Як повідомлялося у «ВО» від 26 серпня 2011 р. №№ 69-70 Херсонська обласна організація Товариста Червоного Хреста України, обласний комітет профспілки працівників охорони здоров'я та колегія управління охорони здоров'я облдержадміністрації розробили та ухвалили програму «Ветеран-медик» на 2011 -2015 роки. Її мета — додаткова медико-соціапьна, матеріальна та психологічна підтримка в умовах фінансової та економічної криз ветеранів- медиків, яка була започаткована в області 1997 року вперше в Україні.
Практично вусіхлікувапьно- профілактичних закладах області створено первинні осередки Червоного Хреста. 98% медичних працівників є членами Товариства.
У1987 році Цюрупинсько- му району була надана, після розпаду попередньої установи Товариства, нова кімната для облашутвання її під кабінет Червоного Хреста, очолити районне Товариство запропонували ІдеїТимофієнко.
Ідея Степанівна народилася на Камчатці. По життю склалося так, що один раз і назавжди обрала єдино правильний, наїїпо- гляд, шлях лікаря. Тому після закінчення школи подала документи в медінститут. По причині різних життєвих обставин вчилась ажу трьох медичних інститутах: Хабаровському, Дніпропетровському та Кишинівському. Після закінчення навчання у 1955 році працювала у Молдові, Херсоні, а згодом переїхала до цюрупинська. Ідея Степанівна працювала у ЦРЛ завідую- чою приймального покою. Саме у цей час їй запропонували очолити Товариство Червоного Хреста України у Цюрупинську. Ідея Степанівна — лікар вищої категорії, вона пропрацювала до 2005 року.
Зараз Ідея Тимофієнко сама підопічна Товариства Червоного Хреста й відноситься до категорії ветеранів-медиків. Її патронажна медична сестра Любов Буравицька, яку Ідея Степанівна сама покликала до РОТЧХУ. Любов Федорівна допомагала розпочати роботу Товариства. Вона закінчила Херсонське медичне училище й 23 роки пропрацювала у ЦРЛ медсестрою дитячого відділення. Зараз Любов Федорівна ветеран праці, але продовжує працювати, адже, як вона каже: «Я своїх підопічних люблю, я ними дорожу». А підопічних у Любові Буравицької 50, за день вона має навідати від 5 до 8 ветеранів, аділянкаїї обслуговування — це Цюру- пинськ, Підстепне й Саги.
Любов Федорівна каже, що бути патронажною медсестрою дуже важко, але це того варте. Адже якщо ти оббиваєш пороги якогось чиновника по кілька разів на тиждень, але таки отримуєш позитивний результат, то час витрачено недарма, і є нова можливість допомогти людям.
Програма «Ветеран-медик» неофіційно існувала з початку заснування Товариства. Асамі ветерани-медики намагаються працювати як у лікарні, так і лікарями-волонтерами у Червоному Хресті.
Товариство Червоного Хреста України у Цюрупинську співпрацює з Цюрупинською районною лікарнею, райдер- жадміністрацією, службою з питання неповнолітніх та центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |