Літо, сонце, спека... А для школярів це ще й можливість відпочити від уроків-підручників-зошитів і суворої та вимогливої «Марії Іванівни», як, втім, і їй від них. Канікули – щаслива пора, коли не потрібно робити домашні завдання і годинами сидіти на уроках. Але бродити по Інтернету, грати в комп'ютерні ігри або просто сидіти з друзями на лавочці вечорами теж надокучає досить скоро. До закінчення ж канікул ще ой як багато часу. Ось тут багатьом херсонцям на виручку прийшла «Школа літнього дозвілля», організована депутатом Херсонської міськради Андрієм Путіловим
Але перш ніж розповісти про цю школу докладніше, мабуть, варто зробити невеличкий ретроспективний відступ. Минула осінь розбурхала людей виборами до місцевих органів влади. Охочих стати народ¬ними обранцями було чимало. І всі вони наввипередки намагалися довести громадянам, які перетворилися на електорат, свою громадську активність, потрібність і корисність. Серед кандидатів – і нинішній депутат міської ради Андрій Путілов. От тільки де зараз ті, хто рвав на грудях сорочку, де їх активна громадянська позиція і допомога людям? «Здулися» вони якось, зблякли так, що й не розгледиш. Дехто з депутатів, отри¬мавши жаданий мандат, на цьому свою місію визнав виконаною і навіть обов'язковий прийом своїх виборців проводити лінується. Час – найкращий суддя. Саме він показав, для кого це було лише короткостро¬ковим передвибор¬ним піаром, а хто дійсно робив і продовжує робити свою роботу, щиро вважаючи її своїм депутатським¬ обов'язком перед людьми.
Як і в будь-якому навчальному закладі, у «Школі літнього дозвілля» було потрібно вчитися. Вчитися бути активним, небайдужим, вчитися спілкуванню. А допомогти в цьому були покликані заняття футболом, плаванням і шахами під керівництвом досвідчених тренерів – громадських працівників. Тепер, підбиваючи підсумки, можна з упевненістю сказати, що ініціатива «Відродження Херсона» знайшла живий відгук не тільки у херсонських дівчат і хлопців, а й їхніх батьків. Не так багато зараз у нас місць, де займатися спортом можна абсолютно безкоштовно.
За літо «Школу плавання» в Гідропарку, у створенні якої взяв найактивнішу участь чемпіон світу, чемпіон Європи, чотириразо¬вий володар Кубка світу, срібний призер Олімпійських¬ ігор з плавання Денис Силантьєв, відвідали більше тисячі херсонських школярів. А 90 найменших вихованців інтернатів навчи¬лися плавати в групі юних плавців «Юнга». Примітно, що окрім цього вміння вони набули знання про правила поведінки на воді та навички рятування та надання допомоги потопаючим.
Футбол завжди був одним із найбільш популярних у Херсоні видів спорту. Але одна справа час від часу просто ганяти м'яч у дворі, а зовсім інша – займатися футболом серйозно. На початку літа за Кубок Андрія Путілова змагалися 14 херсонських дитячих футбольних команд, а у футбольній секції все літо займаються 84 юних футболісти. Як знати, можливо, з часом хтось із них стане новим Пеле або «Шевою»?
А ось заняття з шахів відвідували херсонці від мала до велика. Премудрості стародавньої інтелектуальної гри у шаховій школі на «Ост¬рові» влітку осягали 38 хлопчиків і дівчаток, а також дві дами похилого віку. Потрібно віддати належне їх вчителям: дві з п'яти партій на сеансі одночасної гри з шахістами-початківцями Андрію Путілову (на фото) вдалося не виграти, а лише звести до нічиєї.
Але літо, а з ним і шкільні канікули добігають кінця. 18 серпня фінальним турніром завершилася робота футбольної секції, 19 серпня відбувся останній заплив у Гідропарку, а 26 серпня в останній раз цього літа зібралися юні шахісти. Кращі команди та спортсмени були відзначені заслуженими медалями, грамотами та подарунками. Не забули і наставників, які все літо були поруч з дітьми. І у всіх – і у дітей, і у їхніх батьків – знайшлися теплі слова подяки для активістів «Школи літнього дозвілля». Втім, і сам Андрій Путілов поділився з городянами своїми думками:
- Мені дуже складно. Люди йдуть потоком з проханнями про допомогу. І, повірте, кожна ситуація вражає своїм горем і складністю. На жаль, я просто фізично не в змозі всім допомогти. До глибини душі дивує, чому тільки депутати-«відродженці» працюють, реагують, допомагають? Де мер, де депутати – міські, обласні, народні? Я, можливо, надмірно емоційний, але коли до мене йдуть матері і просять грошей на онкологічні операції, коли літні люди в спеку приходять до нас в офіс і благають допомогти перерахувати платежі за комунальні послуги, які буквально зжирають їх мізерні пенсії, коли всі школи міста просять фарбу, лінолеум тощо, в мене виникає одне-єдине бажання – взяти за комір усіх народних обранців
і закріпити за кожним сім'ю, що потребує допомоги. Хоч одному допоможіть! Хоч щось зробіть! Я вже не кажу про елементарне наведення порядку в місті, про спорт, а, точніше, про знищення водних видів спорту. Після такої «плідної» роботи влади наше місто дійсно необхідно відроджувати. Тому мені і моїй сподвижниці Валентині Січовій перед своїми виборцями не соромно. Але зрозумійте, не можемо ми створити диво і ощасливити одразу весь Херсон. Але спосіб для цього існує. Просто потрібно кожного депутата і міську владу змусити працювати не на власне благо, а на благо міста. І херсонцям це під силу. Ви їх обирали, і ви маєте право з них питати. А що стосується «Школи літнього дозвілля», то вона не каже «прощавай», а лише «до побачення» – до наступного літа. А тепер потрібно братися за навчання. І Херсону, і всій країні потрібне розумне і грамотне молоде покоління.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |