Однією із шляхів реалізації ринкових перетворень у сфері земельних відносин стала приватизація шляхом викупу земель несільськогосподарського призначення підприємствами та громадянами України — суб'єктами підприємницькрїдіяльності. Аналіз приватизації таких земель на території Великоолександрівського району свідчить, що умови формування попиту на цьому ринку мають свою специфіку: переважна більшість із загальної кількості придбаних у власність земельних ділянок має комерційне використання.
На 1 вересня цього року за період проведення земельної реформи з наростаючим підсумком на Великоолександрівщині продано 31 земельну ділянку несільськогосподарського призначення під об'єктами нерухомості загальною площею 1,5085 га на суму 212,4 тисячі грн., у тому числі у цьому році продано три земельні ділянки загальною площею 0,0662 га на суму 30,0 тис. грн.
Від продажу земельних ділянок за 9 місяців 2011 року та сплати розстрочки за раніше викуплені ділянки станом на 1 вересня до бюджетів усіх рівнів надійшло 44,8 тис. грн., із них: до державного — 4,5 тис. грн., до місцевого — 40,3 тис. грн.
Більше всього земельних ділянок продано у Великоолександрівській селищній раді — 17 або 54,8 відсотка від загальної кількості по району, у Білокриницькій селищній раді — 2 (6,5%), у Малоолександрівській та Новокалузькій сільрадах — по 3 земельних ділянки (25 %), у Борозенській сільраді 2 (6.5 %) та у Давидово- Брідській, Новокам'янській, Новодмитрівській та Трифонівській сільрадах — по одній земельній ділянці (7,2 %). Жодної не продано на територіях Калінінської селищної, Бобровокутської, Білоусівської, Брускинської, Новокубанської, Новопавлівської, Старосільської, Чарівненської та Чкаловської сільських рад.
Усереднена експертна вартість одного квадратного метра проданих земельних ділянок несільськогосподарського призначення протягом 2008 2011 років коливається в селах від 12,05 до 23,89 грн. та в селищах від 20,45 до 55,23 грн. Ціна земельної ділянки залежить, у першу чергу, від місця розташування, фізичної характеристики, способу та масштабу її використання, правового стану, функціонального призначення та від рівня інвестицій у соціальній інфраструктурі довколишніх територій.
Також слід зауважити, що відповідно до п. 1 ст. 127 Земельного кодексу України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень здійснюють продаж земель державної чи комунальної власності. Законом України «Про Державний бюджет України», який приймається щороку, встановлюється порядок розчеплення коштів від продажу, а саме, до державного бюджету у 2011 році справляється 10 % вартості земельної ділянки, до місцевих бюджетів — 90 %. Ці кошти надходять на рахунки тих сільських, селищних рад, на території яких відбувається продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення та забезпечать виконання соціально- економічних програм відповідних програм.
Отже, для збільшення надходжень до місцевих бюджетів головам сільських, селищних рад потрібно проводити роботу щодо прискорення продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності, а саме надавати у короткострокову орендну (від 1 до 5 років).
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |