ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Актуальные темы
ВЛАДА, КАНДИДАТИ ТА ВИБОРЦІ МАЮТЬ ДОКЛАСТИ ВСІХ ЗУСИЛЬ ДЛЯ БЕЗПЕЧНОГО ПРОВЕДЕННЯ ГОЛОСУВАННЯ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ
14:30 / 19.10.2020
Политика

Пандемія коронавірусу втрутилася не тільки в економічні, а й політичні процеси по всьому світу. Зростаючі випадки захворювання весь рік ставлять під загрозу виборчі кампанії на різних рівнях і в різних країнах. Крім того, аналіз епідеміологічної ситуації після виборів, що відбулися, показує її погіршення. Вірус дійсно стає значущим фактором, що впливає на політичний процес.

І ось, вже менш ніж тиждень залишається до виборів в Україні, а пройдуть вони, на жаль, в умовах різкого збільшення випадків захворювання COVID-19. З огляду на ситуацію, що склалася, держава має докласти всіх зусиль для організації голосування таким чином, щоб не спровокувати черговий спалах захворювання. 14 вересня Кабінет Міністрів затвердив протиепідемічні умови, при яких в Україні пройдуть місцеві вибори.

Але одна справа — передбачити, а інше — виконати. Крім того, держава не поспішає забезпечувати виборчкоми усіма необхідними засобами захисту в умовах пандемії. Кажуть, що на це потрібно мінімум 200 млн. грн, а грошей, як завжди, немає.

Сьогодні всі політичні партії — учасники виборчого процесу — мають також взяти відповідальність на себе. Це і буде показником свідомості, барометром політичної культури і надійності. Необхідно забезпечити нормальний, безпечний процес проведення виборів.

Як бачимо, COVID завдає удар по всіх напрямках. Перш за все, це простежується в тому, як кардинально змінився формат виборчої кампанії — менше зустрічей, концертів, зборів, більше — відеороликів в інтернет-ресурсах, зовнішньої реклами.

Вірусна демократія диктує нові правила. В день проведення голосування на виборчих дільницях обов'язково повинні бути неформально дотримані найнеобхідніші правила безпеки: вимірювання температури, наявність масок, поділ потоку людей на входах і виходах, розмітки для дотримання дистанції, антисептики і урни для утилізації використаних масок і рукавичок, дезінфекція дверних ручок, поручнів і сидінь та ін. І, звичайно, краще використовувати свої ручки і не брати на ділянки дітей. А головне не забувати, що життя після виборів триває!

Сергій Гриневецький


Комментарии

Нет комментариев
Контрольный код:
 
введите, пожалуйста, буквы, которое вы видите слева
Ваше имя: *
Ваш e-mail:
Комментарий: *

© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.062
Перейти на полную версию сайта