Неабиякої гёстроти набула в Україні проблема сімейного насильства, адже сім'я є основою суспільства і повинна перебувати під особливим захистом держави. Насильство та жорстокість не лише руйнують гармонію і злагоду в родині, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом.
Домашнє насильство — це акт зумисного залякування, фізичного нападу, побиття, замахи сексуального характеру або будь-яка інша неправомірна поведінка одного члена родини по відношенню до іншого. Це одна з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини, що за формами класифікується на фізичне, психологічне, економічне та сексуальне.
В Україні широко розповсюджений міф, що насильство в сім'ї — це проблема тільки в асоціальних родинах, і майже завжди пов'язане з пияцтвом і бідністю. Однак насправді — це зовсім не так, адже такі випадки мають місце і в благополучних сім'ях. Стереотипи, які існують в українському суспільстві, а також слабкий захист жертв на законодавчому рівні, перетворюють це явище на епідемію.
Дана проблема не оминула і Голопристанський район. Все частіше від домашнього насильства страждають безневинні діти та жінки. Го-лопристанським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (далі — ЦСССДМ) спільно зі службою у справах дітей та відділом сім'ї, молоді та спорту районної державної адміністрації і кримінальною міліцією у справах дітей РВ УМВС постійно проводиться робота із сім'ями, які постраждали від насилля, а також направлена на попередження насильства у родині та жорстокого поводження з дітьми. Так, з початку 2011 року проведено 1 лекція, 4 тренінги, 1 семінар та 2 «круглих стола» з даної теми. Загалом охоплено 263 особи, в тому числі 158 осіб у сільській місцевості. Взято під соціальний супровід 4 сім'ї, протягом якого з нашою допомогою до районного суду була складена позовна заява.
Тільки у серпні до Голопристанського ЦСССДМ надійшло 6 повідомлень щодо сімей, в яких зареєстровані випадки вчинення насильства. Під час соціальних інспектувань з кривдниками та жертвами проведені бесіди, індивідуальні консультації, направлені на попередження повторних проявів насильства, жорстокого поводження, надана інформація про їх права, відповідно до ситуації, та 1 сім'ю було взято під соціальний супровід.
Співпрацюючи з органами внутрішніх справ та відділами районної адміністрації, ЦСССДМ робить все можливе, щоб людина не зламалася, а з нашою підтримкою пережила важкий, переломний момент у своєму житті, стала психологічно більш сильнішою.
Людям треба усвідомити, що про цю проблему важливо говорити, та не боячись розголошення, звертатись за допомогою. Адже не дарма кажуть: «Стукайте, і вам відчинять!» Вихід з будь-якої ситуації завжди є! Потрібно тільки скористатися правом на кваліфіковану допомогу спеціалістів ЦСССДМ (тел. 2-14-48), відділу сім'ї, молоді та спорту (тел. 2-11-41), служби у справах дітей (тел. 2-63-95).
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |