ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Нові горизонти освітньої галузі району
12.09.2011 / Газета: Чорноморець / № 70 / Тираж: 2265

30 серпня педагоги Скадовського району зібралися на традиційну серпневу нараду перед новим навчальним роком.

На конференцію було запрошено представників державної влади, сільських голів та шефів шкіл району.

У фойє районного будинку культури учасники наради могли оглянути виставку «Нові горизонти в освіті». Навчальні заклади району представили моделі управлінської діяльності, організацію науково-методичної роботи та провідні досягнення педагогічних колективів за минулий навчальний рік.

Привітав освітян із початком нового навчального року голова Скадовської РДА Єгор Олександрович Устинов.

Він відзначив, що освітня галузь району за результатами минулого навчального року посіла в обласному рейтингу третє місце.

Створення сприятливих умов для освіти дітей районна влада вважає одним із найпріоритетніших завдань, які стоять перед нею. У нинішньому році на потреби освіти було виділено майже половину районного бюджету. Тільки на капітальні ремонти в навчальних закладах виділено 150 тисяч гривень, а за рішенням сесії районної ради – додатково ще 276 тисяч гривень. За сприяння і підтримки РДА відновлено діяльність Михайлівського дитячого садка, який не функціонував майже 16 років. Ця подія стала справжнім святом для 46 малюків та їх батьків і підвищила відсоток охоплення дітей у районі дошкільною освітою.

У Шевченківській ЗОШ було відкрито внутрішні туалети, а будівля Широківської школи засяла новими пластиковими вікнами. Голова РДА пообіцяв, що обов’язково намагатиметься зробити щось хороше для кожного закладу освіти. Цю обіцянку освітяни району зустріли дружними оплесками.

У кінці своєї промови голова РДА представив педагогам нового начальника відділу освіти району, Галину Олександрівну Смирнову. За фахом Галина Олександрівна – учитель історії та правознавства. До цього займала посаду заступника директора Скадовської гімназії з виховної роботи.

Новопризначений начальник районного відділу освіти доповіла присутнім колегам про стан освіти району та окреслила завдання на новий 2011-2012 навчальний рік.

Доповідач повідомила, що завдяки цілеспрямованим діям органів державної влади та місцевого самоврядування педагогічним колективам вдалося зробити суттєві кроки на шляху до підвищення якості освіти, забезпечення її доступності та конкурентоспроможності випускника, модернізації всіх освітніх ланок, збільшення охоплення дітей дошкільною освітою.

Галина Олександрівна окреслила завдання по утриманню та модернізації навчальних закладів. Серед них – підготовка шкіл і дитячих садків до осінньо-зимового періоду, впровадження енергозберігаючих технологій, ремонти пошкоджених дахів, аварійних спортзалів, систем водо-постачання.

«Вирішення цих проблем вимагає консолідації зусиль усієї громадськості – місцевої влади, батьків учнів, шефів та адміністрацій навчальних закладів. Усі повинні зрозуміти, що йти вперед легше, якщо йти разом!» – сказала виступаюча.

Серед проблем у дошкільній освіті Галина Олександрівна назвала переповнення груп дітьми та низький показник охоплення шкільною освітою п’ятирічок.

Виступаюча повідомила, що в районі в нинішньому році на 183 учнів збільшилась кількість дітей шкільного віку. Відповідно зростає і навантаження на місцеві бюджети. У поточному році вартість утримання одного школяра сягає 7 198 гривень.

Турбує педагогів і стан здоров’я школярів, який нині характеризується зростанням рівня хронічної захворюваності, інвалідності, відхиленнями у психічному та фізичному здоров’ї.

Не задовольняє керівництво освітою і стан забезпечення учнів гарячим харчуванням. Гарячі обіди під час навчання отримують тільки 88% школярів. Новий начальник відділу освіти збирається докорінно змінити цю ситуацію, зробити капітальні ремонти шкільних їдалень та провести інвентаризацію їх застарілого обладнання.

Також Галина Олександрівна окреслила низку завдань, над якими необхідно працювати в наступному навчальному році.

Серед них виступаюча виокремила створення рейтингової системи оцінки діяльності навчальних закладів, організацію освітніх округів, проведення аналізу профільного навчання у школі ІІІ ступеня, максимальне використання варіативної складової навчальних планів у старшій школі.

Впроваджуючи педагогічний менеджмент, планується також змінити роботу методичної служби освіти району та розробити систему заохочення обдарованих дітей та їхніх учителів шляхом стипендіювання.

На нараді кращим педагогам району та закладам освіти вручили почесні відзнаки – грамоти управління освіти та науки ОДА та грамоти відділу освіти Скадовської РДА.

Рада ветеранів Скадовського району відзначила грамотами роботу кращих волонтерських груп, які здійснювали догляд за одинокими пенсіонерами. А переможцю обласного конкурсу «Кращий музей при навчальному закладі», музею бойової слави Скадовської ЗОШ №3, голова ради ветеранів Федір Степанович Терехов вручив заслужену винагороду –тисячу гривень.

У кінці учасників наради привітали учнівські колективи району, які вперше представили на сцені знамена своїх навчальних закладів. Нарада пройшла на високому організаційному рівні, збудила свіжі сили освітян й викликала емоційне піднесення на початку нового навчального року.

Роботу конференції було продовжено у 15 секціях, де окреслено коло проблем з кожного напрямку діяльності й визначено завдання на новий навчальний рік.

Автор: Валентина СВАШЕНКО


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту