Поліпшення стану здоров'я дітей, відновлення їх життєвих сил, запобігання бездоглядності, створення умов для продовження виховного процесу та розвитку творчих здібностей забезпечується шляхом організації оздоровлення та відпочинку дітей, зокрема у канікулярний час.
Із 1 по 21 червня 2011 року на базі Каланчацьких № 1. № 2, № 3, Мирненської, Новокиїв- ської, Новопавлівської, Новоолександрівської, Вадимської, Макарівської, Каїрської, Гаврилівської, Олександрівської, Олексіївської, Горьківської, Привільської шкіл працювало 25 пришкільних таборів, відпочинком у яких охоплено 1046 учнів загальноосвітніх шкіл району, що становить 50 % від загальної кількості дітей шкільного віку, без урахування учнів 9, 11 класів,проти 46 % у 2010 році.
Слід зазначити, що у всіх пришкільних таборах було проведено належну роботу щодо оформлення приміщень та зон відпочинку. Естетично оформлені ігрові і спальні кімнати, обідні зали сприяли створенню атмосфери відпочинку та творчості дітей. У кожному пришкільному таборі були оформлені загальні стенди з інформацією щодо назви табору та загонів, режиму дня, керівництва та працівників табору, плану роботи на всю зміну та щоденного плану, меню, розкладу роботи гуртків та бібліотеки, вітання зі святами, днями народження, перемогами у конкурсах та змаганнях і т.ін.
Найбільш естетично і педагогічно-виправдано були оформлені приміщення та території Каланчацьких № 1, № 2, № 3, Новопавлівської, Новоки- ївської, Мирненської, Олександрівської, Гаврилівської, Каїрської шкіл.
У ігрових кімнатах знаходились відео- та аудіотеки, настільні ігри, шахи, шашки, дитяче доміно, набори олівців, фломастерів, фарб, кольорового паперу і т. ін. Домашнього затишку додала велика кількість кімнатних квітів у ігрових кімнатах Каланчацької № 3, Гаврилівської шкіл.
Практика планування виховної роботи таборів відпочинку, започаткована у Каланчацьких № 1, № 2, № 3, Мирненській, Олександрівській, Гаврилівській щколах, за якої впродовж квітня- травня з учнями було проведено анкетування, опитування „Що ти очікуєш від відпочинку? Твої пропозиції, педагогічні наради „Банк ідей», розроблено змістовні сценарні плани всіх запланованих заходів, цілком виправдала себе.
Спортивно-оздоровчий напрям роботи був домінуючим у всіх пришкільних таборах. Впродовж табірної зміни з дітьми проведено Дні здоров'я, зеленої аптеки, здорового харчування, фізкультури і спорту, медицини і гігієни, туризму, козацтва і т.ін. На належному рівні здійснювався моніторинг стану фізичного здоров'я учнів Каланчацьких № 1, № 2, Мирненської, Гаврилівської, Новокиївської, Олександрівської шкіл.
Запорукою цікавого і змістовного дозвілля стали організовані екскурсії та подорожі, виїзди на море. Впродовж зміни відпочинку для дітей було організовано 36 екскурсій до заповідника Асканія Нова, у міста Ялта, Миколаїв, Скадовськ, базу відпочинку «Зелені хутори Таврії» Голопристанського району, 97 виїздів на море. Найкраще спрацювали з даного питання Каланчацькі № 1, № 2, № З, Олександрівська, Гаврилівська школи.
Слід відзначити належний рівень роботи щодо залучення позабюджетних коштів на проведення культурно-масових заходів у Каланчацькій № 3, Олександрівській, Каїрській школах.
Денний сон був організований для 348 дітей (33 %) на базі всіх шкіл, де функціонували пришкільні табори, окрім Горьківської ЗОШ (у 2010 для 141 дитини).
Тривалість зміни табору становила 14 днів.
На проведення відпочинку використано кошти у сумі 279 тис. 965 грн., що на 60 тис. 075 грн., більше ніж у попередньому році. З них бюджетних коштів — 208 тис. 100 грн.(205 тис. грн. — на харчування дітей, 3 тис. 100 грн. — на підготовку до відпочинку); залучених коштів — 71 тис. 865 грн., що на 21 тис. 151 грн. більше ніж у попередньому році (70 тис. 889 грн. — на проведення культурно-масових заходів, 976 грн. — на харчування). Середня вартість дітодня становила 14 грн. 16 коп. (15 грн. 17 коп. — з денним сном і 13 грн. 16 коп. — без денного сну).
Дирекціями Каланчацьких № 1, № 3 забезпечено виконання доручення голови районної державної адміністрації від 31 травня 2011 року № 25/03 -11 щодо включення до харчового раціону в пришкільних таборах овочевої продукції місцевих сільськогосподарських товаровиробників. «Вітамінну» продукцію (огірки, полуниця, черешня) одержано Каланчацькою ЗОШ Ns 1 від фермерського господарства «Едельвейс», Каланчацькою ЗОШ № 3 — від приватних підприємців Березовського О.М., Кохана І.Ю.
Незважаючи на збільшення бюджетних призначень на харчування майже на 36 тис. грн., у зв'язку зі значним підвищенням цін на продукти харчування впродовж року, виконання норм харчування підвищилось лише на 2,5 % у порівнянні з минулим роком (2010 рік — 85% , 2011 рік-87,5%).
Фактів травматизму, отруєння харчовими продуктами не зареєстровано.
Найкращими закладами у проведенні літнього відпочинку визнано Каланчацьку № 1 (директор Пономарьова О.Б.) Каланчацьку № 2 (директор Драненко C.B.), Гаврилівську (директор ТкаченкоТ.С.) школи.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |