В Одесі, у Військово–медичному клінічному центрі Південного регіону, відбулася гарнізонна лікарська конференція. Її учасники обговорили низку питань, пов’язаних із діагностикою та профілактикою грипу. / В’ячеслав ДІОРДІЄВ, м. Одеса
Щороку взимку нам доводиться замислюватися не лише про те, як відзначити Новий рік та Різдво, як не впасти на слизькій дорозі, але й про підступність грипу. Він приходить із завидною сталістю і вберегтися від нього, щоб уникнути захворювання та його тяжких наслідків, – найважливіше завдання для людей будь–якого віку. / Світлана КОМІСАРЕНКО
«Рукавичка» для безхатьків 02.02.2013 // Чорноморські новини № Швидка контактна інформація Приймальня: 0 (482) 64-98-54; 050-55-44-206. e-mail:cn@optima.com.ua Г
«Ішов дід лісом, а за ним бігла собачка, та й загубив дід рукавичку. От біжить мишка, влізла в ту рукавичку та й каже: «Тут я буду жити!» Коли це жабка плигає та й питає: «А хто-хто в цій рукавичці?» «Мишка-шкряботушка. А ти хто?» «Жабка-скрекотушка. Пусти й мене!» От уже їх двоє. Коли біжить зайчик. Прибіг до рукавички та й питає: «А хто-хто в цій рукавичці?» «Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка. А ти хто?» «А я зайчик-побігайчик. Пустіть і мене!» «Іди!» От уже їх троє…» — ось так розпочинається всім відома українська народна казка про рукавичку. / Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Купа людей на зупинках і збій у роботі транспорту — так починався робочий тиждень в Одесі. Місто вкотре виявилося не готовим протистояти негоді. Але цього разу, переконують чиновники, збій стався не внаслідок відсутності снігоочисної техніки, а через нестачу водіїв. / Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Чиновники, старі й нові, остаточно заплуталися в нормативах, що регламентують встановлення малих архітектурних форм. За останні два роки правила гри у сфері некапітальних пунктів дрібно-роздрібної торгівлі змінювалися 12 разів. І це при тому, що вже більше року в державі діє порядок розміщення тимчасових споруд, затверджений Міністерством регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства. Згідно з ним на всій території країни необхідний паспорт-прив’язку можна отримати винятково в управлінні архітектури і містобудування. Проте Одеса продовжує жити за своїми, особливими правилами, видаючи дозволи в управлінні розвитку споживчого ринку. / Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Якщо конкретніше, в історичному центрі Одеси збираються зводити черговий готель. Для цього було обрано пам’ятку архітектури — будинок Вагнера, споруджений у 1814 році за проектом архітектора Франсуа Шаля і пристосований під Рішельєвський ліцей. Фасади будівлі, що виходять на вулиці Дерібасівську, Катерининську і Ланжеронівську, проект не зачіпає. Готель збираються звести в глибині одеського дворика. Планується зберегти західний фасад, а східний, що в незадовільному стані, — знести. Архітектори переконують: чотириповерховий готель розташовуватиметься таким чином, що видно його буде лише з Дерібасівської, причому з конкретної точки, тож картину міста будівля не псуватиме.
/ Людмила ІВАЩЕНКО.
Більше 10 тисяч наших земляків, не враховуючи членів їхніх сімей, вклали власні та кредитні кошти в спорудження житла, що перетворилося на довгобуди, відтак залишилися ні з чим: ні грошей, ні помешкань. Не один рік люди шукали правди в кабінетах чиновників. Терпець урвався. Нещодавно обмануті інвестори оголосили про початок довгострокової акції «Стоп, афера в будівництві!». Люди планують робити все, аби достукатися до міської та обласної влади: звернення, відкриті листи, мітинги. Якщо ж відгуку не буде — обіцяють штурмувати центральну владу. / Людмила ІВАЩЕНКО.
Як уже повідомляли «Чорноморські новини», Український клуб Одеси у День української писемності та мови (9 листопада), оголосив про старт другого Конкурсу педагогів-україністів середніх загальноосвітніх навчальних закладів Одещини.
Цього разу конкурс проводитиметься для двох категорій педагогів — учителів української мови та літератури, а також історії України. Змагання освітян та їхніх учнів триватиме до кінця навчального року 2012/2013. Його результати будуть підсумовані 16 вересня, коли школярі знову повернуться за парти. Тоді ж відбудеться нагородження переможців.
/ -
У Лас-Вегасі в «Центрі музики Лі і Тома Бімів» відбулася прем’єра нової англомовної опери композитора Вірко Балея про Голодомор.
На місці диригента — сам автор опери, відомий американський композитор українського походження. Свою оперу, повна назва якої «Червона земля. Голод», Вірко Балей писав понад три десятиліття. У ній — страждання людей під час Голодомору 1932—1933 років і зловісна постать Йосипа Сталіна, який ініціював примусову колективізацію, що була спрямована на заміну приватних селянських господарств на контрольовані державою колгоспи. / -
В Україні знищується Національний центр Олександра Довженка. Це золотий запас України — єдине в країні державне підприємство, що опікується збереженням, реставрацією, вивченням і примноженням національного фільмофонду.
Зараз 90 відсотків співробітників звільняють, а приміщення «окупувала» російська фірма, стверджує Gazeta.ua, посилаючись на слова колишнього головного інженера центру Сергія Бей-Безпалька. / -
Не так давно випала нагода потрапити до славнозвісної чи, скоріше, сумнозвісної Бендерської фортеці, яка сьогодні — на території самопроголошеної Придністровської Республіки й належить Молдовській державі. Разом із колегами-товаришами Оленою Бачинською, Сергієм Леп’явком, Ярославом Федоруком, Олександром Кухаруком та іншими знаними істориками в межах наукової конференції «Південна Україна: козацька та післякозацька доба» (яку проводив наприкінці червня 2012 року Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова спільно з Інститутом історії України НАН України) з великою професійною цікавістю проїхалися історичним маршрутом: Одеса — Бендери — Варниця. / Тарас ЧУХЛІБ, доктор історичних наук. «День».
Як зауважив Євген Євтушенко: «поет в Росії — більше, ніж поет». Відкривши дебютну збірку поезій Франсуа Брюна, що «тут-і-зараз» — в Одесі — працює над черговим твором, розумієш: поет у Франції також більше, ніж поет. Аби в читача не залишилося сумнівів щодо цього, на першу ж сторінку винесений натяк-епіграф, цитата письменника Іке Хідекеля: «Для встановлення порядку нема страшнішої бомби, ніж вірш». І ні з другої, ні з будь-якої іншої сторінки «бомби» на голови читачів не падають. Вони розриваються у серці: тук-тук-тук… Пришвидшене биття серця — ознака того, що поезія діє. Як саме вона «діє» і на кого, митець пояснив «Чорноморці» за чашкою кави…
/ Олена МИЛОСЕРДНА
В мае одесситам обещают показать подкорректированный документ. / Галина Погодина
Двухлетняя эпопея с возведением подстанции «Маразлиевская» подходит к логическому завершению. ОАО «Одессаоблэнерго», похоже, решило начать стройку без согласований и разрешений. Под покровом ночи в парке Шевченко начали огораживать бетонным забором участок под застройку, который почти вплотную прилегает к обсерватории. Директор КП «Парки Одессы» Светлана Костенко сообщила нам, что строительные работы начались еще три дня назад. / Павел Анфимов
Впервые за последние 38 лет в ОНУ им. Мечникова появился новый учебный корпус. Семиэтажное здание, построенное строительной компанией «Стикон» в обмен на право возводить высотки на территории вуза, сможет вместить около двух тысяч студентов. / Андрей ДМИТРИЕВ
В городе снова заговорили о маньяке, который ходит с ножом и терроризирует прохожих. Некоторые утверждают, что опасного мужчину видели на поселке Котовского, где он грабит людей, другие говорят, что он промышляет в районе площади Толбухина. Самые находчивые считают его убийцей администратора букмекерского клуба. В последние дни тревожный звоночек раздался неподалеку от гимназии № 2. / Игорь Будаков
Впервые за последние семь лет с 1995 года бюджет города Одессы перевыполнен на 4%. По итогам 2012 года в городскую казну поступило денежных средств без трансфертов в сумме 2 миллиарда 224,5 миллиона гривень. Доходов получено больше к уточненным плановым показателям на 85 миллионов гривень.
/ Иван Москвин
Вряд ли кто-нибудь мог подумать, что в современном, суперинформатизированном обществе изобилие информации может стать началом уничтожения доверия к этой информации. Каждый день на нас обрушиваются потоки новостей, которые по сути не являются информацией. Их так много, что мозг уже не воспринимает эти мегабиты новых сообщений, и при этом обилие новостей уничтожает желание хоть как-то пытаться анализировать – что мы перевариваем и кому это выгодно?
/ Михаил ДЕЙЧ.
На одной из редакционных «летучек» разгорелся жаркий спор по поводу роли науки в обществе. Мнения разделились, и участникам дискуссии так и не удалось прийти к единому знаменателю. А как обстоят дела на практике? За ответами мы обратились к директору Научно-исследовательского и проектного института стандартизации и технологии экобезопасной и органической продукции Национального университета биоресурсов и природопользования Украины кандидату технических наук, старшему научному сотруднику Игорю МАЗУРЕНКО.
/ Лилия ДМИТРИЕВА
В среднем на 10–15% выросли в январе цены на мясомолочную продукцию на рынках города в сравнении с последним месяцем прошлого года. На фоне недавних сообщений об участившихся случаях убоя крупного рогатого скота в домохозяйствах Одесской области это не может не тревожить и нас, горожан. Дороже стали копчености, молоко и брынза, дешевле — сливочное масло с растительными добавками и сырое мясо. На каждый продукт — свой покупатель.
/ Игорь Петров