ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
У добру путь, навчальний року!
12.09.2011 / Газета: Вісник Олешшя / № 73-74 / Тираж: 3416

Новий навчальний ріку працівників освіти Цюрупинського району розпочався з традиційної серпневої конференції освітян, яка відбулася ЗО сепня у великому залі Цюрупинського Центру культури та дозвілля ім.Т.П Шевчен- ка. У П роботі взяли участь представники освіти з усього району.

У президії голова райдержадміністрації Вадим Андрушкевич, голова районної ради Лариса Снігур, помічник консультант-народного депутата України Олексія Журавка Людмила Баутіна.

Вела пленарну частину конференції начальник відділу освіти рай- фдержадміністрамції Людмила Назаренко.

А перед початком конференції присутні мали можливість переглянути фільм про роботу літньої школи «Лідер».

Розпочалася пленарна частина з виступу голови РДА Вадима Анд- рушкевича. Привітавши учасників засідання, Вадим Андрушкевич представив звіт про виконану роботу щодо шкільних та дошкільних закладів освіти. Зокрема, Вадим Миколайович звернув увагу на те, що на сьогодні триває реформування освітньої галузі України, мета якої — стати розвиненою європейською державою, нарощувати свій науко- во-освітній потенціал. Районною державною адміністрацією організована робота щодо належного виконання пріоритетів і наслідків розвитку освітньої галузі, районних освітніх програм.

Після виступу голови районної державної адміністрації присутніх привітали голова районної ради та помічник-консультант народного депутата України Олексія Журавка. Людмила Баутіна також передала освітянам слова пошани і вітання від Олексія Валерійовича.

Після привітань відбулося відзначення працівників освіти за результатами 2010/2011 навчального року. А сааме: дипломами і подяками відзначені директори шкіл, які стали переможцями всеобласного конкурсу «Школа Херсонщини», переможці районної шкільної спортакіади, директори дошкільних навчальних закладів та вчителі, які відзначилися своєю роботою за минулий навчальний рік.

Конференція продовжила роботу обговоренням підсумків розвитку загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти у 2010/2011 н.р. та завдання на 2011/2012 навчальний рік, у процесі якого підбили підсумки зробленого, поділились досвідом і планами на майбутнє голова ради керівників навчальних закладів, вчителі, методисти, представники кадрового резерву. Закінчилося обговорення з теми виступом- звітом представника профспілкової організації.

Наприкінці конференції проведена посвята молодих спеціалістів у вчителі, а також висловлені слова подяки вчителям-ветеранам.

У заключному слові начальник відділу освіти Людмила Назаренко виділила найглибші перспективи розвитку освітньої галузі Цюрупинщини, пріоритети на 2011/2012 навчальний рік. А саме: найголовніший пріоритет — це посилення державної підтримки розвитку мережі дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів. Людмила Миколаївна зазначила: «Демографічна ситуація, що склалася попередніми роками в районі, свідчить про те, що, починаючи з 2011 року, спостерігатиметься зростання контингенту дітей як дошкільного, так і шкільного віку. Тому для нас актуальне завдаання формувати оптимальну освітню мережу, яка має створити умови для забезпечення доступності дітей та учнівської молоді до якісної освіти шляхом підвищення економічної ефективності функціонування навчальних закладів та урізноманітнення освітніх послуг». Людмила Назаренко наголосила на тому, що з кожним роком зростає контингент дітей з особливими потребами психічного, фізичного розвитку, які потребують навчання за спеціальними корек- ційними програмами, тому необхідно і надалі забезпечувати інтегроване навчання.

Начальник відділу освіти також назвала, які навчальні заклади перебувають у перспективі відкриття, зокрема планується відкриття нового ДНЗ «Казка» Козачелагерською сільською радою, відновлення Цю- рупинського ДНЗ № 1, повернення до мережі закладів дошкільної освіти Цюрупинського ДНЗ № 5.

Другий пріоритет — це підвищення престижності та значимості суспільної ролі вчителя. Людмила Назаренко: «Як і в попередні роки, нами розширено географію участі вчителів у Міжнародних, Всеукраїнських та регіональних освітянських заходах. Однак, проблемним залишаєть- ся забезпечення вчителів, зокрема молодих спеціалістів, житлом. Для поліпшення умов діяльності вчителів, забезпечення якісної заміни уроків на термін відсутності основного працівника відділ освіти планує опробувати в міських школах модель мобільного заміщення зі складу провідних методистів районного методичного кабінету, який отримав статус комунального закладу, як юридичної особи.

Третій пріоритет — це запровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальних закладах. Тут доповідач відзначила, що нагальною потребою є освоєння ІКТ-технологій у зв'язку з необхідністю розвитку системи дистанційної підтримки навчання дітей, що перебувають на довготривалому лікуванні.

Четвертий пріоритет — це підвищення якості дошкільної та початкової освіти дітей з огляду на запровадження Базової програми «Я у світі» та нового Державного стандарту початкової освіти. Л.Назаренко зазначила, що у новому навчальному році передбачено продовжити, насамперед, співпрацю з районним Центром зайнятості щодо проведення спільних просвітницьких семінарів з батьками дітей дошкільного віку. З метою забезпечення наступності між дошкільною та початковою освітою продовжити практику укладання двосторонніх Угод між школою та дитячим закладом, започаткувати створення творчої лабораторії з логіко-математичного напрямку на базі Цюрупинського ДНЗ, відкрити групи розвивального навчання в мережі груп Цюрупинського ДНЗ № 3. Є нагальна потреба у подальшому впровадженні форм і методів забезпечення інклюзивною дошкільною освітою.

П'ятий пріоритет — це поліпшення шкільної природничо-математичної освіти. За словами начальника відділу освіти, планується в новому навчальному році глибоко вивчити стан викладання математики, біології в 10-11 класах, провести кон- курс-огляд кабінетів математики,

дослідити рівень застосування вчителями природничо-математичних наук ІКТ-технологій.

В кінці промови Людмила Назаренко звернула увагу на те, що у 2011/2012 н.р. також планується продовжити реалізацію районних освітніх програм, посилити увагу щодо співпраці адміністрацій навчальних закладів з профспілковими комітетами, батьківською громадою, місцевими органами самоврядування в частині дотримання чинного законодавства в сфері освіти, зміцнити роль учнівського самоврядування, створити соціально-психолого-педагогіч ні умови соціального захисту, дотримання прав і свобод неповнолітніх, їх соціалізації та професійного самовизначення.

Учасників конференції розважали і вітали майбутні першокласники та учні Центру дитячої та юнацької творчості.

Після завершення пленарної частини учасники конференції відвідали Цюрупинську спеціалізовану школу № 2, де відбулася презентація матеріалів мобільного Музею історії освіти Цюрупинщини, а також методична сесія: робота районних методичних цклових комісій, методичних об'єднань щодо впровадження нових інструктивно-методичних матеріалів Міністресмтва освіти, науки, молоді і спорту України, IV етапу обласної науково-методичної розробки «Професійна мобільність учителів в контексті загальноєвропейського освітнього простору».

Конференція закінчилась. Попереду — робота по виконанню намічених планів, відкриття нових шкільних (і дошкільних!) талантів.

У добру путь, новий навчальний року. Побільше успіхів вам і удач, вчительство, учні, а разом з вами — і батьки!

Автор: Вікторія ДРОЗДОВА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту