Усвідомлюючи, що на ціну російського газу ми не можемо впливати ніяк, усе ж звернемось до теми й ми, оскільки наші читачі, не маючи під рукою повноти інформації, звертаються до нас.
Зразу зауважимо, що такою інформацією не володіємо й ми. Та якби й володіли то справу це не змінило б жодним чином. Головне у тому, що, судячи із останніх заяв обох сторін (Росії й України), клопотів із постачанням газу нинішньої осені-зими у нас не буде. Клопітбуде із ціною. Ну, так за це треба щиро дякувати колишньому «народному Президентові» і не менш «народній» «захисниці інтересів українського народу», які й забезпечили нам ту ціну і умови тих контрактів, які від імені України, тобто він нашого з вами імені, й підписали як представники влади, яким ми довірили керувати цілих п'ять років. І ці умови Україна тепер мусить виконувати.
Ми пам'ятаємо, що не так давно (2 вересня) Микола Азаров заявив, що контракти (від 2009 року) можуть бути переглянуті в результаті реформування HAK «Нафтогаз України». (У дужках зауважимо, що навіть у Цюрупинську накопичено немалий досвід подібних«реформувань», але те, що можливо безкарно проводити «на місцях», на міжнародному рівні «не прокотить»). І українській стороні про це було заявлено прямо: «Россия готова отстаивать свою позицию по газовому соглашению с Украиной в любом суде и считает неприемлемыми манипуляции с возможной реорганизацией «Нафтогаза» для расторжения контракта». Про це сказала, відповідаючи на запитання журналістів про бесіду президентів Росії й України в рамках саміту СНД в Душанбе, прес-секретар глави Російської держави Наталія Тимакова,
повідомляє ІЗеІо: «Считаем неприемлемыми манипуляции реорганизационной процедурой для того, чтобы оправдать односторонний отказ от существующего соглашения. Любые внутригосударственные решения Украины не должны влиять на исполнение международных обязательств. В противном случае это может повлечь за собой тяжелые последствия для экономики Украины», — заявила прес-секретар.
I тут же прозвучала заява Прем'єр-міністра України Миколи Азарова (УНІАН): «Твердо і абсолютно однозначно хочу сказати всім: ніхто ніколи не дочекається ніяких воєн, у тому числі газових, з нашим стратегічним партнером Росією, — запевнив він. — «Так, у нас зараз є розбіжності. Незважаючи на те, що ми вважаємо ці угоди невигідними для нас, від яких страждають наші громадяни, наша країна в цілому і економіка, тим не менше, до тих пір, поки ми недомовимося, ми будемо виконувати наші угоди», — сказав Азаров. Микола Янович повторив те, що сказав Президент Росії Дмитрій Медведев Інтерфаксу:«.. .действующее газовое соглашение с Украиной должно исполняться». При цьому підкреслив: «Если говорить о будущем, то мы готовы рассматривать разные варианты. Но я вам скажу прямо: пусть Украина нас заинтересовывает, чтобы нам было интересно думать о таком сотрудничестве на будущее», — сказав Президент.
Отже, Україна буде з газом. Яка йому ціна? Про те краще відомо політикам, які забезпечили її для нас у січні 2009 року. Чи ж думали вони тоді про нас? Звичайно, думали, але виключно у вигляді біомаси, як висловилась якось про народ, «за який вона буде боротися», Тимошенко.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |