Таку відповідь доводиться чути останніми днями споживачам скрапленого, так званого балонного, газу від працівників газонаповнювальної станції. А чутки про те, що ціна одного балона газу становитиме 270 гривень, справдилися. Як з'ясувалося, подорожчання газу сталося по всій Україні, але на Херсонщині воно сягло рекордної величини. Це, зокрема підтвердив і перший віце-прем'єр-міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв на селекторній нараді з керівниками регіонів України ЗО серпня. Він зазначив, що зростання максимальних роздрібних цін на скраплений газ спостерігається в 15 регіонах: в Черкаській області балон коштує 98,9 гривні, а найвищі ціни — в Херсонській області, де вартість балона сягла 291,67 грн.; високий рівень роздрібних цін також зафіксовано в Криму (250 грн.), Одеській області (204,54 грн.) і в Севастополі (195 грн.). За його словами, останнім часом роздрібні ціни у компаній- поставників перевищують оптові у 2,2 — 6,5 раза: «Якщо оптова ціна одного балона скрапленого газу становить 44,73 гривні, то роздрібна ціна ніяк не може бути вищою 90-100 гривень». На цій нараді А. Клюєв дав доручення протягом тижня кардинально знизити ціни на скраплений газ для населення. Для цього Мінекономрозвитку протягом доби повинен проаналізувати складові ціни балона скрапленого газу, що реалізується для потреб населення, в розрізі регіонів і за результатами визначити обгрунтовану граничну ціну, а НАК «Нафтогаз України» — у ці ж терміни проаналізувати потреби регіонів у стисненому газі. Облдержадміністраціям також дано доручення вжити термінові заходи по зменшенню роздрібних цін.
Але тиждень минув — і каховчани, котрі користуються у побуті скрапленим газом, залишилися ні з чим: ні ціни, ні газу. Хто спритніший, той заправляє балони газом на АЗС — по 200 гривень. Керівництво Каховського міськвиконкому від коментарів відмовилося: мовляв, Каховка газифікована на 96%, а тому проблеми немає і скарг від населення не було... Але ж газ потрібен не «паперовим процентам» негазифікованих городян, а сотням реальних мешканців приватного сектора і кількох багатоповерхових будинків! А в селах району взагалі налічується близько 10 тисяч не газифікованих дворів: як бути їм? Перший заступник голови райдержад- міністрації Віктор Балабанов намагався почути хоч якісь роз'яснення від керівництва ДК «Газпостач'' (підрозділ Херсонського облгазу), отримав обіцянку: «У понеділок на селекторній нараді буде все сказано». Але цього не сталося, натомість облдержадміністрація зажадала списки абонентів по всіх сільських радах. Але ж вони є у «Газпостача»! Абоненти ж чують у відповідь: «Газу немає!»
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |