8 вересня в Антонівці пройшли громадські слухання щодо ходу реформ в Україні. Слухання — це ефективна форма співпраці влади і населення, яка раніше мало використовувалась у нашому районі. Відновити діалог з народом взялися голова РДА Єгор Устинов та депутат Херсонської обласної ради Михайло Опанащенко.
Завдання слухань – зрозуміти думки пересічного громадянина щодо стану справ у країні та окремо взятому місті чи селі. «Депутат є представником народу, через якого громадяни мають змогу відстоювати свої права. Люди не повинні боятися звертатися до своїх обранців. Вирішувати проблеми громади – робота депутата», – сказав після антонівських слухань Михайло Опана- щенко.
Та повернемось до початку. Зацікавлені антонівці зібралися в актовій залі аграрного технікуму. Першим слово взяв Єгор Устинов, який, насамперед, повів мову про земельну реформу, про її значення для пайовиків. І одразу виникло запитання. Молодий чоловік з кінця зали викрикнув: «Які критерії оцінки пайової землі? І чи може власник паю виставляти свою ціну на землю?». Голова РДА відповів, що реформа не ставить ціль відібрати землю у селян, тому не треба поспішати з продажем свого паю. Краще зачекати, поки зросте ціна. Голова РДА також додав, що реформа повинна вивести з тіні ті процеси в земельних справах, які вже відбуваються.
Запитали антонівці про ставлення голови РДА до створення Національного природного парку на о. Джарилгач. «Закривати острів не можна, – відповів Єгор Устинов, – бо це частина туристичної галузі району, яка приносить прибутки населенню».
Після голови РДА до трибуни вийшов депутат облради Михайло Опанащенко. Він також повів розмову про значення реформ. Із його слів, дії влади націлені на спрощення бюрократичних процедур. Доповідач сказав, що Херсонщина повинна розвивати свою сильну сторону – виробництво сільськогосподарської продукції. «Люди не повинні купувати закордонні овочі та фрукти. Наш край має потужний сільськогосподарський потенціал, може вирощувати продукцію для всієї країни», – говорив депутат. Як член бюджетної комісії в облраді Михайло Опанащенко бачить складність у розподілі бюджету, оскільки для вкладання коштів треба вибирати ту галузь, яка принесе результат у майбутньому, але одночасно не обділити соціальну сферу.
Після доповіді учасники слухань продовжили діалог.
Актуальне запитання задав ще один молодий антонівець: «Чи мають можливість сільради отримувати кошти від податків, які сплачують дитячі табори, розташовані на території цих рад». Відповів на це запитання голова РДА. «Кошти за оренду землі оздоровчими закладами мають отримувати сільради. А це – 12 % від вартості землі», – пояснив Єгор Олександрович.
Під кінець громадських слухань антонівці підіймали селищні проблеми. Люди висловлювали невдоволення несвоєчасним прибиранням сміття та великою кількістю бродячих собак у селі. До обговорення цих проблем залучилося чи не півзали. Відповідав і голова сільради О.М.Мараховський. Розгорілась дискусія. У результаті уповноважені особи прийшли до висновку, що кожен повинен виконувати свої обов’язки і шукати шляхи до вирішення даних проблем.
Подібні дискусії – це ви-раження думок і готовність до співпраці, тому мети слухань було досягнуто. Шлях до подолання байдужості людей у справах суспільних було відкрито.
Увечері того ж дня громадські слухання пройшли у селі Приморське. Відповідні слухання відбулися також у Лазурному, Володимирівці, Шевченка та Новомиколаївці.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |