ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ГОЛОВНЕ, ЩОБ ГРОМАДА ПОВІРИЛА У СВОЇ МОЖЛИВОСТІ
05.09.2011 / Газета: Червоний промінь / № 35 / Тираж: 1300

Після офіційного опублікування інформації на сайті Херсонської обласної державної адміністрації про визнання Нижньосірогозького району одним з учасників Спільного проекту Європейського Союзу та ООН наш кореспондент поцікавився в голови районної державної адміністрації Олександра Шилкіна, як було прийнято рішення стати його учасниками. До речі, саме Олександр Олександрович та його заступник Ольга Ростиславівна Малецька зацікавилися цією справою, повірили в можливість її реалізації в нашому районі і спонукали сільські громади взятися до справи.

- Можливість участі в цьому проекті зацікавила нас ще в минулому році, коли на одній з нарад в облдержадміністрації я дізнався, що на Херсонщині реалізовується надзвичайно цікавий Міжнародний проект, який дав можливість нашим колегам із сусідніх районів не лише вирішувати на умовах співфінансування проблеми села, а й, передусім, — залучити до цієї справи громаду, надати можливість сільським жителям відчути себе причетними до спільної справи щодо відновлення і розвитку рідного села.

В листопаді 2010 року в райдержадміністрації була проведена нарада стосовно підготовки громад району до участі в наступному етапі проекту, а сільські та селищний голови під час поїздки в сусідній Горностаївський район зустрілися зі своїми колегами, які успішно працювали в першому етапі проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Досвід сусідів був донесений до відома жителів наших сіл під час зборів громадян. І реакція людей на цю інформацію ще раз довела велику зацікавленість громад району в розвитку своїх населених пунктів.

Зазначу, що підготовчий етап був доволі тривалим. Насамперед, він передбачав організацію сільської громади з метою зміцнення управління за принципом участі громадськості та поліпшення якості послуг на місцевому рівні, а це зайняло певний період часу. Адже саме це було однією з головних умов проекту — організувати громаду, визначити пріоритети для поліпшення умов проживання та запропонувати для фінансування один проект з поліпшення умов проживання.

Тож ці так звані мікро-проекти громад співфінансуватимуться проектом Європейського Союзу та ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в розмірі до $10 000, або 50%, місцевим бюджетом — від 45% та громадою — 5%.

Нас цікавить не лише сама можливість фінансової підтримки потужних міжнародних організацій, але й можливість набути досвід розвитку якісної співпраці влади і громади як основи нашої діяльності.

В деякій мірі основні принципи цього проекту ми вже використовували у своїй роботі. Приміром, громада села Дем'янівки таким чином уже декілька років підтримує заклади соціальної сфери: фельдшерський пункт, школу, Будинок культури. Громада села Верби в минулому році зібрала 22 тис. грн., які було вкладено в ремонт місцевої дільничної лікарської амбулаторії. Цей проект було здійснено громадою спільно з Вербівською сільською радою на загальну суму 72 тис. грн.

Сподіваюся, що громади нашого району, громадські організації стануть активними учасниками проекту, і завдяки співпраці з координаторами Спільного Проекту Європейського Союзу та ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» ми вирішимо найважливіші для нашого району проблеми.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту