Відбулося засідання «круглого столу» у Великоолександрівській селищній раді, присвячене роз'ясненню законів України щодо земельних питань. В.о. начальника Держкомзему у Великоолександрівському районі Сергій Граб наголосив на необхідності відповідного інформування широкого кола мешканців району та на завершенні земельноі реформи в Україні.
Земельні питання вкотре стали предметом дискусії, що нині тривають у рамках Всеукраїнського обговорення, зокрема і в нашому районі. Днями спеціалісти відділу Держкомзему ознайомили представників великих та малих сільськогосподарських підприємств, власників земельних паїв, депутатів Великоолександрівської селищної ради з основними положеннями Закону України «Про державний земельний кадастр», частина яких набуває чинності вже цього, а частина — з наступного року. Працівник відділу О.Литвиненко розповів, що цей Закон передбачає створення бази даних, у тому числі й електронної, про кожен клаптик землі, який знаходиться на тій чи іншій території, про його межі, грошову оцінку та ін. А для цього кожна земельна ділянка має пройти, в першу чергу, державну реєстрацію, яка буде здійснюватися відповідним фахівцем.
Якщо вищезазначений Закон стосується більше працівників Держкомзему, то наступний закон про ринок землі в Україні, який знаходиться на стадії розробки, зачіплятиме інтереси кожного власника, котрий має хоч якийсь земельний наділ. І саме цей законопроект поки що містить більше питань землевласників, ніж відповідей на них, і зокрема тих, що стосуються продажу головної цінності держави. Спеціаліст відділу В.Стеценко ознайомила присутніх з деякими положеннями майбутнього закону, запропонованим, але не остаточним, механізмом продажу земель державної та комунальної власності, відповіла на запитання і вислухала всі пропозиції з залу.
Слід зазначити, що загальна думка, до якої поволі підійшли учасники обговорення, була заборонити землі сільськогосподарського призначення робити об'єктом купівлі-продажу, що, на їх переконання, може призвести не лише до незворотних інфляційних процесів, а й до переходу національного скарбу до рук іноземного капіталу, до подальшого занепаду українського села.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |