ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Культура землеробства
27.09.2011 / Газета: Каховська зоря / № 77-78 / Тираж: 8000

Робоча комісія по вивченню стану використання земель і дотримання культури землеробства в Каховському районі продовжує свою діяльність. Цього разу маршрут рейдової бригади у складі начальника відділу Держ-комзему в Каховському районі А.Мартинюка і головного інженера управління агропромислового розвитку С.Свиридовського пролягав територією Розолюксем-бурзької та Волинської сільських рад їх цілком резонно можна назвати територіями контрастів. Бо ні в яке порівняння не йдуть за-дисковані, готові до сівби, поля TOB «Тандем Юг» і справжня цілина, де добре почуваються степова рослинність і корови, яких випасають тут мешканці Федорівки. Ці богарні площі (154 гектари) багато років тому були надані в користування чотирьом фермерським господарствам, але давно не бачили ні плуга, ні сівалки. До речі, Розолюксембурзька сільрада єдина в районі, де орендну плату сплачують усі землекористувачі, в тому числі — TOB «Тандем-Юг», СТОВ «Агротекс-Миколаїв» і фермерське господарство «Травень».

Подібні контрасти спостерігаються і на угіддях Волинської сільради, де господарюють чотири солідні сільгосппідприємства, маючи в своєму користуванні близько тисячі гектарів кожне. Землевпорядник Л.Дилова добре володіє ситуацією, а тому дала чіткий і вичерпний коментар і культурі землеробства, і виконанню орендарями договірних зобов'язань перед власниками земельних паїв.

Ось праворуч від дороги -забур'янене до краю 500-гектар-не поле, яке вже два роки стоїть незасіяним, слугуючи пасовищем для людської череди. Взагалі з 1000 гектарів, які взяло в оренду TOB «Д-З-Агропроект», обробляється лише третина. Не дивно, що підприємство сплачує селянам за взяті у них в користування земельні паї всього 2 відсотка, і лише збирається підняти процентну ставку до 3%. Не дарма люди розривають укладені з ним договори оренди. По інший бік дороги — знову бур'яни того ж самого сільгосппідприємства, впереміж зі справжнім паровим

клином, який підготувало СТОВ «Агротекс-Миколаїв». «Супер-соняшник» з дрібними голівками на немічних стеблах росте і на полях TOB «Супер-нива», яке має в обробітку кількасот гектарів. Так само «суперова» тут і орендна плата — 1,5%. Правда, фактично сплачують по 3 відсотки і обіцяють навіть вийти на 5%. А TOB «Продексім» не обіцяє, а вже встановив розмір орендної плати: 5% — на зрошенні, 4% — на богарі.

Про TOB «Агродар» — окрема мова. Цього року за справу взявся справжній професіонал — В.Піун. Його ми й зустріли, повертаючись з Волинського.

-Ніде правди діти, — розповідає Володимир Григорович,- щоб навести порядок на полях і видалити бур'ян, довелося докласти зусиль, двічі виконали хімпропо-лювання. Також придбали новий культиватор, щоб вчасно підготувати 800 гектарів парів під посів озимої пшениці. Зараз іде сівба двома агрегатами, засіяно 180 гектарів, посівну кампанію намічено здійснити за 10-12 днів. На решті площ зібрали ячмінь (220 гектарів), на 240 гектарах дозріває соя. Врожаю вистачить, аби розрахуватися за орендовані паї (на зрошенні — 5%, на богарі -3%).

Щодо одноосібних селянських господарств, то коментарі зайві: скрізь спостерігається та ж сама строкатість, яка знову свідчить на користь крупнотоварного виробництва.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту