ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ЗАВДАННЯ МИТНИКІВ — ПОПОВНЮВАТИ ДЕРЖАВНУ СКАРБНИЦЮ
02.09.2011 / Газета: Акценти / № 33 / Тираж: 5000

Станом на 25 серпня 2011 року план бюджетних платежів виконаний державною митною службою України на 100%

26 серпня, керівники Департаменту митних платежів, Департаменту класифікації товарів та заходів регулювання ЗЕД, відділів адміністрування митних платежів регіональних митниць, відділів контролю митної вартості та класифікації товарів регіональних митниць — тобто ті, хто відповідають за економічний напрямок української митниці, завітали у місто Скадовськ Херсонської області.

Херсонщина приймає митників з усієї України вже вдруге.

Заступник голови державної митної служби України, Олександр Дороховський пояснив це тим, що саме Херсонська митниця є однією з провідних у митній системі України: із запланованих для неї Міністерством фінансів України, на сім місяців поточного року — 888 мільйонів гривень, вона, перевиконала його на 2 мільйони і поповнила державний бюджет на 900 мільйонів гривень.

«Ми хочемо, щоб усі митниці перейняли собі такий досвід. Крім того, подібні зустрічі дають можливість обмінятися думками, обговорити позитивні та негативні риси кожного регіону та вирішити, де брати додаткові резерви для поповнення держбюджету. Саме тому наша зустріч проходить у формі конструктивної бесіди», — зазначив Олександр Дороховський.

У межах дводенного семінару: «Стан роботи митних органів з виконання бюджетних завдань. Проблемні питання з адміністрування митних платежів та при здійсненні контролю за правильністю визначення митної вартості, країни походження та класифікації товарів, шляхи їх вирішення», у митників, для-підвищення професійного рівня керівного складу відділів адміністрування державної митної служби, вистачило часу на «конструктивну бесіду».

Особливим завданням митників сьогодні є правильне і повне оподаткування та проведення експортно-імпортних операцій, що у свою чергу сприяє досягненню головної мети: ефективного наповнення державної скарбниці, що є фундаментом економічного розвитку країни.

Заступник Голови розповів, що станом на 25 серпня 2011 року план бюджетних платежів, встановлений Міністерством фінансів України на 7 місяців 2011 року, виконано на 100%.

Тільки за серпень поточного року Державна митна служба України поповнила держбюджет майже на 10 мільярдів гривень, що на 3,5 мільярди гривень більше, ніж за відповідний період минулого року.

З початку цього року митники України всього перерахували до бюджету 70 мільярдів гривень, що порівняно з тим же періодом минулого року на 16,5 мільярдів більше.

За словами Олександра До- роховського, щомісяця план надходження коштів до бюджету перевиконується, а практично кожного дня митники збагачують скарбницю на пів- мільярда гривень.

«У 2010 році, коли ми тільки починали, цифра була 250. Зараз — 500. Це нормальна цифра для щоденних надходжень до бюджету. В окремі періоди сума платежів досягала майже 50% від усіх надходжень прибуткову частину держбю- джету», — деталізує Олександр Миколайович.

Пан Дороховський скромно пояснює такі покращення тим, що відбувається це:«Завдяки не тільки митній системі, але й узгодженій праці виконавчої влади в цілому. Позитивні результати стали можливими завдяки адміністративним, економічним діям, які були спрямовані на спрощення умов зовнішньої торгівлі та митного оформлення».

Крім того, до адміністративних дій входить і скорочення штату митників на 30%: «Ми Готов/ до цього кроку. Скорочення стосується, перш за все, адміністративного апарату, тобто тих людей, які не задіяні безпосередньо у митному оформленні. Мцвже зменшили кількість митниць майже на половину, що дозволило скоротити посади керівників регіональних митниць, їх заступників, бухгалтерів. Звичайно, подібні дії проходять трохи хворобливо, але таким чином, без втрат для митного управління, ми зможемо виконати поставлені задачі».

З метою прискорення митних процедур, зменшення суб'єктивного фактору введена процедура електронного декларування. На сьогодні митними органами вже оформлено 1700 електронних ДТТ, і більше 14 тисяч попередніх електронних повідомлень та декларацій.

У результаті введення тимчасових нормативів митного контролю та оформлення товарів .тривалість оформлення вантажних митних декларацій у режимі «імпорт» зменшилася в 5 разів, у режимі «експорт» — в 2. Кількість оглядів вантажів порівняно з 2009 роком зменшилася в З рази. Якщо в 2009-му оглядалися 69% товарів, в 2010-му — 42%, то в 2011 — 22%. «Митна служба намагатиметься знизити і цей показник та вийти на європейський стандарт до 10% огляду вантажів», — запевнив Олександр Дороховський.

З початку року товарообіг збільшився майже на 50%, що у свою чергу сприяє наповненню держскарбни- ці. Наприклад, за 7 місяців товарообіг приніс бюджету 84 мільярди гривень. Найкраще імпорт відбувся за рахунок товарів, що формують основні фонди підприємств. Так, з січня по липень, у півтора рази збільшилися обсяги імпорту машин, устаткування, транспорту, у т.ч. тракторів — в 2,2 рази, механізмів для збирання обмелу сільськогосподарських цінних культур — в 2 рази, імпорту мінеральних добрив на 90%. За словами митників, збільшення обсягу імпорту сільгосптехніки і добрив обумовлено очікуванням високого врожаю 2011 року.

Спостерігають митники і тенденції щодо зміцнення експортного потенціалу. За 7 місяців поточного року на 36% збільшився об'єм експорту продовольчих товарів і продукції сільського господарства. Керівництвом митної служби України були створені всі передумови для того, щоб це відбулося: оптимізована система митних органів, що приведена у відповідність з адміністративно-територіальним устроєм (у кожній області по одні митниці); налагоджено інформаційний обмін з органами місцевої влади як на регіональному, так і на центральному рівнях; відбувається системний збір і аналіз інформації соціально-економічного розвитку відповідних регіонів, який, у свою чергу, використовується для прогнозування тенденцій економічної діяльності.

Своєчасне реагування на зміну кон'юнктури внутрішнього і зовнішнього ринку дозволяє не тільки захищати інтереси бізнесу, підвищити інвестиційну привабливість для іноземних партнерів, а й своєчасно виявляти додаткові резерви для наповнення бюджету.

Виконуючи своє стратегічне завдання наповнення бюджету, митні органи, за словами заступника Голови державної митниці, не забувають про соціально-економічний розвиток країни, захист вітчизняного виробництва, створення нових робочих місць, Для цього ведуться роботи щодо забезпечення раціонального балансу між імпортом і власним виробництвом.

Державна митна служба України на постійній основі проводить зустрічі з Європейською бізнес-Асоціацією, з Американською торгівель- ною палатою та Головами дипломатичних відомств. За останній час підписано близько 20-ти протоколів та угод про співпрацю із асоціаціями, об'єднаннями імпортерів виробників.

Також 2011 рік був оголошений роком правильної класифікації товарів, достовірності декларування і контролю над податковими пільгами. За 7 місяців поточного року додаткові надходження до бюджету за рахунок класифікаційної роботи склали 92 мільйона гривень. «У той же час досягненнями нашої роботи щодо правильної класифікації товарів, у більшій мірі, є не стільки нарахування митних платежів та отримання додаткових надходжень, скільки подальше оформлення товарів з правильним кодом. У результаті правильного кодування лише за 6 товарів бюджет поповнився на 287 мільйонів гривень. Ми проконтролюємо, щоб усі митні органи правильно кодували товари, притримуючись наших рішень», — запевнив заступник Голови митної служби України.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту