ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Зустріти холоди практично готові
05.09.2011 / Газета: Голопристанський вісник / № 35 / Тираж: 2200

Наприкінці минулого тижня, з метою перевірки готовності закладів соціальної сфери до функціонування в осінньо-зимовий період, Геройське, Рибальче і Стару Збур'ївку відвідав голова районної ради Г.В. Попов.

Огляд почали із Геройської сільської ради, де привітно зустріла голова органу місцевого самоврядування Л.Є. Богдан. Ще знадвору почалася розмова про плани щодо ремонту сходів до будівлі сільради і спорудження пандусу. Проте — це завдання на майбутнє. Далі мова пішла конкретно про виконання сільського бюджету — Любов Єгорівна зазначила, що головний кошторис села буде виконано, якщо платники податків сплачуватимуть внески стабільно. Мовляв, усі розрахунки зроблені «до копієчки». От тільки склалася непередбачувана ситуація із посадою завідуючої дитсадком: хоч і приємно, що теперішня керівниця дошкільного закладу пішла в декретну відпустку, проте в сільському бюджеті виник дефіцит у розмірі 3,5 тисяч на заробітну плату для тієї людини, яка тимчасово займатиме цю посаду. Інші об'єкти соціальної сфери кадрами забезпечені. «Тримаю людей як тільки можу, ціную їх, — говорить Л.Є. Богдан. — Та довелося багатьох перевести на півокладу, бо ж бюджет. ..» Директор клубу залишився на ставці, а музичний керівник — на 0,5. Бібліотекар, землевпорядник, начальник військово-облікового столу також отримують половину.

Г.В. Попов порадив звернутися із листом до райдержадміністрації і райради з приводу проблеми із утриманням працівників дитсадка. Можливо, проблема вирішиться, адже це не така вже й значна сума.

Відвідали клуб. Тут, завдяки вже відомій Програмі розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», відремонтували фойє і кілька кабінетів. Громада Геройського на це витратила власних лише 11 тисяч гривень. Ще 72 тисячі — співфінансування з районного бюджету, а 160 тисяч надійшло за Програмою ООН. У клубі встановлено металопластикові склопакети, перекрито дах, замінили і електромережу. Чисто і затишно у кімнаті, де розміщено бібліотеку. Лишається тільки довести до ладу стелю у концертному залі — деревина прогнила, деінде світяться дірки. Як запевнила Любов Єгорівна — ця робота теж є у планах на недалеке майбутнє.

Чисто, підбілено й пофарбовано у сільському ФП. Нарікань немає — засоби для невідкладної допомоги є, опалення — від дитсадка. От тільки бідкаються і фельдшер, і сільський голова, аби аптеку не закрили, бо село віддалене...

З медичного закладу перейшли до дошкільного. Він тимчасово зачинений, на період ремонту, кошторис якого склав 17 тисяч гривень. Тут є котел під тверде палИВО, є внутрішній туалет для діток, все до ладу й на кухні, і у пральні, в приміщеннях затишно і гарно. Цього року сюди прийдуть 22 діток.

Приємне враження склалося і про загальноосвітню школу. Тут теж усе підготовлено до початку нового навчального року. Єдине, про що доводиться непокоїтися й директорові, і сільському голові — це стосується не тільки школи, але й інших об'єктів соціальної сфери, — забезпечення дровами і вугіллям. І цей неспокій було помітно...

У Рибальчому показував об'єкти соціальної сфери сільський голова C.B. Трофименко. Почали з ФАПу. Приміщення відремонтоване, з водопостачанням і опаленням проблем немає, навіть підготовлено кімнату для стоматкабінету.

А от у школі певні проблеми є. Один з основних клопотів тут пов'язаний із м'якою крівлею будівлі і конструкцією водостоків. Опалення ж у кожному класі окреме — тут встановлено «буржуйки», а ззовні будівля школи «обліплена» димарями. Хоч естетичного вигляду бракує, проте, за словами сільського голови, у класах зимою завжди тепліше, ніж будь-де, і діти не мерзнуть. Із вугіллям та дровами, запевнив C.B. Трофименко, проблем немає. Приємно було побачити й приміщення у школі, відведене для розміщення дитячого садка. Згодом тут зроблять незначну реконструкцію, а все необхідне для функціонування ДНЗ вже закуплено. І меблі, й посуд, і устаткування... За неоціненну допомогу слід подякувати спонсорам, котрим не байдужа доля сільських діток.

У Старій Збур'ївці склалося гарне враження від бібліотеки, де, за ініціативою одного з працівників, члена сільської громадської молодіжної організації — Павла Шевченка — встановлено 5 комп'ютерів і підключено до мережі Інтернет. До речі, слід відзначити і діяльність членів МО. 5 вересня у Херсоні відбудуться підсумкові огляди ґрантових проектів, де у ста- розбур'ївської молоді є всі шанси здобути перемогу і отримати кошти для встановлення сценічного освітлення у сільському будинку культури. Започаткували і ще одну добру справу — збирають кошти для ремонту підлоги у сільській церкві: по селу розставили скриньки, здійснюють обхід дворів, звертаються із листами до підприємців. І перші надходження вже є, тому можна впевнено говорити, що підлогу відремонтують. Сам же сільський голова В.В. Ма- руняк жартома говорить, що скоро від молоді доведеться ховатися, бо нових перспективних ідей в них усе більше, і з кожною вони йдуть у сільську раду.

У дитячий садок вже завезли 10 тонн вугілля, забезпечена твердим паливом і загальноосвітня школа, класи якої вже готові до навчального року. Приємний вигляд має і амбулаторія, от тільки бідкаються, що бракує приміщення для розміщення лабораторії. І ще одна серйозна проблема, яку не змогли вирішити цьогоріч — протікає дах.

Єдине, що викликає спільне занепокоєння медиків усіх трьох територіальних громад, — доля аптек, адже внаслідок передачі майна сільських медичних закладів на баланс райлікарні, із цим виникають певні проблеми.

Автор: Олександр СТЕШЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту