ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Пам’яті Валерія Гоборова
16.09.2011 / Газета: Херсон Маркет плюс / № 37 / Тираж: 20000

У Залізному Порту відбувся традиційний, вже восьмий за ліком, міжнародний турнір з баскетболу пам’яті олімпійського чемпіона херсонця Валерія Гоборова.

Згадати найталановитішого центрового СРСР 80-х років минулого століття та поборотися за нагороди турніру прибули більше 100 учасників.

7 вересня минуло 22 роки від того часу, коли не стало баскетболіста від Бога, нашого земляка Валерія Гоборова. Олімпійський чемпіон 1988 року потрапив в автокатастрофу, коли повертався до свого будинку в Москві.

- Одного дня мені сказали, що в херсонській школі № 32 навчається дуже високий хлопчик. Коли я зайшов до класу і попросив, щоб він встав із-за парти, я з одного погляду зрозумів: це — природжений баскетболіст. Він був вищий за своїх однокласників голів на п’ять. У другому класі його зріст вже був 178 см, — згадує перший тренер олімпійського чемпіона Віктор Мартинов.

Організатори змагань приурочили цю подію й до так званого «Олімпійського тижня». На нагородження прибув бронзовий призер Олімпійських ігор 1976, 1980 років, автор рекорду результативності в чемпіонатах СРСР та України за кількістю набраних очок в одному матчі — 66 (без 3-очкових кидків), заслужений майстер спорту СРСР Олександр Сальников. Також наш турнір відвідали призер чемпіонату світу, один із тренерів Гоборова Вадим Гладун, президент асоціації ветеранів баскетболу України Олег Крайнюк.

Ігри обслуговували арбітри національної категорії, судді чоловічої суперліги України.

У віковій категорії баскетболістів 1995-1996 років народження херсонська команда «ДЮКФП №4» під орудою Сергія Мантули стала бронзовим призером. А тріумфували тут команди зі столиці України: на другому місці «Київський спортивний ліцей-інтернат», а чемпіонами стали «Київські ведмеді».

- Цей турнір важливий для нас, — переконаний тренер переможців Олександр Коваленко. — Він збігається з початком нового навчального року, новим чемпіонатом країни за всіма віковими групами. І це дуже вдала дебютна фаза підготовки юних баскетбольних талантів. Головне, щоб ми змогли поповнити ряди національної команди, це — спільне завдання дитячих тренерів.

А в категорії баскетбольних команд, вік гравців яких 13-14 років, тріумфували одесити зі «СДЮШОР №2». Школа «Київських ведмедів» тут була другою, а команда «Моноліт» з Кіровограду — третьою

- Ми добре попрацювали над тим, щоб змагання відповідали високому рівню. На території пансіонату збудований баскетбольний майданчик за всіма стандартами, враховуючи сучасні технології, — розповів директор ДЮКФП №4 Геннадій Токовило. — У достатній кількості виготовили необхідної атрибутики: значки, медалі, кубки, дипломи, грамоти.

- У минулому році було більше спонсорської допомоги для турніру, бо були вибори в місцеві ради, в мери міст, — сказав організатор змагань, тренер херсонської команди «ДЮКФП №4» Сергій Мантула. — Але разом з нами ще є люди, котрі не байдужі до юнацького баскетболу і продовжують надавати посильну допомогу для проведення даних змагань. Сподіваюсь, що так буде й надалі.

Автор: Максим Лозовий


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту