ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Актуальні теми  >  Охорона здоров'я
Звернення голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького до жителів Одещини з приводу карантинних обмежень у зв’язку із коронавірусом SARS-CoV-2
17:17 / 19.03.2021
Здравоохранение

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ОДЕЩИНИ!
Сьогодні в Україні, в ході пандемії, знову критично збільшується захворюваність на COVID-19. На початку березня в країні з’явився «британський» штам, який вважають небезпечнішим, оскільки він поширюється швидше. Робота, проведена українськими вченими Національної академії наук України, свідчить, що нинішнє збільшення захворюваності буде більш потужнішим за осіннє. Це підтверджують дані про госпіталізацію та смертність. Прогноз українських вчених, на жаль, не минає і наш регіон. Статистика невтішна.
Я закликаю всіх усвідомити, що людство вперше в історії стикається з хворобою, яка має непрогнозовані наслідки і призводить до значних ускладнень у порівнянні з наслідками колишніх епідемій грипу та гострих респіраторних захворювань.

Епідемічна ситуація на Одещині за останні тижні значно ускладнилась. Зріс рівень госпіталізації хворих, що свідчить про зростання важких форм перебігу захворювання переважно через несвоєчасне звернення хворих за медичною допомогою. Супутником захворюваності є такі наслідки, як інвалідизація населення та зростання смертності.

За даними критеріїв оцінки епідемічної небезпеки, визначених на державному рівні на підставі щоденного моніторингу захворюваності, вірусологічних досліджень, Одеська область по кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVІD-19 перевищила цільовий показник. За іншими критеріями область наближається до встановлених показників епідемічної небезпеки.

Ми сьогодні вживаємо вичерпних заходів щодо протидії зростанню захворюваності, при цьому максимально враховуємо економічні інтереси бізнесу та громадян. Утримання ситуації під контролем та забезпечення соціально-економічної стабільності на фоні пандемії є нашим основним пріоритетом. У цьому напрямку постійно працюють найкращі спеціалісти регіону та країни. Я особисто проводжу постійні консультації з метою якнайшвидшого реагування на цей виклик сьогодення та проведення активної роботи зі щеплення населення.

Запорука нашого майбутнього – це здоров’я нас та наших дітей. Без вжиття вичерпних протиепідемічних заходів ми можемо отримати європейські сценарії розвитку хвороби зразка 2020 року. В нинішніх умовах такий сценарій може бути катастрофічним з тяжкими наслідками для суспільства.

Соціальне дистанціонування, обробка рук та носіння масок в цих складних умовах мають бути вимогою часу. Обмеження у проведенні всіх масових заходів, відвідування особливо закладів громадського харчування, дотримання санітарних норм перевезення пасажирів, саме на виконання цих умов повинна бути направлена робота керівників районної ланки, органів місцевого самоврядування та особисто кожного мешканця Одещини.

Нехтування цими нормами вже призводить до критичного переповнення визначених лікарень першої лінії протидії коронавірусній інфекці

Закликаю всіх проявити громадянську відповідальність до своїх дітей, до себе особисто, до Одещини та країни в цілому! Лише усвідомивши важливість карантинних обмежень, особистим прикладом та спільними зусиллями ми зможемо подолати хворобу та її наслідки.

З повагою

Сергій Гриневецький


Комментарии

Нет комментариев
Контрольный код:
 
введите, пожалуйста, буквы, которое вы видите слева
Ваше имя: *
Ваш e-mail:
Комментарий: *

© 2005—2022 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2022 S&A design team / 0.064
Перейти на полную версию сайта