Напередодні 17 вересня — Дня рятівника, начальник УМНС України в Херсонській області, Віталій Кропивницький спілкувався з журналістами та розповів, як саме працювали рятівники цього року, що нового у матеріально- технічній базі управління та як відзначатимуть тих, хто повів себе героїчно під час надзвичайної ситуації
С умною статистикою продовжує залишатись кількість пожеж на Херсонщині. їх за 8 місяців цього року трапилось 1800, і практично всі виникли у житловому секторі. За даними управління МНС у вогні та диму пожеж загинуло 49 осіб, в тому числі 6 дітлахів. Незважаючи на різноманітні інструктажі та бесіди у школах діти все одно продовжують гратися з вогнем, Такі пустощі зазвичай мають трагічні наслідки, принаймні на Херсонщині через це виникло 10 пожеж.
До речі, у навчальних закладах теж не все в порядку з протипожежним станом, Заданими останньої перевірки обласного управління МНС (травень цього року), у 349 навчальних закладах відсутня автоматична пожежна сигналізація. «Викликає значну стурбованість технічний стан електромереж та електроприладів, які у багатьох закладах не приведені у відповідність до правил пожежної безпеки, — наголошує начальник МНС області, полковник цивільного захисту, Віталій Кропивницький. — Загалом за результатами перевірок 170 посадових осіб було притягнуто до відповідальності за невиконання відповідних приписів».
Попри це рятівникам Херсонщини є чим похвалитися. Цього року обласне управління отримало 10 пожежних та 3 легкові машини, всі вони зараз знаходяться на чергуванні і використовуються для ліквідації пожеж на Херсонщині, та на цьому оновлення техніки не закінчується. «Зараз у Генічеському порту знаходяться 3 пожежні машини з Марселя, — продовжує розповідь Віталій Станіславович. — Сьогодні вони вже розмитнені і згодом працюватимуть в Генічеську. Крім цього, ми вже провели переговори і будемо отримувати з Львівської області аеролізінг. У і них він не потрібен, а у нас така техніка може йти і по мілководдю, і по плавням, де ростуть лілії. Такий транспорт нам необхідний для рятування рибалок та туристів».
Працівникам управління вдалося відкрити і рятувальну станцію у Херсоні на Дніпрі, договір про оренду території, де знаходиться станція, підписано на 3 роки. У цей час там чергують не лише рятувальники, але і водолази. Обладнання, за словами Віталія Кропивницького, їм вистачає.
Головною проблемою для рятівників залишаються лісові пожежі та пожежі біля річки (іноді вони навіть об'єднуються в одну велику). Винуватців подібних надзвичайних ситуацій знайти не так то й легко. «Відповідальність за такі пожежі можна покласти на нас або ж на лісників, мовляв, вони не слідкують за станом лісу. Але ж лісники не підпалюють очерети біля річки, — зазначає начальник обласного УМНС. — Хтось говорить, що Рибнадзор підпалює, щоб було видно де браконьєри рибу ловлять, ще хтось каже, що самі рибалки або ж мисливці винні у таких пожежах. Ми вже відпрацювали документ, у якому відповідальність за такі пожежі мають нести всі служби, що мають відношення до лісу або річки».
У зв'язку з сумною практикою лісових та річкових пожеж на Херсонщині, Віталій Кропивницький хоче запропонувати владі регіону створити спеціальний Фонд захисту екосистеми нашої області. І у цьому Фонді оголосити конкурс на фото чи відео матеріали, де будуть відзняті порушники пожежного законодавства. За словами Віталія Станіславовича, всі хто надсилатимуть такі матеріали до Фонду, отримають матеріальну нагороду. Але такі плани поки що у майбутньому.
Що ж стосується вже втілених задумів, то це новий нагрудний знак, яким нагороджуватимуть справжніх героїв-рятівників Херсонщини. Знак «Божої Матері Неопалимої Купини» започаткувала разом з обласним управлінням МНС Херсонська Єпархія. Особливість цього нагрудного знаку полягає в тому, що його можуть отримати і звичайні люди, які не працюють в МНС, а просто повели себе відважно, проявили мужність у надзвичайній ситуації. Перші відзнаки герої разом з грамотами отримають вже цього року, під час професійного свята.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.021Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |