства, об'єднання підприємств громадського харчування, районне споживче товариство. Керівників зазначених вище господарств і підприємств було відзначено подякою голови райдержадміністрації. А керівникам СЗАГ «Жовтневий», СТОВ «Рисовод» вказано на низький рівень організаційно-виконавської роботи.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |