ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
УРОЖАЙ ЦЬОГОРІЧНИЙ І МАЙБУТНІЙ
05.09.2011 / Газета: Трудова слава / № 35 / Тираж: 4714

«Про підсумки збирання ранніх зернових у 2011 році та підготовку до сівби озимих зернових урожаю 2012 року» — такою була тема науково-практичної агрономічної конференції, яка днями була проведена на базі ТОВ «Дружба» — єдиного насіннєвого господарства району.

Участь у роботі конференції взяли керівники районних служб, сільські та селищні голови, керівники, головні агрономи та начальники мехзагонів сільськогосподарських підприємств, керівники фермерських господарств. Присутні ознайомилися з товариством з обмеженою відповідальністю «Дружба», побували на полях та виробничих підрозділах господарства. Господарі поділилися секретами вирощування вагомих врожаїв сої, зернової кукурудзи та соняшнику, розповіли про перспективні сорти озимих та ярих зернових культур, які цьогоріч вирощували в господарстві як насіннєві культури і планують вирощувати у 2012 році. Добре враження на учасників конференції справив машинно-тракторний парк господарства, де переважала потужна імпортна техніка відомих світових виробників.

Начальник управління агропромислового розвитку М. В. Ковальчук проаналізував підсумки збирання ранніх зернових у 2011 році та окреслив завдання на рік наступний. Сільгоспвиробники району в поточному році отримали один з кращих показників урожайності за останнє десятиліття — зібрали 230 тисяч тонн ранніх зернових.

Найбільший вал зерна зібрали у сільгоспкооперативі ім. Леніна 16819 тонн, СТОВ «Світанок» — 15933 тонни та агрофірмі «Мир»

15054 тонни. Найврожайнішою виявилася зернова нива у TOB «Дружба» — 57,5 центнера на круг, СТОВ «Світанок» — 50,8 ц. та агрофірмі «Мир» — 49,5 ц. Досвід цих господарств переконливо свідчить: район має резерви для збільшення виробництва зерна. Досягти цього можна за рахунок підвищення культури землеробства, правильного добору сортів ранніх зернових культур та професіоналізму механізаторів. Про це йшлося і у виступах науковців Інституту землеробства південного регіону НААН та Херсонського аграрного університету.

Сільгоспвиробники району обмінялися думками з приводу технології вирощування озимих зернових культур, особливий інтерес учасників конференції викликали виступи заступника директора TOB «Дніпро-Білогір'я» Ю. Г. Мороза та головного агронома TOB «Дружба» О. А. Кулікова.

Підсумовуючи роботу конференції, голова райдержадміністрації П. М. Збаровський ще раз наголосив на важливості поставлених перед сільгоспвиробниками району завдань: розширити площі посівів озимих зернових культур. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації району доведені обсяги посіву зернових озимих культур — 49020 гектарів, що на 4925 га більше, ніж мали посівів у поточному році. Озиму пшеницю сільгоспвиробникам району належить вирощувати на 45 тис. га (на 8240 га більше, ніж минулого року).

Петро Миколайович подякував керівництву та трудівникам «Дружби» за високий рівень організації конференції.

Автор: Людмила МОРОЗ, завідувачка сектора управління АПК


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту