26 серпня заступник начальника — начальник відділу організації виробництва сільськогосподарської продукції управління АПР РДА О.Г. Бурлаков взяв участь у семінарі-нараді «Дрібна картопля — це не насіннєва», який проводився на базі одного з найбільших господарств-виробників картоплі не тільки на Голопристаницині, а й в області загалом, яке є ліцензійним вирощувачем насіннєвого матеріалу — чулаківського ФГ «Аделаїда» за ініціативи його голови, депутата обласної ради C.B. Рибалка. Захід відбувся за участі 50 представників господарств Го- лопристанського, Скадовського та Цюрупинського районів, які займаються вирощуванням та реалізацією картоплі. Також на семінар- нараду були запрошені представники Інституту землеробства південного регіону УААН та виконавчий директор фірми «Норіка» В.В. Лівриц. Учасники семінару-нара- ди торкнулися теми вирощування картоплі, преконалися у тому, що високих врожаїв бульб можна досягти тільки за умови використання здорового, неушкодженого хворобами і невиродженого насіннєвого матеріалу.
У своїй доповіді О.Г. Бурлаков зазначив, що картоплярство залишається для України провідною галуззю, хоча вона зазнає зараз певних змін. Багато науково-до- слідних інститутів та організацій працюють над виведенням нових сортів картоплі, які були б врожайнішими, стійкішими до шкідників та хвороб, з кращими смаковими якостями. Нові сорти вимагають і нових технологій вирощування. Сьогодні до 90 відсотків картоплі в Україні виробляється в приватному секторі, у нашому районі — 80% (ФГ «Аделаїда» — 356 га, ПП «Олександр А. Синенко» — 212 га, ФГ «Тора» — 40 га, ФГ «Сокол» — 27 га, ФГ «Запільне» — 25 га, ФГ «Вера» — 20 га).
Впроваджувати наукові технології не так вже і легко: багато землекористувачів не хочуть займатися цим, не думають про втрати врожаю. Нашого селянина важко переконати садити картоплю при ширині міжрядь 70-100 сантиметрів, як це роблять зараз в Європі, займатися її сортооновленням. Щоб вирощування картоплі стало дійсно прибутковою справою, перш за все треба знати деякі особливості цієї сільгосп- культури, особливості її вирощування. На цьому неодноразово наголошувалося під час семінару- наради.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |